Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenisaDeNyys spune:

buna fetele ....ma alatur si eu voua si sper sa ne imprietenim....va doresc sarcini usoare

denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenisaDeNyys spune:

buna fetele....sunt noua pe aici ...nu stiu nici macar sa va spun cate sapt am dar dupa calculele mele 3 ...o s VEDEM CAND MERGEM LA CONTROL...VA DORESC SARCINI USOARE

denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Buna fetelor, ce mai faceti? Acuma am apucat si eu sa intru pe net, ieri am avut treaba prin casa. Bun venit Ana, Denisa si Onutz, sa aveti sarcini usoare si sa fiti sanatoase si voi si bebeii! Eu ma simt ok, nu prea am simptome, in afara de o sensibilitate mai mare la mirosuri si de balonare, care ma enerveaza foarte tare (dar asta eu o aveam si inainte de sarcina pentru ca am niste probleme cu bila). Dar trecem noi si peste asta, macar nu am greturi. Sanatate tuturor burticilor!

Andreea, 6+

http://lmtf.lilypie.com/ULNlp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Azi mergem in vizita pe la bunica mea din partea mamei si o s-o anuntam si pe ea ca sunt insarcinata. Sunt convinsa ca o sa se bucure, dar o sa fie si trista pentru ca mama nu mai e langa noi sa se bucure si ea de primul ei nepot (mama a facut infarct si a murit acum 2 ani jumate -chiar maine se implinesc ). Sambata trecuta am facut pomana de 2 ani jumate si ma apucase si pe mine plansul cand ma gandeam ca mama nu va fi langa mine in aceasta perioada. Dar stiu ca de acolo de unde sunt mama si sora mea vegheaza asupra mea si a lui bebe.

Andreea, 6+

http://lmtf.lilypie.com/ULNlp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenisaDeNyys spune:

buna andreea...iti doresc o sacina usoara si cu siguranta mama ta te va veghea....eu nu am nici un simptom si nici nu stiu exact cat am...:D:D:D:D....

denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenisaDeNyys spune:

fetele eu vreau sa va marturisesc ceva...de care imi fac mariiiii griji...si sper ca voi sa ma incurajati..eu am 40 de kg:D...deci sunt foarte slaba si sunt si inalta.......as putea a avea probleme cu sarcina?ca am mai auzit pe aici pe colo ca sunt fete care erau slabe si au pierdut sarcina....voi ce ziceti?

denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Pfuai, fetelor, ce activitaturi slabe pe aici. Va-nsoriti cu toatele sper. Eu am bagat un somn de vreo 2 ore asa, si-as mai fi dormit .... dar ma bombane jumatatoiul ca la noapte o sa-i joc tontoroiul pe creieri daca mai stau molusca.




gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pantazi10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura1713

Buna seara, fetele, si bine ai venit, Ana!
Mi-a fost chiar dor de voi. Am facut toata ziua curatenie si apoi am fost cu cel mare la petrecere de pitici, asa ca nu am avut vreme sa stau cu voi. But I am back
Ana, nu am folosit scutece refolosibile insa din experienta iti spun ca nu folosesti chiar 10 scutecele pe zi. Poate in prima faza insa apoi nu mai este cazul sa socotesti cate 10/zi. Nu am numarat sa vad cate folosesc, dar pe masura ce creste copilasul functiile corpului se regleaza si e mai ok. Poate sunt mamici care au folosit si iti pot spune concret ceva depre cele refolosibile.
Bubu, am citit prin ce ai trecut si m-am gandit ca DD iti putere sa mergi mai departe chiar si atunci cand crezi ca nu mai poti. Ai sa vezi ca are sa fie totul bine de data asta.
Alma, are dreptate mama ta, cred ca sfatul ei este foarte bun in situatia data.
Popicutt, unde esti, mama?

Laura mami de Rares, Tudor si 6+
Doamne ajuta!


Multumesc pentru urarea de bun venit si pentru raspuns, Laura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pantazi10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Salutari!
Bun venit Ana, Denisa, Onut, sa aveti parte de sarcini usoare, linistite, la termen, cu bebei sanatosi, frumosi si mancaciosi
Ce imi place cum creste "familia" noastra de minuni,wow, suntem aproape,unite,curioase, vorbarete si lasam mereu o bucatica de suflet aici, in locsorul asta in care venim cu mare drag si stiu sigur ca ne prinde tare bine, din toate punctele de vedere..!

Pe Popi maine o trag de urechi, azi cred ca s-a destrabalat, nu a intrat nici macar cat sa scoata limba la noi, sper ca e bine si foarte bine.Te asteptam, nebunici!

Cami, ca va?:) Please spune-mi cum ai facut la portile de trecere, in aeroport, ca ma intereseaza mult mult.

acum toata lumea face nani in Ro, la noi e doar 18.00, am venit sa lasam cumparaturile si plecam(iarasi) la plimbare, ca e tare frumos afara.

Azi am mancat de mi-e si rusine sa mentionez ce, dar m-am trezit direct cu gandul la o chinezareala care imi place la nebunie, orez fript cu pui, ananas si alte leguminoase (facute in wok, pe foc din ala iute si e aici in zona un loc unde e miam miam) ahhhhh si mi-a cazut taaaare bine

Dupa aia, ca sa nu ma simt prea vinovata, am umplut carutul cu fructe si legume si mi-a trecut, dar as fi in stare sa mai inghit o portie din aia.

M-a intepat burtica un pic azi,destul de des, dar am magaiat-o si i-am amintit ca e weekend si ca pana acum am fost foarte cuminti, asa ca trebuie sa revenim la matca.[:)

ok, ne caram la plimbare, mai vad eu mai tarziu daca mai apuc sa intru.azi e seara de vizionat ceva filme noi, ca sa ne relaxam
Mancareala maine, maine ne lipim de aragaz:) si eu si iubi.

va pup, multumim mult de casuta noua, Kmy

pe mai tarziu!






Hei, kmy!
Referitor la intrebarea ta cu aeroportul, la jumatatea lunii aprilie plec in Cuba si m-am documentat si eu pe subiect. Razele periculoase se folosesc doar la scanarea bagajelor. Aparatele de securitate nu pun probleme si sunt sigure si pentru gravidute.

Cel mai important: daca zborul dureaza mai multe ore, atunci, la fiecare ora sa te ridici si sa faci cativa pasi, in idee de a preveni trombozele. Sa iei si loc la culoar, sa iti fie mai usor sa te ridici pentru a merge la toaleta si pentru a te ridica. Acum, am vazut ca se mai recomanda si colantii sau sosetele mai lungi ca sa impiedice formarea cheagurilor.

Si mai important: ok-ul de la medic si cat mai putin stres din partea ta:)

Pup!
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pantazi10 spune:

Dragelor!
Multumesc tare mult pentru urarea de bun venit. Nici nu m-am gandit ca voi da peste un grup atat de unit si de dinamic:)

O zi superba si plimbare placuta!
Ana

Mergi la inceput