Nasterea la Arcadia - Iasi (38)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Multumim tare mult pt urari fetelor....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Hristos a Invaiat !
Am ramas cu o "problema"de la nastere...o durere crunta de coloana, nu tot timpul, doar uneori ... daca ma aplec in fata raman intepenita, ma ridic ca o baba...s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna dimineata,
Am uitat sa spun ca miercuri mergem la vaccinul de 2 luni .
Bebeii vostri au avut vreo reactie dupa acest vaccin (de genul febra diaree, etc...)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

salut fetelor
noi umblam..pe unde putem , de pasti am fost plecati, apoi am avut calculatorul stricat vreo saptamana, apoi avem niste treburi care ne solicita umblatura si cu toate astea am mai citit pe aici ceva dar nu am avut timp sa scriu.noi suntem bine, am recuperat in greutate cele 200gr pierdute cand cu problema cu scaunul, si am si pus altele 200 aprx.-deci 350-400gr in 18zile cu titi si ciuguleala ca de obicei .de cateva zile a inceput sa pape mai bine, merge singura dar mai pica in fundulet asa ca mami e mereu in spatele ei, si afara ne place tare mult.cam asta e in mare despre noi, mai revin oricum
NICO, a mea nu a avut la nici un vaccin nici o prb, nici febra, nici diaree, absolut nimic. din 3 vaccinuri cate are doar la cel de 2 luni i-am pus jumatate de paracetamol supozitor preventiv, dar se putea f bine si fara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare si de la noi!

La multe lunite
Maria Antonia de mami Oana.irina

Nico si eu am avut primele 2 luni probleme cu spatele dar au trecut, nu ma durea tot timpul dar cand durea , durea.Cat despre vaccin la cel de 2 luni a fost bine. La cel de 3 (pneumococic} a avut o usoara iritatie la locul intepaturii, iar la cel de 4 luni a fost bine doar ca avea temperatura 37.9 si era pe noapte si i-am dat nurofen 1.5 ml (nurofenul se da peste 3 luni).
fetele si bebeii si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

Hristos a Invaiat !
Am ramas cu o "problema"de la nastere...o durere crunta de coloana, nu tot timpul, doar uneori ... daca ma aplec in fata raman intepenita, ma ridic ca o baba...s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ?

-----
Mami fericita cu Ioan Gabriel /// 8 februarie 2012



Nico, si eu am aceeasi pb cu spatele. Mai ales dupa ce ii fac baitza la bebe cand stau aplecata si cand ma ridic trebuie sa ma tin de ceva.
Cat de vaccin, noi maine il facem si sper sa fie oky. Iti spun cum l'a primit bebe.
La multi ani tuturor bebicilor:*

fericita de Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Fetelor cam pana unde ajunge febra de la dinti?
Sofiuta mea a facut aseara 38 si de la ora 12 numai intre 38.7 pana la 39.1 sta...eu la baiat parca stiu ca nu era asa mare febra de la dinti...nu are nici un alt simptom nu tuseste nu curge nasul doar lipsa poftei de mancare si febra...voi ce spuneti poate fi oare asa mare de la dinti?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Buna seara ,daca o mai fi cineva treaz la ora asta
La multi ani tuturor care isi serbeaza onomastica azi !
La multe lunite si pt MARIA-ANTONIA
Am absentat vreo 2 zile ,zile pe care le-am petrecut in sinul familiei cum se spune , si a fost f frumos ,demult nu am mai avut asa zile frumoase cu family
Ieri a fost ziua de nastere a tatalui meu iar azi ziua de nume ,am fost in COPOU si am papat pizza si profiterol ,eu cica nu ar fi trebuit sa mananc asa ceva dar profiterolul de la CASA VANATORULUI e asa de bun.....
Pielea lui ANDREI arata din ce in ce mai bine dar treaba merge greu tareeee....
CLAUDIA vad ca ti-a cam raspuns LENA si pt mine ,scuze ca nu am fost pe faza ,deci ,papuceii de la tikki ii sunt mari deocamdata si de cate ori ii pun vrea sa-i scoata ,sa se joace cu ei ,sa-i manance putin ,nu e obisnuit sa aiba papucei in picioruse .
Aparat de facut iaurt ba am vrut si eu ba nu am mai vrut ,ca si LENA as incerca sa fac eu in casa dupa medota veche ,imi aduc aminte ca am si facut acum catva ani si mi-a iesit dar eram mai tinerica ehe ...bine ca nu iese iaurt iese lapte prins sau lapte acru ,fiecare cum ii spune
Scaunul de masa l-am luat din SIRAJ ,e de la BABY CARE ,am dat 250 ron parca .
Vreau sa incep sa-i dau carnita lui ANDREI oare carnea de cocos e buna ?
GRAVIDACORI felicitari pt greutatea fetei ,bine ca s-au rezolvat problemele ,mult succes in continuare !
Nico si eu am avut ceva dureri de spate dupa nastere in special cand ii faceam baie lui bebe ,au mai disparut durerile dupa ce am mai slabit ,acum iar ma doare ca bebe e cam grelutz
De la vaccin copilul meu nu a avut nici un fel de reactie nici la 2 ,nici la 4 ,nici la 6 luni ,calm ,stai calm ,daca o sa faca putina febra o sa pui supozitor cu paracetamol pt bebei si gata dar sunt sigura ca nu o sa aiba nik !
Gabrielita bebe al meu nu are decat 2 dinti si al 3-lea pe drum si nu a facut nici febra ,nici scaune proaste , a fost doar morocanos ,mai nou f balos si ceva probleme cu somnul ,si din cate stiam parca 38,5 C era "limita admisa " pt "febra de dinti " ,nu mai mult de atat ,mai supravegheaz-o ,vezi daca mai apare vreun simptom nou ,desi chiar acum recent imi povestea cineva despre o mamica ai carui copii '2 la nr ' au facut febra f mare cand le-au iesit dintii ,cred ca difera de la copil la copil.
la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Multumim de urari si va invitam la o feliuta de tortulet

La multe lunite bebeilor:
Tudor Stefan de mami Stefana
Estela de mami madline82


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!

Cu scuzele de rigoare urez si eu toate cele bune sarbatoritilor, si noi tot lelea am umblat

Iulia sa va fie de bine timpul alaturi de familie, vreau si eu
Si eu tot carne de cocos i-am dat, cica la inceput sa fie carna mai batrana , nu tanara, trebuie fiarta vreo 2 ore, eu deja am pus in oala minune o portie
Cat despre papucei si al meu ii scoate si-i baga in gura.
Eram ieri in parc si o fetita zice uite un bebe fara adidasi, nu are bani mama lui sa-i cumpere si eu cu ei in geanta, imi venea sa-i zic pune-i tu .
Am dat si eu cda de scaun Mamaruta, cum a luat si Dada, il astept astazi, ca cel din dotare e prea firav ptr noi .

Nico si pe mine ma durea spatele la inceput, dar a trecut de la sine, cat despre vaccin,in caz de febra ii pui paracetamol, cu toate ca am auzit la fete ca paracetamolul administrat la vaccin scade din calitatea acestuia...recomandau altceva, dar am uitat

Sper sa nu ploaie si sa iesim la plimbare




Mergi la inceput