Prietene la bine si la greu - 162

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Smara, eu am luat o tona de antibiotice si am ajuns la concluzia ca nu au folosit la nimic. Raceala a mers pe drumul ei si s-a terminat cand si-a terminat virusul de facut de cap. Am scris pe blog in ce hal fara de hal am zacut si exact ca tine, as fi facut orice numai sa-mi treaca, as fi inghitit orice, am facut febra musculara de la tuse care cu nimic nu a trecut, totul foarte aproape de ce povestesti. O sa treaca in curand, ai sa vezi .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

smara probabil e gripa. n-ai ce=i face, decat s-o lasi sa-si faca damblaua. stiu cum e, insa va trece. curaj

eu maine merg acasa, abia astept sa vad copilul mi-a fost destul de greu fara ea, insa ei i-a fost destul de bine fara mine n-a facut scandal, a fost totul ok.
sa vedem ce facem cu cand ma intorc. daca va cere sa suga, cred ca o sa-i dau. sper sa rezist tentatiei sa o intreb "vrei sa sugi?" cand voi intra pe usa...
am pompat la greu zilele astea dimineata si seara si am constatat cu uimire ca lapte e destul de mult, desi eu aveam impresia ca ea nu mai suge mai nimic in ultima vreme daca stiam imi luam pompa insa am considerat ca ar fi inutila, iar acum aproape ca am facut febra musculara la maini de cat am prestat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

scuze ca sunt cam lapidara si nu raspund la mai multe mesaje, insa sunt cu colegii pe langa mine, accesul la net cam dificil, sper sa ma revansez sapt. viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Fete, multumesc mult de raspunsuri. Incerc sa ma tin tare si sa nu iau antibiotic deocamdata. Daca si maine behai tot in halu' asta, probabil voi lua ceva mai strong, ca nu mai rezist; nici fizic nici psihic.

Aseara l-am auzit pe sot facand planuri la telefon pt ziua mea, si i-am spus sa nu se mai streseze, ca nu mai apuc sa schimb eu prefixu'. Probabil voi merge in ultima excursie in RO...intre 4 scanduri. O sa ziceti ca m-am dilit, dar serios ca nu mai pot.
Mai inainte i-am zis la sot: ce-i mai bine: pisicutza alaptata cu chimicale de antibiotice sau nealaptata deloc, ca eu sucombez?
Dupa ce am zis-o si pe asta am primit interdictie sa mai vorbesc pana deseara, ca oricum numa prostii zic cica.
Hai ca poate ma aleg si de pe aici cu vreo interdictie. Nu mai aberez, ma duc inapoi sa zac.



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

fac capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:






Capitolul 163

Mergi la inceput