MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Fetelor pe unde sunteti???

Meniul meu de azi:
MD: telemea; oua(2 buc) rosii si castraveti;cafea
P:ciorba de stevie( un castronel micut) stufat de miel(pe saturate)
G: cateva capsuini( cam acre nu le place copiilor)
C: mancarica de fasole verde cu carne de curcan; ridichi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Saddie, ma bucur ca ai intrat sa ne spui ce mai faci . Si imi place si mai tare ca desi esti vegana accepti si exceptiile. Multi rawvegani sunt asa de incrancenati si de stricti . De-asta nu imi place de Olivia Steer de exemplu

Brandu, unde esti fata? Te-a rapit vreun zburator?

Carmen, felicitari pt stagnare si pt ca ai trecut cu brio de mesele de Paste

Ninha, vin cu biciul la tine. E greu cu sedentarismul dar nu imposibil.

Andacos, e un regim pe care va fi usor sa il respectati mai ales daca gatesti la fel pt toata familia. Si cum e de fapt un stil de viata sanatos va aduce numai beneficii la toti. Mult succes

Si eu am trecut cu bine de Pasti, adica cu stationare. Nici nu am avut prea multe tentatii asa ca nu a fost greu.

Meniu azi:
MD: wassa, doua oua rosii, telemea, ardei
P( pe la 17): legume mexicane cu somon la cuptor
C: un mango probabil

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro nu m-o rapit nimeni (desi nu m-as fi suparat sa ma rapeasca vreun elvetian pe aerop in zurich)..n-a fost sa fie

luni pe ultima suta de m intalniri inainte de placare..marti cumparaturi si drum la bucuresti...ieri la 4 dimi trezit si ajuns aici pe la 4 dupa masa..de pus la loc de una alta...azi plecata de dimi in alt oras la o confe..is obosita de nu ma vad..revin eu zilele astea cu forte noi nici nu-mi vine sa ma pun pe cantar ca simt ca m-am ingrasat

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul


Andacos, e un regim pe care va fi usor sa il respectati mai ales daca gatesti la fel pt toata familia. Si cum e de fapt un stil de viata sanatos va aduce numai beneficii la toti. Mult succes



Ani de Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



Multzumesc puisorule!Rezultatele sunt fantastice dupa mai putzin de doua saptamini de regim Monti...(eu vorbesc d ebaiat)ceea ce il motiveaza,sunt tare mindra de el!

Noi mai scapam la piine,insa de gatit in general aceeasi mincare!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Andacos poti face wassa in casa si mancati toata familia. Copii mei mananca, mai mult fetita care e acasa e topita dupa ea, si dupa cum mai spuneau fetele sincer in parc a mea mananca o feliuta mica de wassa..
Inainte de Paste am gustat si eu o felie de paine alba, nu mai mi-a placut!
Oricum stilul de viata adoptat e benefic pentru toata familia!

Azi merg cu domnisoara la tuns, o sa incerc sa fac niste poze sa o vedeti..
Meniul zilei:
MD: telemea si ridichi(pe saturate) cafea
P: drob si salata
C: ciorba de loboda
G: un mar/migdale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

vai vai ce rusine..suntem pe pagina 2 pe femina intimi...nu s-o mai intamplat de mult asta

am ajuns si eu in sf la munci da nu cred ca mai stau mult..

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, eu am crezut ca ramai si saptamana asta acasa si de-aia te dadeam disparuta . Ai dreptate cu rusinica, dar parca au disparut toate fetele

Carmen, foarte frumos meniul tau. Si fiica-mea a mancat de dimineata lipie monti cu dulceata . Si asta in ciuda lui taica-meu care ii tot spunea ca nu e buna

Meniul de azi, nu stiu cum se face ca e identic cu cel de ieri. Pe maine planuiesc o salata cu leurda, salata salbatica, naut, oua fierte, ridichi, telemea. Si trebuie sa imi refac stocul de lipii ca s-au terminat.

Noapte buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro sa stii ca acum ma gandesc ca proasta am fost ca nu am ramas si sapt asta...am venit sa ajung la un meeting...care s-o dovedit a fi o pierdere de timp

imi place creata ta...adik din cauza faptului ca i-ai format deja niste obiceiuri culinare..nu mai asculta in stanga si in dreapta daca ei ii place

ninha ti-am urmat exemplul si mi-am luat cicoare de acasa...bunaaaa rau..nu ma asteptam..si nici nu e amaruie cum e ink deci nu are nev de indulcitor..deci senchiu

eu am stat si m-am gandit..cred ca aman si cantaru de luni..ca tre sa-mi vin si ma deprim sigur.....imi e si frica sa ma pun sa fiu sincera ca sigur arata ccu 7

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Puisoaro nu mai tin minte, de unde ai luat reteta de lipii??
Foarte bine ca Stefania mananca sanatos!

Brandusik ei acum ai fost acasa nu te supara ca nu arata "frumos" cantarul, revii tu pe metereze cu cifre sub 7!!
Si eu mai beau cateodata cicoare, e chiar buna!

Meniul de azi:
MD: lapte cu cereale( ovaz, orz etc fara porumb); cafea
P: ciorba de loboda; sufle de spanac
C: salata mareeeeeeeee cu de toate
gustari numai daca imi este foame( in ultimul timp nu prea) mar/migdale.
Am o ciocolata 86% in frigider cred ca de 2-3 sapt, nu e atinsa! Nu am mai facut dulciuri( cu exceptia a ceea ce am mancat la Paste) dar parca nu mai simt nevoia de dulce asa de intens.
La mine vad ca nu se urneste cantarul de la 69 kg dar cu rabdare trecem peste, oricum ieri mi-am cumparat o fusta cu 3 numere mai mica! o sa fac poze ca sunt atat de sexi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brnadusiko, ma innebuniti cu cicoarea . Luni daca gasesc imi cumpar si eu si poate renunt la cafea

Carmen, reteta de lipii e asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/17835/Lipie-arabeasca/. Prima compozitie o fac cu 300 de gr de faina integrala, apoi pun 300 de gr de tarate,germeni de greu,seminte de in, etc. Cand pui taratele sigur mai trebuie apa in aluat. Apoi le intind pe masa infainata, le tai rotunde dupa conturul unei farfurii intinse si le prajesc in tigaie. Nu cresc si se umfla ca cele din faina alba dar mie imi plac pt ca sunt asa de versatile.

Meniu azi:
MD: salata de care ziceam ieri
P: supa crema de sparanghel( e abatere ca am pus si un cartof si in loc de smantana am pus lapte )
P2: mai tarziu va fi carne de vita cu salata verde
C: poate niste mere

Daca va place sparanghelul, este la Lidl redus de la 10 la 5 lei. Nu e prea proaspat dar pt supa crema e foarte bun.

Sa aveti un weekend linistit

Mergi la inceput