LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***417***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata, fug la ca maine trebuie sa fiu fresh !!
Noapte buna fetelor !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citindu-va, am stat si am cugetat (nu doar am stat) si mi-am dat seama ca nu am dat niciodata bani spaga eu personal. A dat H. anestezistei dupa ce am nascut, doctorul n-a primit nimic(). In rest, mici atentii, dar nu pentru favoruri, ci pentru ca am apreciat persoanele respective si am simtit nevoia sa-mi fac cunoscuta aprecierea si daruindu-le ceva. La spital n-am dat bani, dar recunosc ca as da pentru ca Andrei sa fie tratat cum trebuie, daca mi s-ar parea ca e cazul. Cand am fost internati, am dus dupa ce am iesit din spital prajituri si suc sau cafea la camera asistentelor, fiindca intr-adevar s-au purtat frumos de fiecare data cand am ajuns pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ilinca, sa stii ca eu sunt bucuroasa de oaspeti si tare mi-ar placea sa ma viziteze prietene forumistice. Va rog sa aveti in vedere si faptul ca barbatu-meu face mancare buna!


Nu spune de 2 ori, ca te trezesti cu noi la usha!

Felicitari, doamna doctor!!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute




Vara asta sper sa ma onorati cu prezenta, ca altfel ma supar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gianina, Ortopedia nu am in Braila. AM auzit si eu de ei ca is buni. Am sunat la ei si nu au magazin nici in Braila nici IN galati. Asa ca...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ilinca, sa stii ca eu sunt bucuroasa de oaspeti si tare mi-ar placea sa ma viziteze prietene forumistice. Va rog sa aveti in vedere si faptul ca barbatu-meu face mancare buna!


Nu spune de 2 ori, ca te trezesti cu noi la usha!

Felicitari, doamna doctor!!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


si cu noi
Felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ma mai bag o data in seama la "spaga si spagari": referitor la ce-a zis anaan, ca-s persoane care pun un diagnostic doar de dragul de a baga sperietii-n bietii oameni si ca sa deschida "izvorul" de spaga. Ei bine, io astia i-as batea. Rau. Atita cit sa le intre frica-n oase si sa nu mai "greseasca" diagnosticele sperind cistiguri mirabolante. Sa stie ca daca "gresesc" atunci o iau la bot si doare, atita cit doare si inima parintelui cind aude ca ii e copilul bolnav si sta cu inima cit un purice pina ajunge la al doilea medic care sa infirma diagnosticul pus din burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Am pregatit cafeaua si nu astept nicio atentie pt asta , dar m-as bucura sa o bem impreuna asa ca poftiti !!

La noi parca incepe sa se incalzeasca vremea asa ca mai am sperante de plimbari in zilele libere inclusiv o vizita in parcul dendrologic de la Simeria



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

ma mai bag o data in seama la "spaga si spagari": referitor la ce-a zis anaan, ca-s persoane care pun un diagnostic doar de dragul de a baga sperietii-n bietii oameni si ca sa deschida "izvorul" de spaga. Ei bine, io astia i-as batea. Rau. Atita cit sa le intre frica-n oase si sa nu mai "greseasca" diagnosticele sperind cistiguri mirabolante. Sa stie ca daca "gresesc" atunci o iau la bot si doare, atita cit doare si inima parintelui cind aude ca ii e copilul bolnav si sta cu inima cit un purice pina ajunge la al doilea medic care sa infirma diagnosticul pus din burta

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Total de acord !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatzaaaa :)
Io-s cu ceaiul. Si cu soarele, chit ca dimineata erau inghetate geamurile masinilor
Dupa cum stiti, eu am trecut prin aventura diagnosticului pus din burta de dragul de a reveni la consultatie. Nu va spun ca nu am fost om vreo saptamina, pina ni s-a spulberat orice urma de indoiala legata de starea Pisilincului, si daca pe ORL-ista de la spitalul de copii am iertat-o cumva ca nu a fost in stare de mai mult (desi corect ar fi fost sa ne fi trimis la altii care pot mai mult, nu sa fi persistat pina in pinzele albe cind vedea ca nu are nici un rezultat), pe medicul care a facut echografie transfontanelara in aprox 1 min si mi-a spus ca bebelusul meu are o gaura in creier, nu-l pot ierta, mai ales ca a refuzat sa ne dea detalii despre ce si cum si unde si ce se poate face, ne-a spus numai sa revenim peste 3 luni la control, ca daca se mentine sau se agraveaza situatia, o sa avem un copil "mai special"...si asta a spus-o cu un fel de rinjet superior....
Deci nu, pe ala nu il pot ierta...
Dar e la fel de adevarat ca dupa aceea, cind am umblat disperati sa ne lamurim, sa confirmam sau sa infirmam diagnosticul, am dat peste OAMENI, la care nu s-a pus problema sa dam spaga, sau sa astepte spaga...ba unul dintre ei a refuzat sa ne perceapa si costul normal al consultatiei (oftalmo la privat)...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aoleu Pisigri, la ala cu ecografia m-as fi dus dupa ce s-au linistit apele sa-i spun vreo doua

Prin asa ceva am trecut noi cu nepotica noastra cand tot incercam sa ne lamurim ca nu are SD si am ajuns la un medic care de cum am intrat in cabinet, ne-a spus fara niciun menajament : stiti ce are fata,nu? si toata consultatia s-a purtat in scarba, si toate raspunsurile erau monosilabice chit ca era cabinet privat



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput