FIV Europa(54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Lara am lesinat de ras ref la numele copiilor dar mi-e teama ca numele astea sigur sunt luate deja de o anumita minoritate, ca doar exemple avem slava Domnului (gen Barcelona, Europa, Internet etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

buna e prima data cand scriu pe forum,desi va urmaresc de ceva timp.
estradiol=220,2 pmol/l
FSH=11,5 mui/ml
LH= 7,3 mui/ml
AMH= 0,3
TSH=1,51
analizele au fost recoltate in z3 a cm. sotul-OAS moderata.in aprilie vom avea prima consultatie cu prof.Strohmer, la GK.ce ziceti de analize? va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

needa eu zic ca ai ales bine doctorul
analizele, in opinia mea, iti spun sa te grabesti
bafta!

pot sa te intreb ce varsta ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

multumesc pentru raspuns, am 32 ani. ma gandeam ca trebuie sa grabesc lucrurile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Needa, bine-ai venit si obligatoriu, mult succes, alaturi de mult noroc!!!
e foarte bine ca te-ai decis sa mergi la GK, sa faci fiv pentru o prima consultatie mergi la Viena? doc S., in aprilie vine si la Bucuresti (Polisano), deci, va fi la cca 2 ore de tine, pe autostrada..ai mai facut fiv? analizele spun ca ai luat decizia buna, sa faci fiv, fara ca situatia sa fie disperata..de ce natura sunt problemele care indica fiv?
un WE fain tuturor


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

needa, bine ai venit!
ai ales f f bine clinica si medicul. eu datorita lor sunt insarcinata cu gemeni.
analizele tale seamana oarecum cu ale mele.
daca va pemiteti sa dati 1000 euro in afara de procedura fiv+icsi, cereti sa va faca si imsi (nu stiu daca stii, imsi este o metoda de supraselectie a spermatozoizilor). noi am facut imsi si am convingerea ca a contribuit la obtinerea unor embrioni buni si implicit la reusita fiv-ului.
a propos, si eu sunt originara din rm valcea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

lara 27-o sa merg la Viena pt prima consultatie, stiu ca vine prof Strohmer in Romania, parca pe 27 aprilie, dar atunci nu pot sa ajung la Bucuresti.nu am facut FIV pana acum si nici inseminari.am ramas insarcinata in urma cu 12 ani cu actualul sot, dar am considerat ca suntem prea tineri si am facut un chiuretaj.De 3 ani ne-am pus din nou pe treaba...si nimicutza. Am fost la diversi doctori si mereu spuneau ca e ok ca ovulez, ca sotul sa bage vitamine pt OAS...eu increzatoare m-am conformat si am astepta cu rabdare minunea...care nu a venit nici pana azi.Auzisem de la o pritena de acest forum si am zis...hai sa vad si eu ce spun fetele.ce sa-ti mai zic,eu am ciclu regulat, dar scurt 25-26 zile, asta de vreo 2 ani.inainte era la 28-29 zile, cantitativ este la fel, cam 5 zile cu ceva dureri care trec in 2 -3 ore cu 2 Nurofen.sper ca nu te-am plictisit ...in concluzie, am scris la GK, am primit mail cu ce am de facut si rezultatul e mai sus, adica hormonale proaste cu rezerva ovariana mica.AMH nu l-au cerut, l-am facut eu din proprie initiativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

balanta, multumesc pentru raspuns si pnentru informatii. sa ai nastere usoara si copilasi sanatosi, frumosi si voiosi. astept cu nerabdare intalnirea de la Viena . Avand un avort in antecedente s-ar putea sa-mi recomande O HSG...? sau sunt suficiente analizele hormonale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

needa eu in locul tau as face eu din proprie initiativa o HSG.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

salutare gagici
Balanta, multi poopici la voiimi pare rau k esti si acum legata de patut,,,dar totul va trece si vei fi fericita tinandu-ti puiutii in brate!
Ruxandricoo, te tzuk fata bafta maximaaa la austrieci!!!
si sa tragi piciorul dupa tine, da?
Aadina succes la punctie si sa fie embrionasii lipiciosi!
Sabinutza mare ptr tine.abea astept sa iti fac galerie si tie
bun venit fetelor noi
Lara vreau detalii de asigurarea aia "magica"
gata ma opresc aici, sunt cam nescrisa da merg sa citesc mai bine
week fain

Mergi la inceput