Copil rrom

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Marina

De ce suferi de rasism? Intreb din curiozitate.

Raspun eu ..pentru ca comunitatile europene sunt rasiste prin educatie si culoare.
Aici in America, exista atat de multe rase si combinatii, incat o culoare mai "tziganoasa" trece efectiv neobservata.
Rectific, aici in America, pe cele doua coaste, acolo unde emigratia e mare. In mijlocul Americii, unde traiesc aia albiciosi de la sprancene pana la parul de pe picioare, o piele mai inchisa face imediat diferenta si loc de prejudecati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

laurenta
Baietelul tau e tare dragut.
Din pacate persoanele se lasa conduse de cultura populara astfel incit vad totul in acelasi fel.
Sint multi oameni rautaciosi in IT. si rasisti insa sint si destui oameni buni ,toleranti ,intelegatori ,inteligenti care stiu sa faca diferenta .
Eu sper sa fiu capabila sa -l invat pe baietelul meu sa nu catalogheze oamenii dupa culoarea ochilor sau a pielii si sa nu aiba sentimentul de ura fata de altii ,sa fie generos, tolerant ,bun ,intelegator.
O prietena de-a mea ,italianca ,(cu o functie importanta intr-un spital din zona),mergind impreuna la plimbare (ea cu prietenul,eu cu sotul ),la un moment dat am vazut ca un tinar marocan a cazut de pe bicicleta in mijlocul strazii.Citiva trecatori care au vazut ce sa intimplat ,au intors capul ,si-au vazut de treaba lor.
Prietena mea ,sa indreptat imediat spre tinarul cazut pt.a-i da primul ajutor .
Prietenul ei vazind ce face ea ,i-a soptit....fa-te ca nu vezi ,ce-ti pasa tie de asta ca miroase a alcool.Atunci ea ,o tipa de nota 20 facindu-i observatie i-a zis ca el nu ar trebui sa -si permita sa spuna asa ceva ,in primul rind ea are o obligatie profesionala pt.ca reprezinta o institutie importanta si una morala ca un bun cetatean.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenya77 spune:

AncaWish / al meu este exact asa cum zici, buclat si gene lungi, cred ca doar culorile difera pentru ca e rrom si/l iubesc de mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Kenya, sunt convinsa ca e o minunatie. Nu pui niste poze pe e-mail-ul nostru ca sa-ti vedem frumusetea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

Citat:
citat din mesajul lui marumiha

laurenta
Baietelul tau e tare dragut.
Din pacate persoanele se lasa conduse de cultura populara astfel incit vad totul in acelasi fel.
Sint multi oameni rautaciosi in IT. si rasisti insa sint si destui oameni buni ,toleranti ,intelegatori ,inteligenti care stiu sa faca diferenta .
Eu sper sa fiu capabila sa -l invat pe baietelul meu sa nu catalogheze oamenii dupa culoarea ochilor sau a pielii si sa nu aiba sentimentul de ura fata de altii ,sa fie generos, tolerant ,bun ,intelegator.
O prietena de-a mea ,italianca ,(cu o functie importanta intr-un spital din zona),mergind impreuna la plimbare (ea cu prietenul,eu cu sotul ),la un moment dat am vazut ca un tinar marocan a cazut de pe bicicleta in mijlocul strazii.Citiva trecatori care au vazut ce sa intimplat ,au intors capul ,si-au vazut de treaba lor.
Prietena mea ,sa indreptat imediat spre tinarul cazut pt.a-i da primul ajutor .
Prietenul ei vazind ce face ea ,i-a soptit....fa-te ca nu vezi ,ce-ti pasa tie de asta ca miroase a alcool.Atunci ea ,o tipa de nota 20 facindu-i observatie i-a zis ca el nu ar trebui sa -si permita sa spuna asa ceva ,in primul rind ea are o obligatie profesionala pt.ca reprezinta o institutie importanta si una morala ca un bun cetatean.











mutumesc mult MARUMIHA........
din pacate atitudini rasiste vis-vis a de culoare,origine vor fii mereu.stiu ca tebuie sa-mi pregatesc copilul,sa fie mandra de el si sa respecte pe el si pe cei din jur.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish

Kenya, sunt convinsa ca e o minunatie. Nu pui niste poze pe e-mail-ul nostru ca sa-ti vedem frumusetea?






"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore


DA,niste pozici pe mail,ca si asa nu mai pune nimeni:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Iertare pentru off-topic si ca sa continui cu stilul meu smuls, am intrat pe adresa noastra de e-mail acum si am gasit de toate: reclame, oferte, invitatii pe site-uri de socializare...etc. Am vrut sa vad pozele cu minunile noastre si...m-am pierdut printre muuuuulte altele.
Pot sa fac ”curat”?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Da,te rog,si dupa, pune si tu doua trei poze cu gargarita ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analias spune:

Exista o adresa de email comuna? Mi-ar placea si mie, daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Citat:
citat din mesajul lui analias

Exista o adresa de email comuna? Mi-ar placea si mie, daca se poate.

Sigur,dar nu ai PM activat si nu am cum sa-ti trimit.

Mergi la inceput