Bobocei de sept-oct 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuki spune:

salutare

si noi avem pisicuta. am avut 2, una insa a plecat de vreo 3 saptamani dupa iubiti . inca sper sa se mai intoarca.
eu amm luat pisicile special pt copii, am avut mana buna, ca pisici mai blande ca astea ale mele eu n-am pomenit. si bietele...cate au indurat! si inca indura cea ramasa. nici alea de plus nu zboara asa prin aer si nu isi iau palme atat .
mie nu mi-e frica de interactiunea dintre ei, n-am avut probleme pana acum de nicio natura.

cu cainele insa e alta problema, un caine nu prea e obisnuit sa reactioneze la copii. se sperie de ei, copiii ii baga mainile in ochi, in gura, il mai trag de coada si - cel putin al meu - tremura cand e in preajma lor . si la orice misccare brusca a copiilor, tresare si de vreo 2 ori a sarit sa-i capseze (si nu e un catzelus, e un caine, maidanez, dar talie mare). asa ca am limitat contactul intre specii, doar in prezenta mea!

bb 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Eu la prima sarcina am luat cam 11 kg si le-am dat jos repede, ba chiar si in plus, adica prima data cand am ramas insarcinata aveam 49 kg, acum 45,5 kg. Si pana acum vreo saptamana, cand m-am cantarit ultima data, luasem doar 1 kg. Am slabit pur si simplu, alaptand si avand grija de mine pe apucate si... nu prea apucam! Adica mancam cand puteam si uneori se facea ora 17 si abia reuseam sa bag ceva in gura, eu care inainte daca nu mancam micul dejun eram terminata! Si la 5 dimineata daca eram nevoita sa plec, ma trezeam inainte, incat sa am timp sa mananc. M-am si speriat cand am vazut ca am ajuns la 45,5, mi-era ca sunt bolnava, mi-am facut analizele, dar totul era ok. Bine, sunt mica de inaltime (1,52m), nu va imaginati ca eram chiar sfrijita, dar tot slabeam prea mult. Fiind mica de inaltime imi spuneau multi ca e posibil sa nu pot naste natural, sa vedem. Eu ziceam doar ca ma pacalesc ei (medici, asistente), ca le e mai usor sa nasc prin cezariana, decat sa "deranjez" cand vrea bebe. Nu ma consideram mica in bazin, aveam solduri ok, dar... in final s-a dovedit ca au dreptate, desi m-am dilatat foarte repede si usor, oricat am impins, bebe nu a vrut sa coboare, desi a avut doar 2.5 kg. In final s-a ajuns la cezariana, asa ca si la bebe 2 ma astept la asa ceva, dar nu vreau sa fie dintr-aceea programata, ci sa astept semn de la bebitza.
O prietena buna are patru copii si la toti patru i-a fost foarte rau pana a miscat copilul, voma tot ce manca, pana si apa, a facut perfuzii, numai de-astea... si totusi copiii au fost sanatosi, mari, de cam 4 kg. fiecare, asa ca bebeii nu sufera, ei isi iau ce le trebuie, chiar daca mama slabeste considerabil. Asa ca nu va ingrijorati ca va e rau, trece raul, iar bebe va fi bine!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Paula, ce mai printese rasfatate si frumoase aveti !!

Ador pisicile si imediat ce aflu despre o persoana ca are acasa un animalut, in special pisica, imi este mult mai simpatica

Aaa, Lulutza, am si eu la mama pe celalalt baiat al meu, Toto, un birmanez cu par lung si coada stramba. Cat am stat la mama, era puiutul meu, acum s-a reprofilat pe mama si au relatie fantastica, nu te poti baga intre ei nici cu picamerul. O sa urc poze cu ambii baietei in albumul meu, ca sa ma laud cu pisucii mei frumosi.

Corina, felicitari pentru inca o saptamana, sigur sunteti bine si veti fi bine.

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

lulutza multumesc pt compliment

daca vrei sa pui poze faci asa:in primul rand pozele trebuie incarcate pe net pe picassa,facebook sau unde ai tu cont,apoi copiezi link-ul de la albumul pe care vrei sa-l arati si postezi aici asa: [url ="aici dai paste la link" ]numele link-ului [/url] fara spatiile pe care le-am pus eu.sper ca am fost de ajutor

Paulafericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuki spune:

sa va arat si matzele mele

bb 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

tzuki wow ai niste pisicute dea dreptul superbe,iubesc birmanezelepur si simplu gorgeous
si ce sa mai vb depre copilasi,sunt f.frumosi,mai ales micu',mama are niste ochisori mari si frumosi de era sa ma topesc toata
ai o familie minunata,felicitari

Paulafericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Foarte frumoase toate matzele! Si eu am avut pisici toata copilaria, cel mai mare fiind motanul care in ianuarie a implinit 16 ani (e ca fratele meu mai mic, avandu-l de atata timp si e si un dulce, tandru, cuminte, sanatos mereu, o minune de pisoi)! Si mai sunt inca trei fetitze, insa le-am lasat la ai mei, ca au patru camere, noi stand doar la doua si neavand balcon, baia e mica, si nu prea avem unde sa le lasam laditzele pt nevoi. Asa ca dupa ce m-am casatorit, pisicile au ramas acolo si le duc dorul! Sotul insa nu vrea sa auda de pisici, asta pentru ca ai mei nu au grija necesara de ele si fiind patru, fac murdarie, ai mei nu curata pe cat ar trebui si cand intri in casa lor, miroase a pisica, a pipi si el nu suporta! Zicea ca pisica nu e pentru stat in casa, ci afara. Bine, daca reusim sa ne mutam intr-o casa mai mare, il conving eu, dar asa, e greu si pentru noi, ca nu avem loc asa cum suntem, iar Iulia oricum ajunge la toate cele si darama, tranteste, sparge etc, chiar daca am incercat sa ii luam aproape tot din cale, mai gaseste ea solutii si mai strica ceva. Imi si imaginez cum ia nisipul pisicii si il vantura prin casa! Asa ca de o vreme si pentru inca o vreme nu am nicio pisica!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuki spune:

Paula , multumesc

bb 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Tzuki, ce matisoare dulci
Iar ochiosii de baieti sunt superbi amandoi. Sa va traiasca! bb3 sigur va pastra traditia ochilor rapitori

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

www.facebook.com/media/set/?set=a.103117593031633.6253.100000001778663&type=3&l=6493b84bf2" target="_blank">http://www.facebook.com/media/set/?set=a.103117593031633.6253.100000001778663&type=3&l=6493b84bf2

sper sa mearga !!! daca nu , dati voi : copy , paste ...ar trebui sa mearga , ca am lasat acces public...

15 +

Mergi la inceput