Bobocei de sept-oct 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Iuhuuu , casuta noua.Ma bucur ca suntem in aceeasi formula si nu ne-a parasit nimeni.De acum sansele sunt foarte mici zic eu.

Sa fim sanatoase in continuare si cu bbei sanatosi,fara greturi,raceli si alte chinuri.Si cu multe vesti bune!

La fel ca voi ,nici eu nu suportam cola,pepsi,apa minerala...sucuri in general.Nu conta daca-s acidulate sau nu.Mi se facea rau dupa ce beam.Prietenul meu preferat era si este apa plata , in schimb acum mi-e pofta de pepsi.Poate psihic ca e nasanatos si ca sa nu mai zic intr-o zi am luat o guritza mica mica de redbull,dar simteam ca mor daca nu luam.

Ramona,eu zic ca daca bei putin vin dupa masa nu are nimic.Ideea e sa nu te imbeti si sa nu bei in exces.Chiar daca oriunde ai citi scrie ca e total interzis.Eu am baut o gura de vin chiar duminica.Nu are nimic sa bei putina bere,chiar e indicat de unii medici.Cred ca ideea e sa nu pui gura la sticla si sa nu te mai opresti,atunci exista pericolul sa ajunga in sange si din sange in placenta,bebe,etc...

Si fumatul e total interzis,cat despre asta sunt sigura ca si printre noi sunt fete care fumeaza.Eu eram fumatoare,dar spre norocul meu acum nu mai suport tigarile.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

buna seara !
deabia astept !!! maine e ultima zi de munca si dupa intru in vacanta 2 saptamani !!! ce mare nevoie aveam sa stau doar cu mine si sa ma bucur de sarcina...
Ramona , dupa spusele medicului meu se pot bea 2 pahare cu vin pe saptamana ...deci bea linistita daca ai pofte !!!
sa aveti o noapte linistita si cu vise frumoase !!!


15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu am lipsit o saptamana de pe forum, n-am mai intrat deloc pt ca am inceput serviciul dupa 2 ani de stat cu bebe nr1.
Ma asteptam sa fie mai lejer inceputul dar am fost luata pe sus...si eu care ma gandeam ca la bebe 2 sa stau doar 1 an acasa!!!
Asa ca voi incerca sa ma uit in urma sa vad ce-ati mai scris, daca nu reusesc va prind din urma!
Sper ca sunteti toate bine sau mai bine fata de acum o saptamana (am citit mesajul Andreei de mai sus, deci suntem toate)!
Ne-am numarat si suntem 41 si cu ocazia asta am modificat nr si pe prima pagina!
Cred ca deja suntem mai multe care am inceput sa aflam sexul bebelusilor si ma gandeam sa pun pe prima pagina si asta. Asa ca cine vrea astept mesaj privat (daca nu reusesc sa intru sa citesc mesajele de aici) si pun eu sau in loc de!
Sau puteti intra si voi pe sept.oct2012 cu parola stiuta si va modificati...sunt curioasa cam care e procentul baietei - fetite!
Un sfarsit de saptamana linistit tuturor!

Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si
15+ ticker pe graviduta cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Eu si inainte de sarcina duceam o viata mai putin sanatoasa din punct de vedere al alimentatiei, viata pe care o continui si acuma, dar mai moderat. Adica mai mananc o pizza si acuma, beau apa minerala de cand ma stiu, si acuma chiar imi prieste mai mult, ca ma ajuta cand imi este foarte rau, mai beau si cate un pahar de pepsi pe zi, nu de alta, dar mi-e foarte mica tensiunea de cand il am pe bebe si eu cafea nu beau. Si...am continuat si cu fumatul, doar ca l-am redus de la 1 pachet pe zi la 3-4 tigari pe zi. Alcool nu consumam nici inainte, nici acuma. Deocamdata vad ca nu i-au facut rau lui bebe. Cu fumatul mi-e putin teama, dar nu pot, chiar nu pot s-o las, intru in sevraj daca nu fumez dupa ce mananc o tigara. Sunteti niste norocoase cele care ati reusit sa lasati tigara. Oricum citeam pe net ca atunci cand te lasi de fumat corpul elimina niste toxine, care ii fac mai mult rau lui bebe decat tigara in sine. Asa ca, ma gandesc ca daca nu fac excese, e ok. AAa, si am trecut de la Marlboro rosu, adica niste tigari foarte tari, la Kent 4, mult mai slabe.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza dragelor.
dana imi pare rau ca ai intrat in paine din prima zi, dar cred ca mai degraba s-au razbunat pe tine. Si eu ma intorc luni la birou dupa 2 saptamani de concediu si tare nu am cheff.

Si eu am mai baut vin. Am o sticla in frigider deschisa si ori de cate ori ma apuca poftele, dau o gura pe gat. Norocul meu ca se intampla f rar. Cu berea ma descurc mai bine caci imi cumpara sotul bere fara alcool si e suficient ca sa-mi taie pofta.

Acum ma intorc la curatenie :(

+ 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neata burtici

Eu inca nu stiu cate kile am pus pana acum,o sa ma cantaresc la dr la cabinet cand o sa merg,sunt curioasa
Si sora-mea mai mica e ,un pic mai mare decat noi,are 28 de sapt si pana acum a pus 18 kile,de la 40 a ajuns la 58

Referitor la suc/bere,eu mi-am luat o Mirinda la 2,5 l si can am pofta pun un paharel,ca daca mi-as refuza,apoi numai la aia m-as gandi,asa ca un paharel nu are nimic,in rest apa plata cat incape si bere cand isi ia sotiorul mai iau si eu o gurita asa de pofta si mai iau cateodata una mica de 330 fara alcool Clausthaler,e f.buna.

-ici pt burtici
Sa aveti o zii faina si un weekend si mai si



Paulafericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, bulinici !
- si eu ma bucur sa ne intalnim toate in trimestrul 2 cu bebeii in pastaile lor

- raceala mi-a mai trecut, sunt pe final, mai behai putin, dar e incomparabil mai bine . Am muncit ca negrul pe plantatie saptaamnile astea, n-am mai avut timp si energie nici sa imi leg sireturile, d-apai sa mai intru si pe forum, ma iertati pentru absenta. Ieri am atins pragul de 16 sapt, am aniversat cu pozicile de rigoare, am urcat si aici. Constat ca sunt inca singura cu album, va astept sa va faceti curaj si voi.

- rezultatele de la triplu test sunt bune, la Down avem 1:1500 si la Edwards 1:100000. Riscul de varsta cica e 1:980, nu stiu sa-l interpretez daca e bun sau rau (in iunie fac 30 ani, daca si eu sunt "batrana" pentru copii...) Mi-am programat deja morfo de trim 2, pe 30 aprilie, abia astept sa vad ce zic IRR-urile, am emotii cand ma gandesc.

- eu abia acum sunt la kilogramele din decembrie, dupa ce-am slabit vreo 2-3 kg in ianuarie-februarie. Dar nu-mi bag capul cu kg, doar le inregistrez la dosarel, sa avem data viitoare termen de comparatie Oricum, azi mananc bine de tt, maine doar rontai mere si salata, sunt pe mofturi.

- bb mi se pare ca-mi da cate un semn ici colo, nimic foarte hotarat, dar eu stiu ca am un dragonel timid si ca va veni si vremea cand imi va cara suturi la ficat

- azi noapte am bifat si eu primul vis nebun cu bebe, era o ciudatenie totala, dar nicio clipa nu m-am speriat, ba chiar m-am trezit amuzata ca facusem o fetita cu cercelusi, oase moi si multi dintisori in gura.

- parerile destepte incep sa se inmulteasca, pe multi ii ^%&* grija de ce-o sa facem noi cu pisicul dupa ce vine bebe. Le raspund c-o sa facem bine mersi, eu nu-mi dau pisicul pe strada doar pentru ca m-am hotarat sa ma reproduc.

- Dana, la noi ramane pana la final cutia cu surprize, sotul e de neinduplecat in privinta asta, dar, ca fapt divers, eu cred ca de data asta bulinica mea ascunde o tetitza cu funditza.

- Paula, aveti o pisicuta haioasa rau (am vazut pozici de pe contul aspirantelor), asa e ea mereu, curioasa si uimita?

Un sfarsit de saptamana frumos va doresc !

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Bob da,asa e ea curioasa si ochioasa,dar mai avem una si mai curioasa ,uite-le pe amandoua www.facebook.com/media/set/?set=a.223194674399505.73311.100001269236063&type=3" target="_blank">aici
Missy,cea neagra are 3 ani jumate si e dependenta de noi si Ella are aproape un anisor si e cea mai curioasa pisicuta din lume,dar e blanduta,nu zgarie niciodata.
O sa facem tot posibilul sa ne acomodam cu totii dupa ce se venim cu bebe acasa pt ca nu vrem sa le dam pe niciuna dintre fetitele noastre





Paulafericita 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata burtici!
avem 13 saptamani, imi place sa cred c-am scapat de pericol !!!!!!
eu in decembrie cand am inceput tratamentul de FIV am inceput sa pufai tigarile, nu le mai trageam in piept, doar asa, imi lipsea gestul...dupa ET n-am mai folosit nici metoda asta, rar cand dani fumeaza cer un fum..
ma gandesc ca nici fumatul nici alcoolul n-au cum sa nu faca rau unui bebe atunci cand lui i se formeaza organele, sistemul nervos, etc...nu cred ca sunt compatibile cu viata unui bebelus...acuma, clar ca fiecare face cum crede de cuviinta..
cafeaua si pepsi le-am lasat, in schimb pizza mai mancam
bob super burtica!
pupici, o zi faina! la cluj ploua cu galeata..


13+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

buna ziua burticute !!!
bob pixel : nici nu te gandi sa dai pisica pe strada !!! eu am pisica ( cu pasaport si acte in regula ) de mai bine de 10 ani si Doamne fereste pe cel care se interpune intr-e noi !!! e un membru al familiei ; unde am fost noi , a fost si ea ...practic a vazut jumatate de europa !culmea e ca nici nu e docila , adica la necunoscuti risca sa faca rau daca se apropie prea tare ...dar vreau sa-ti spun ca a fost prima care a stiut ca sunt insarcinata ...nu merg prin casa fara ca ea sa nu fie pe urmele mele ...are grija de mine si nu se deslipeste ...daca pana acum salta pe burta cand venea sa doarma pe mine sau cand isi facea avant sa plece de pe mine , acum , e plastelina , nici nu o simt cand se misca ...e foarte atenta la fiecare miscare facuta pe langa mine !!! as putea scrie un roman cu ce face ...concluzie : o adoram !!!

apropo de kg : daca si tu ti-ai face griji ....eu ar trebui sa-mi smulg parul din cap ...dar cum spuneam , sunt doar fericita ca voi avea un copil si restul isi pierde importanta ; fiecare lucru la timpul lui !!!

paula ai doua pisici superbe ...as vrea sa pot pune si eu poze , dar nu stiu cum ...tot incerc de ceva timp ...

stau si meditez ...sora ta paula avea totusi 40 kg . cred ca sarcina nu a ingrasat-o ci doar i-a reglat metabolismul si a facut-o apta sa duca perfect o sarcina ...nu stiu amanunte si nu ma pot pronunta dar eu care am dublu + inca ceva pe langa , nu am luat nici un kg ...dar nu e timpul pierdut ...ma astept sa iau mult in ultimele luni ...

revenind la pisica mea ...e o birmaneza cu nod in coada si parul f lung ...singura problema va fi curatenia ...adica va trebui sa fiu mult mai atenta cu periatul si cu folositul aspiratorului ...ca in rest e ok ...

aici nu va fi cel mai frumos timp weekendul asta ...deci cred ca voi sta in casa la vizionat filme noi ...
va pe toate !!! pe diseara !!!

15 +

Mergi la inceput