Cainii au mai omorat un copil(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ce ziceti : care sunt mai importanti ? Maidanezii sau copiii ?


http://www.adevarul.ro/locale/suceava/Suceava-_Parintii_nevoiasi_isi_duc_copiii_la_orfelinat_0_380962256.html





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Ce ziceti : care sunt mai importanti ? Maidanezii sau copiii ?


http://www.adevarul.ro/locale/suceava/Suceava-_Parintii_nevoiasi_isi_duc_copiii_la_orfelinat_0_380962256.html





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


nu inteleg comparatia...

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Un orfan cost#259; în fiecare lun#259; 3.700 de lei
Costul mediu pentru îngrijirea unui copil institu#355;ionalizat într-un centru de plasament se ridic#259; lunar la circa 3.700 de lei, a#351;a cum este cazul celor din Centrul de Tip Familial „M#259;n#259;stirea Humorului“. În cazul copiilor afla#355;i în grija asisten#355;ilor maternali, cheltuielile sunt, în medie, de 1.300 lei/lun#259; pentru fiecare copil în parte.

Cum pisicu', 3.700 de lei pe luna??? Pentru UN copil??? N-am cheltuit niciodata atat, lunar, pentru copil...

Cred ca nici 1.300/luna...

Ceva nu e in regula...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
...Cat despre jignirea ta la adresa mea E un compliment venind dupa ce ai scris mesajul acela. Si pot doar sa iti multumesc.


M#259;re#539;ia unei na#539;iuni #537;i progresul lui moral pot fi judecate dup#259; felul în care sunt tratate animalele. (Mahatma Gandi)

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Wow, ce bine ti-a iesit asta... Sarcastica tare.


Carolyne, ai foarte multa dreptate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Selene, off topic: in sumele respective intra si chiria cladirilor, intretinerea, plata personalului care se ocupa de ei, de la ingrijitoare, cadre didactice, bucatarese, oamenii care fac aprovizionarea, tin contabilitatea, etc.

O familie face si palteste, fara sa le mai puna la nici o socoteala .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Selene, off topic: in sumele respective intra si chiria cladirilor, intretinerea, plata personalului care se ocupa de ei, de la ingrijitoare, cadre didactice, bucatarese, oamenii care fac aprovizionarea, tin contabilitatea, etc.

O familie face si palteste, fara sa le mai puna la nici o socoteala .




Ba sa stii ca eu sunt de-aia care noteaza pe hartie (cam) orice cheltuiala. Daca ma intrebi cat am cheltuit pentru copil in luna martie 2009, cand foloseam "la greu" scutece si lapte praf, iti pot spune cu precizie, deschid carnetelul si ma uit.

La fel iti pot spune cheltuielile noastre, ca familie de 3 persoane, din luna noiembrie 2011, sa zicem.

3.700 de lei/luna e peste doua salarii medii...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn

Bravo ei,nu-i neaga nimeni efortul,dar situatia e aceeasi de 20 de ani!Nu e clar ca abordarea asta nu da rezultate?!Exista niste oameni care se implica, dar sunt prea multi caini!Caini pe strazi,in parcuri,la usa blocului,in curtea spitalelor...



Care abordare? cand recent a inceput chestia asta cu sterilizarea?!?!?!?!?!?!? sau crezi ca de 20 de ani incoace exista pet Hope si voluntariat ca acum???
E noua toata miscarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

"Credeam ca ai intrat in mahala cand ai scris cuvantul "pul_a", poate traim in "lumi" diferite insa" [xio]


Eu ma refeream la "putza", scriind p..., da-mi place cum gandesti. In schimb, cu lumile diferite, chiar ai nimerit-o.


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007






daaa, cum sa nu chiar ma gandeam daca vei scrie repede scuza asta sau chiar iti vei asuma responsabilitatea. Cuvantul "putza" a fot folosit de mai multe ori atat la acest subiect cat si la cele pt. copii, nimeni nu l-a ascuns dupa stelute din simplul motiv ca nu e porcos, ca cel pe care l-ai scris tu. dar na, cam atat cu asumarea responsabilitatii chiar si la ce scrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Hai, mai xio...A venit madam Bardot acum mai bine de 10 ani in Bucuresti,exista alte asociatii si castrare se face demult,nu a inceput ieri totul!In ciuda eforturilor tale si ale altora, oamenii nu adopta mai multe animale,dimpotriva, le arunca .Aici de cand a inceput criza,s-a marit mult numarul animalelor duse la azil pt ca stapanii nu-si mai permit costurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genioaranico spune:

Sunt de acord cu voi in aceasta privinta.buzna genioara nicoleta

Mergi la inceput