FIV Europa(54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

needa, eu nu as face hsg, ci o histeroscopie de diagnotic sa vezi exact ca uterul este ok. e pacat sa investesti bani si sperante intr-un fiv, dar sa nu verifici inainte cum e uterul. cred ca la rm valcea nu ai unde face asa ceva, dar cum bucurestiul sau sibiul sunt relativ aproape, mi se pare rezonabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Intr-adevar, la Valcea nu pot sa fac..si daca s-ar fi putut, tot nu as fi facut aici. ma gandeam la Polisano Bucuresti, unde mai vine prof Strohmer la consultatii. O sa dau un telef sapt viitoare sa vad cum stau cu programarile.In ce perioada a cm se face histeroscopia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu m-am gandit la posibilitatea de a exclude un hidrosalpinx dar ce-i drept nu am intrebat-o pe needa daca stie sigur ca nu are asa ceva


pana in ziua 10 a cm as face eu histeroscopie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu stiam ça un hidrosalpinx se vede de catre un ecografist bun.

da, polisano bucuresti e o varianta buna pt histroscopie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

asa e balanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

am facut cateva ecografii in Bucuresti, nu mi-a zis nimeni de hidrosalpinx, multumesc pt informatii.am avut sin "norocul" de a da peste o ginecoloaga care imi explica cum vede ea trompele mele cand o sa fac histeroscopie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu ti-am zis asa needa pentru ca am crezut ca ar putea fi o suspiciune. nu am vrut sa te sperii. mai mult ca sigur daca mergi la un eco bun si doctor bun se vede daca ai ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

fete, neatza buna

Aadina, da-i bataie in continuare cu rezultatele bune, sunt cu ochii pe tine
Needa, riscul de a ma plictisi e derizoriu, as spune mai degraba dimpotriva..
eu as vrea sa cred, ca dr. care te-a linistit si te-a trimis acasa sa incerci, s-a asigurat mai intai ca trompele sunt ok (HSG) si nu doar ca ovulezi..oricum, nu ma mai mira nimic..daca nu ai mai facut pana acum, cu siguranta e indicata o histeroscopie inainte de fiv, cu atat mai mult cu cat in urma unei intreruperi de sarcina pot ramane sinechii, aderente si alte balarii..chiar si obturarea trompelor, poate fi un efect nedorit, dar perfect posibil; hidrosalpinxul se vede si la o simpla eco, de orice ecografist decent..probabil cauza e una tubara, deci sansele unui fiv, cel putin in teorie, sunt mari..varsta e cu adevarat atu-ul tau, sa ai bafta multa si daca mai ai intrebari, adreseaza-le negresit
o duminica excelenta, tuturor



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna fetelor,
Vin cu o informatie: la Polisano Bucuresti NU SE FAC HISTEROSCOPII, ci numai la Sibiu. Eu am sunat vineri, pt ca nu m-a contactat nimeni pana atunci, si asa mi s-a transmis de la Centrul de Fertilitate,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna dimineata, fetelor! multumesc pt incurajari si informatii, cu siguranta o sa mai am intrebari pe care o sa le postez aici . sa aveti o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput