La Multi Ani Larisa! Fluturasi de 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Ieri am avut o zi... de nu vedeam luminitza de la capatul butoiului......
Andra nu a dormit toata noaptea tuseste infundat are niste muci care nici cu batista bebelusului nu-i scot, n-am dormit de 2 nopti..., n-are febra mananca, e vesela inrest.
Eu ieri dupa o zi de stres cu op lui tata si o noapte nedormita am clacat:cand m-am uitat in sufragerie m-a pufnit plansul... pai duminica era boboc ordine si curat si ierisi eu nu eram in stare de nimik , am dat cu aspiratorul in 2 ore in toata casa , ma simteam asa neputincioasa...jucariile nu le-a strans nimeni...si culmea nici forumul nu mergea, asa ca am tras niste boceli clasa I.
Tata e bine, e deja acasa..Multumesc pentru gandurile bune si pentru ca ati intrebat de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

delia o imbratisare mare pt tine!

noi am fost toata ziua la buni ieri si ne-am petrecut!

larisa la multi ani fericiti!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La Multi ani Larisa de Yvy!

fetelor, puiu meu de 1 anisor mi -a ros cablul de la laptop, trebuie sa-l schimb da, mai avem un dintisor in plus si altele stau sa sparga la rand, sus, la canini...e jale noapte, plans, foiala etc..off

in rest, am si eu o intrebare legata de vacanta: ati fost vreodata in Insula Thassos (gr)? daca ati auzit de vreo locatie buna de cazare, scrieti-mi, va rog si mie. multu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Larisa
SA FII SANATOASA SI FERICITA!
yasmy, sa-ti traiasca mamitul! ce i-ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia multumim pt urare!i am luat un tort delicios caramelizat si un buchet mare , mare , mare de flori tot felul de combinatii si ciudatenii si o sticla de vin cu mesaj "cea mai buna mama"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata,

In primul rand, mie mi se pare ok sa facem asa cu pozele, adica sa avem fiecare contul nostru si sa le impartim cu celelalte fete atunci cand vrem sa ne vada copiii. De fapt, daca vom avea fiecare cont, ne putem cumva "imprieteni" ca pe facebook, ne invitam una pe alta sa ne vedem pozele, suntem un grup, dar nu cu acces comun. Fiecare intra pe patratica ei, cu userul si parola ei si gata. Mi se pare mai corect si evitam situatiile iesite din comun. Si daca cineva va avea nevoie de ajutor in crearea contului si adaugarea pozelor, se poate apela si la mine.

Mada, pup mult pe Cristi, intr-adevar 2-3 sapt e destul pana la recuperarea completa. Putere multa si sanatate!!

Delia, si tie draga mea putere multa si fii tare! Toate chestiile astea care ni se intampla ne intaresc! Sper sa fie totul bine!!

Ioanales, in Thassos am facut un concediu care mi-a placut mie tare tare mult. Imi si place cultura si atmosfera aia de Grecia, muzica, mancarea, am fost foaaaarte multumita. Am fost la hotel Alexandra Beach, in sudul insulei, langa Limenaria. Suuperb. Noi pe vremea aia eram porumbei, acum 3 ani, nu aveam copii, dar restul au venit cu 1-2 copii si au avut loc de joaca, ei ca parinti au fost foarte multumiti. 3 mese incluse am avut noi si cred ca a fost vreo 300 euro concediul ala pentru amandoi. Am mers cu masinile si am stat vreo 4-5 zile nu mai stiu exact. de 1 mai am fost.

Pup toate fetele, nu mai stau, Cristi a inceput sa deschida usile si mi s-a dus linistea si pacea.

O zi frumoasa!!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sa va mai spun si eu cate una alta despre juniorul meu....se face tot mai incapatanat de la o zi la alta cand nu ii convine ceva (sa il las la sertarele din bucatarie de ex ) incepe si se lasa pe jos sau tipa daca nu ajunge undeva isi trage ce gaseste la indemana si se catara singur daca nu poate se enerveaza si tipa la ce stie ca nu are voie se uita la mine de ma farmeca apoi rade si fugeeeeeee exact acolo momentan e pasionat de "cucui" si "cocod" adik, cucurigu si cotcodac si este topit dupa "S" adik iasmina daca o aude sau o vede nu mai are (nevoie) nimic. dimi primul lucru care il face merge la ea in camera si numai poate de fericire cand o vede....
partea buna: doarme la fel de mult si bine si manca la fel de mult si bine (chiar daca i au iesit caninii!!) si kk la fel de mult si iarasi avem acum o explozie de cuvinte noi
kg cred ca are 11 kg!

ieri in viteza cu care alerga a alunecat pe gresie si a dat saracul cu fruntea exact de marginea tocului de la usa a avut o umflatura mare rau de tot in frunte. acum mai este doar vanat cu o linie pe mijloc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ppupam fruntea s-ai treaca la baiat!
cra-cra: si noi tipam daca nu ne lasa mami unde vrem noi , mai nou daca ne ia de acolo ne arcuim pe spate rAu...
noi zicem:
uite!
haide!
dai!
ce cici?( ce e aici)
tati....
niam-niam la papica
facem din cap nu-nu cand mami zice nu si pe uram continuam ce aveam de facut si facem iar nunu din cap.
vb in lb ei , ii zic hai sa vb
facem alo si ducem receptorul la ureche, ne urcam pe pat si pe canapea si ne dam jos. Afara am vrea doar pe jOs si fara maini, deschidem si inchiodem laptopul...
mancam tot ce ne dam mami mai putin fructe pe care preferam sa le roadem nu le vrem bucati, facem kk de 2 ori pe zi
cam atat ca nu ma lasa sa mai scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada , pupam Cristinelul sa se faca bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sunt atat de bucuroasa!! am fost in gradinuta si mi-a iesit ceapa verde.... e micuta dar este verde si se vede!!! ce lucruri marunte te pot face fericit uneori si NU MA RECUNOSC!!! pana acum cateva luni nici nu vroiam sa aud de asa ceva...eu sa am o gradinuta...pardon...de fapt prima era: eu sa stau la casa???? eu sa plantez ceva??? pardon.....nici nu imi placea si nici nu ma vedeam... eiii acum asa sunt de incantata!! de abia astept sa pot rupe un fir de patrunjel din gradinuta sa am sa il pot pune proaspat in supica....sau o ceapa verde!!! e micuta tare gradinuta dar pt mine este suficienta!!

delia....pai nu se pune...eu am pove de Luchi doar ce face acum mai nou

Mergi la inceput