Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata

eu sunt a 4 a zi de bolit intensiv. Aseara am dat o fuga (vorba vine ca durat vreo 2 ore) la urgente la Matei Bals ca simteam ca imi pierd mintile, dupa 3 zile de antibiotic sa ma simt la fel . Raza la plamani=nu pneumonie, hemoleucograma=nu infectie (leucocitele normale), mi-au bagat o sticla de paracetamol pe vena, dupa ce mi-a perforat o asistenta (amabila altfel) 3 vene si mi-a facut niste hematoame cat niste oua . Asa ca am primit 7 zile de penicilina, alta decat am luat in primele zile...desi nu e nici o infectie... iar eu ma simt si azi fix ca zilele trecute...ce sa zic, medicina, o stiinta f exacta...
Qm facut un efort supraomenesc si am iesit putin cu copilul afara ca se urca la propriu pe pereti. Nici nu vreau sa stiu cum va boci luni la gradinita dupa o saptamana stata integral in casa cu mine cu toate mofturile pamantului pe care i le-am ca sa pot si eu sa zac....

Revin ca acu is pe telefon




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Insanatosire rapida, Monis !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Continuam si noi cu antibiotic fara numar; atata am tras de raceala aceasta ca a luat si medicul de la noi si e si el pe antibiotic.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Cateva fotografii din "excursia" in Germania.

Monis, acum am vazut si eu carliontii de iarna 2012 ai lui Iulian.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Buna ziua, fete dragi!
Iata-ma si eu dupa o lunga absenta. Abia saptamana asta am intrat in prenatal asa ca sper sa-mi motivez absentele.
De bine ce-am intrat am sarbatorit cu o groaza de drumuri de facut (zilnic am facut traseu) asa incat joi si vineri am avut contractii de toata frumusetea. Am facut un drum si la spital si m-am ales cu ceva scobutil injectabil, nu de alta, Andrei mai are de stat la caldurica.
In rest, sa venim si noi la bilantul de 2 ani si 4 luni (ca am facut o vizita si la pediatra, sa stiu ca nasc linistita): Ana are 12kg si 91 cm, manechinul lui mami, dinpunctul de vedere al pediatrei s-a dezvoltat frumos, este in plina eruptie dentara (ultimele maselute) asa ca figurile la mancare sunt explicabile.
trimit sa nu pierd mesajul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

magdaz_ina este un scump rares, foarte frumoase poze

vai de mine, cam multe mamici bolnave am citit pe aici,v-ati intalnit cumva si ati luat una de alta?? va urez muuulta sanatate voua si la copilasi

noi suntem maine in petrecere,casa plina,fete si baieti ziua lui fi-miu,paul-florian asa ca transmit de astazi un calduros la multi ani tuturor ce poarta numele de florii, sanatate multa si noroc

fug la treburi, si la bucatarit pana se trezeste mandra, ca va trebui sa iesim iar in IOR

we placut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

De citit v-am citit mereu si am participat si eu cu sufletul la viata micii comunitati.
Ma gandeam ca Lumi si Annabelle ar mai putea lua (in caz ca nu ati luat deja) ceva probiotice pentru curele de antibiotic: eu si adult ma deranjam rau la stomac dupa o cura de antibiotic, sa treaca de tot.
Monis, multa sanatate si la voi toti, sa scapati cat mai repede de uratul de streptococ.
Magda, tare m-am bucurat sa vad ca sunteti bine cu inimioara, restul sunt minore in comparatie.
Licu arata foarte bine si are flacau de toata frumusetea. Cat despre Amalia, cred ca trebuie sa tinem cont si de personalitatea fiecaruia cand calculam cat le place sa ne simta langa ei sau parte din jocul lor. Dar si eu m-am ingrijora daca ar petrece prea mult timp fara noi.
Ana a traversat si ea tot felul de etape, crize,crizute, dar peste toate am remarcat ca am un copil foarte intelegator si daca vorbesc cu ea inainte de a pleca undeva de exemplu si-i spun asteptarile mele (sa nu te certi pe jucarii, sa imparti cu copiii etc) face asa si mai se uita si cu coada ochiului sa vada reactia noatra.
Acum emotiile mele se invartesc in jurul nasterii si la cum va recepta ea evenimentul, sosirea acasa, acomodarea.
Va pup pe toate cu mare drag si tare as fi vrut sa zic latoate fetele cate ceva, dar neuronul gravid si obosit atat a putut deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Angi, chiar ma gandeam la tine ca esti urmatoarea pe lista de asteptare si nu mai dadusei pe la noi..
Deci burtica e bine, stiu cum e cu asteptarea si gandurile cum il va primi fata pe bebe, off, bine ca am scapat si de asta
Si la noi e cu greva foamei pe motiv de masele care nu mai ies odat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani tuturor Florilor !
Paste linistit si fericit celor ce sarbatoresc Invierea Domnului !


Imi pare tare rau sa vad atatia copii si parinti bolnaviori .Va doresc sanatate si va pup tare sa va mai alin suferinta si sa va faceti bine.

toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani tuturor celor ce poarta nume de flori!

Paste fericit celor ce sarbatoresc invierea Domnului astazi!

Va multumesc foarte frumos de raspunsuri si de gandurile bune, din fericire, rezultatul testului coproparazitologic a iesit negativ!!!
Chiar e bine ca m-am ingrijorat putin,ca uitasem sa-i mai dau sa manance seminte de dovleac....asa ca vom rontai la ele de acum...preventiv!

Monis,voi cum mai sunteti? Sper din tot sufletul ca mai bine

Monica,Ancutza,ma bucur ca v-ati intalnit. Mi-e dor de voi....

Dymomo,voi ce mai faceti?



Mergi la inceput