Bucurii de sept-oct 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Va servesc o , un ceai sau un cappuccino, mai ales ca acum am si Tassimo!
Osna, la multi ani sotului!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

danke Lexi!

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

ce caldura, mama mia!

am vorbit si cu o prietena psiholog, care a facut o specializare pe probl de familie si mi-a spus ca tendinta in psihologie este sa-i indrume pe parinti sa-si lase copiii sa se descurce singuri. si ca un anumit grad de violenta este chiar normal la varsta copiilor nostri.

vorbeam cu o prietena care are fetita de 11 ani si imi povestea despre genul de tortura psihica de care au parte fetele la scoala : de a ei rad ca este slaba (este superba, are o mama care la 40 de ani are corp de fotomodel). si fac glume pe seama ei ca-i slabanoaga si fetita se consuma f mult. In schimb sotul prietenei mele are o fetita din alta casnicie care nu e slaba, dar nici grasa nu o poti numi. eh, de ea la scoala se iau ca e grasa!!!!

ne asteapta vremuri grele si trebuie sa invatam de pe acum ca nu putem rezolva noi totul, trebuie sa ii pregatim pe copiii nostri sa aiba incredere in ei, in ceeea ce sunt ei si sa stie ca noi ii iubim oricum: si daca fac prostioare, si daca sunt slabi, grasi, scunzi, inalti, talentati, mai putin talentati, isteti sau mai putin isteti.

Gety, in vacanta am fost tot la bulgari, mai ca in fiecare an de cand avem copiii. am zis ca la anul vom cobori putin mai jos, fie tot bulgaria dar nessebar sau alta statiune de mai jos fie grecia (urasc drumul cu masina pana acolo, dar poate acum merita, ca-s copiii mai mari).

Se apropie sarbatorirea de 6 ani. Voi ce v-ati gandit sa faceti? ce cadouri v-ati gandit sa le luati? sunt total in pana de idei, mai ales ca trebuie sa fie idei la buget redus... m-am gandit sa nu fac mare tam tam de petrecere si sa investesc intr-un iped cadou, ca sa invete sa navigheze pe net, sa isi dezvolte abilitatile prin jocuri. voi ce ziceti? am gasit o oferta pe site-uri din astea de reducere un iped ok la 350 lei (650 pret initial).

puuup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

La multi ani Itzy !

da, Roxana, incep petrecerile de 6 ani. Al meu isi doreste un Xbox - o consola cu jocuri pe tv. Ne-a innebunit din decembrie ca il vrea de ziua lui, plus ca ii vom face ziua la Mc D desi nu imi convine, dar acolo vrea el, asta isi doreste, asta ii oferim ca anu' trecut l-am cam sarit
si-ar fi dorit el si un Ipad, daaar, ne limitam la asta...ca sta destul pe net cu jocuri pe calculator si acum o sa mai stea si pe Xbox.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!

ultima zi de vacanta pentru noi!

matei de ziua lui a primit in avans un rucsac de mers pe munte pentru copii si roller.i-am spus ca va mai primi ceva simbolic(vrem sa-i cumparam o enciclopedie pt copii) de la noi si ziua o vom tine acasa cu cativa colegi de scoala vecini cu noi.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Itzy, pentru ieri! V-ati intors acasa?
Roxana, eu inca nu stiu ce sa-i iau cadou de ziua ei. Ea isi doreste un cal (real!) ceea ce, bineinteles, e imposibil. Vreau sa-i iau un glob pamantesc caci pare interesata de tari si continente, mai ales de cand cu Olimpiada cand a vazut defilarea tarilor, la deschidere. In rest, mai tatonez terenul.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Lexi, Alina abia s-a intors de cateva zile.
Calutz iiihhaaaaa. Parca te si vad alergand dupa el sa-i dai morcovi .
Vlad ma bate la cap cu un catelus. Doamne, numai de ala nu am eu timp. I-am spus ca daca se trezeste el sa-l duca afara si il duce la doctor si alea alea, ii iau deci s-a lasat pagubas o vreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilina

Calutz iiihhaaaaa. Parca te si vad alergand dupa el sa-i dai morcovi .


Da, da, vezi sa nu. Cand i-am spus Mariei ca nu putem lua cal, ca nu avem unde sa-l tinem, mi-a replicat: "cum nu avem unde? in casa, nu e loc destul?"
Pup-o, te rog, pe itzy din partea mea si spune-i ca o rog frumos sa mai treaca pe aici ca mi-e dor s-o citesc.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna ziua, mamici!
Bine ai revenit, Alina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata si de la noi

am dus juniorul la scoala si acum imi savurez cafeaua.aici e putin altfel in primele saptamani pina se obisnuiesc fata de ce stiam eu din resita.fiecare are la gat un elefant mic cu numele pe el(rosu e culoarea clasei lui matei) si dimineata la 8 fara 5 trebuie sa fie in fata intrarii pe cercul rosu.cand suna la 8 clopotelul intra prima data in scoala clasele 2-4 si cei de clasa 1 asteapta acolo pina vine invatatoarea sa ii ia in clasa. in pauze isi pot recunoaste colegii dupa elefantul rosu de la gat si pe deasupra fiecare a primit un coleg de clasa a 4-a care are grija de el pe perioada pauzei,ii arata unde sa isi puna bicileta,unde este toatela....chestii din astea.

matei este foarte incantat si sambata s-a trezit cu noaptea in cap sa ne intrebe de ce azi nu merge la scoala
sper sa isi pastreze entuziasmul si pe parcursul anilor viitori!

am avut un week-end ploios rau si am stat mai mult in casa iar baietii ai montat cateva regale.

sa aveti o saptamana cu spor!

Mergi la inceput