LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***417***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dna dr Anaan, felicitari din nou si pentru titulatura oficiala !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Spaga am folosit-o si eu cel mai mult si eu in spitale cand chiar ca nu te mai uiti la bani,in rest cate o atentie mica pentru grabirea unor acte, ascultarea idiotenilor debitate de unii functionari carora daca le arati ca sunt prosti te pot taragana destul de mult , asa ca prefer sa ii las in boii lor si eu sa-mi vad de ale mele pt ca altfel in afara d enervi nu obtin nimic, trist dar adevarat,am experimentat-o pe pielea mea cu gura mea mare



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Cuscra, eu nu fac "atentii" pentru "mai bine/ mai cu sarg etc"; asa cum imi fac eu meseria bine fara niciun "stimulent (bleah!) asa am speranta si increderea si asteptarea ca fac si altii. Vorbesc frumos si atat. Urasc shpaga si shpagarii dar nici datatorii de shpaga nu mi se par de inteles si aprobat, cand nu e vorba de o situatie care nu e "de viata si de moarte", vorba aia.


+1

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Nu stiu cum am reusit sa trimit acelasi mesaj de doua ori.

Ramo Dar daca faci amnio in Bucuresti, ai unde sta 2 zile macar? Fara sa umbli continuu dupa copil, vreau sa zic. Eu la prima amnio mi-am simtit burta tare si nu indrazneam sa fac un paß, abia mergeam la baie. A doua oara, parca a fost mai bine, dar si-a luat barbatu-meu liber sa umble dupa Keut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ilinca, sa stii ca eu sunt bucuroasa de oaspeti si tare mi-ar placea sa ma viziteze prietene forumistice. Va rog sa aveti in vedere si faptul ca barbatu-meu face mancare buna!


Nu spune de 2 ori, ca te trezesti cu noi la usha!

Felicitari, doamna doctor!!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Nu stiu cum am reusit sa trimit acelasi mesaj de doua ori.

Ramo Dar daca faci amnio in Bucuresti, ai unde sta 2 zile macar? Fara sa umbli continuu dupa copil, vreau sa zic. Eu la prima amnio mi-am simtit burta tare si nu indrazneam sa fac un paß, abia mergeam la baie. A doua oara, parca a fost mai bine, dar si-a luat barbatu-meu liber sa umble dupa Keut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ma duc sa plantez niste flori, e o vreme foarte frumoasa afara!


Asta as vrea sa fac si eu sambata.... daca suntem on schedule.... ca e cam optimist schedulele asta....

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Nu stiu cum am reusit sa trimit acelasi mesaj de doua ori.

Ramo Dar daca faci amnio in Bucuresti, ai unde sta 2 zile macar? Fara sa umbli continuu dupa copil, vreau sa zic. Eu la prima amnio mi-am simtit burta tare si nu indrazneam sa fac un paß, abia mergeam la baie. A doua oara, parca a fost mai bine, dar si-a luat barbatu-meu liber sa umble dupa Keut.

Keutu cheliutu


Nu stiu, da'uite ca ai mai reusit o data!



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

SHPAGI, smenuri, susanele.

Se poate si fara! La secretare niciodata (si credeti-ma ca pt mine astea-s spaima, secretarele), la bibliotecare si functionare idem. Intr-un spital de stat n-am mai calcat de cand am nascut (ca pacient) si si atunci am platit dupa nastere, chiar inainte sa ma externez; din personalul medical, unii m-au si refuzat, ceea ce m-a facut sa reconsider aspectul. Cu piticul n-am calcat inca in spital dar daca ar fi nevoie, evident m-as conforma, de dragul lui. Am mai dat, in schimb, portarilor, pentru a fenta orele de vizita in diverse spitale.

In principiu, nu dau. Dar am constatat ca sunt clipe in viata in care principiile nu-ti tin de cald.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

O daaaa secretarele sunt spaima spaimelor !! tin minte si acum ce m-a luat secretara noastra de la facultate cand am indraznit sa intru peste ea in timp ce servea masa si toata lumea statea regulamentar la usa , dupa niste schimburi de amabilitati am devenit chiar amice, poveste lunga

Ca principiu nici mie nu-mi place si nu-s adepta atentiilor la cabinetul privat de ex cand platesc consultatia, cum procedeaza unele cunostinte de ale mele si le tot tin morala, darrrr sunt momente in care trebuie si m-am obisnuiot cu traiul romanesc pe care nu-l pot eu schimba !





www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput