Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Salutari!
Bun venit Ana, Denisa, Onut, sa aveti parte de sarcini usoare, linistite, la termen, cu bebei sanatosi, frumosi si mancaciosi
Ce imi place cum creste "familia" noastra de minuni,wow, suntem aproape,unite,curioase, vorbarete si lasam mereu o bucatica de suflet aici, in locsorul asta in care venim cu mare drag si stiu sigur ca ne prinde tare bine, din toate punctele de vedere..!

Pe Popi maine o trag de urechi, azi cred ca s-a destrabalat, nu a intrat nici macar cat sa scoata limba la noi, sper ca e bine si foarte bine.Te asteptam, nebunici!

Cami, ca va?:) Please spune-mi cum ai facut la portile de trecere, in aeroport, ca ma intereseaza mult mult.

acum toata lumea face nani in Ro, la noi e doar 18.00, am venit sa lasam cumparaturile si plecam(iarasi) la plimbare, ca e tare frumos afara.

Azi am mancat de mi-e si rusine sa mentionez ce, dar m-am trezit direct cu gandul la o chinezareala care imi place la nebunie, orez fript cu pui, ananas si alte leguminoase (facute in wok, pe foc din ala iute si e aici in zona un loc unde e miam miam) ahhhhh si mi-a cazut taaaare bine

Dupa aia, ca sa nu ma simt prea vinovata, am umplut carutul cu fructe si legume si mi-a trecut, dar as fi in stare sa mai inghit o portie din aia.

M-a intepat burtica un pic azi,destul de des, dar am magaiat-o si i-am amintit ca e weekend si ca pana acum am fost foarte cuminti, asa ca trebuie sa revenim la matca.[:)

ok, ne caram la plimbare, mai vad eu mai tarziu daca mai apuc sa intru.azi e seara de vizionat ceva filme noi, ca sa ne relaxam
Mancareala maine, maine ne lipim de aragaz:) si eu si iubi.

va pup, multumim mult de casuta noua, Kmy

pe mai tarziu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Multumesc de primire, fetelor

Va ofer o cafeluta taaaare buna, un ceiut cald sau suc de fructe
Cami, ce bine ca ai amintit tu de schimbarea de ora altfel iar eram surprinsa ca e mai tarziu decat credeam eu, ca si cand ar fi fost prima data
Am uitat sa va spun (ma intreb de ce ) ca mai am un simptom pe care cred ca toate il aveti- drumurile foarte dese la
Abia astept sa scap de moderare...

Pup fetele!

Onutz 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

A, va sfatuiesc sa incercati sa va odihniti, fetelor, sa schimbati un pic ritmul (sper ca aveti si cum) pentru ca puiul mic sa se poata fixa bine la caldurica, unde sa creasca mare si sanatos. Eu, una, cand ma opresc putin si ma odihnesc ma simt mult mai bine. Am inceput sa imi doresc sa stau jos cat mai mult, dar continuu si exercitiile usoare.

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mi-am amintit intrebarile legate de conturi
Dragelor, daca avem cont comun pe yahoo dati-mi si mie parola, va rog.
Si la contul de pe picasa, daca avem, daca nu spuneti-mi si ma ocup.
Mai am o intrebare- samnatura ramane salvata undeva, ca sa nu o mai scriu de fiecare data?



Onutz 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna dimineatza burtici!!!
va las o www.trilulilu.ro/imagini-evenimente/cafeaua-de-dimineata-x" target="_blank">cafeluta si un www.trilulilu.ro/imagini-diverse/dimineata-la-un-ceai" target="_blank">ceai , iar bonus www.trilulilu.ro/imagini-diverse/prajituri-13" target="_blank">un desert dulce, dulce !!
o duminica placuta fetelor!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Buna dimineata! Kmy, am sa iau eu o cafeluta, daca tot ne oferi. Maine am sa dau eu cafeaua si ceaiul.
Cum se mai simt burticutele cu greturi? Eu oscilez intre stari de bine si stari cand ma uit cu jind la toaleta .
Maine merg si eu la eco sa vad samburelul si abia astept.
Acuma va las ca plecam iar la plimbareala ca e tare frumos afara....
Va doresc o duminica insorita, linistita si fara de greturi, dureri si alte cele.


Laura mami de Rares, Tudor si 6+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

plimbare placuta Laura!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Buna dimineata, natiune!

Eu ieri: donat sange Medlife (repetat CMV), shopping (aprovizionare cu chestii sanatoase de-ale gurii, da? nu ma banuiti de dat iama in hainute), cascat ochii in ditat shop-ul pentru catei si cadorisit cateaua mamii cu 7 kile de papica, biscuiti dietetici (e o grasana) si jucarele piuitoare . Apoi nanita vreo 2 ore si seara o mica destrabalare la ziua unui amic. Am si topait nitelus .
M-am trezit cu o durere infioratoare de tzitzi, ma misc in reluare sa nu le zgaltai prea rau si cu o usoara jena pe la burta. Ma intepa ea saraca de aseara la un moment dat, si-am si fugit repede acasa sa ma orizontalizez. Jena = senzatie de caramiduta - mai aveam asa la menstruatie. Dar daca stau potolita si ma misc suav nu mai simt nica.

M-apuc sa citesc din urma, ca ieri am tras chiulul si vad ca taaaaare vorbarete at mai fost.




gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Almy, agata-te de aia bine bine si nu da nici o demisie! Cat despre branzeturi, din ce-am citit eu, periculoase ar fi cele care nu sunt facute din lapte pasteurizat. Atat timp cat laptele e pasteurizat poti baga fara grija. Si despre mozarella vazusem un avertisment, dar am vazut ieri ca acum mai toata e facuta cu lapte pasteurizat - nu ca as fi fan, dar din cand in cand ma mai tenteaza asa nitelus.

Mada, si eu am aceeasi opinie: cat timp nu se scurge nimic ciudat din mine, totul e in regula. (ca-mi verific pampersu' din ora in ora, asta e partea a doua )

Bobule
, da' tu si in week-end esti matinala?!?!?! Io-nteleg ca e ok sa nu creasca tzitzi, dar ar fi singura modificare fizica care m-ar face fericita. De-aia's io trista cand vine vorba de flescaiala lor.

Denny, deci si la mine ar trebui sa fie un mascul feroce, pe care sa-l duca ta-su la ..... hanky panky .

Adriana!!!! Ai acces la aparatul magic? Si "te bate gandul"?!?!?! Pai eu stateam numai calare pe el!

Pantazi, bine ai venit! Sa mai dai din taste pret de inca vreo 5-6 mesaje, pt ca acum nu prea iti vedem scrierile in timp real.
Denisa, Onutz, la fel si pentru voi: bun venit! si dati din clape, dati din clape.

Bubule, te las sa ma tragi si de urechi (am bagat un ochisor pe la 16 dupa amiaza, am citit nitel in diagonala, dar muream de somn asa ca am preferat sa horcai in voie).

Azi si la noi bucatareala, n-am nici un cheeeeeef, ca mie oricum imi vine sa mananc numai lapte cu cereale sau pizza, dar na', fi-su si ta-su tre sa manance sanatos si variat.

Mai bag cate un ochi la voi, din cand in cand, sa va monitorizez activitatea




gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Mai fetelor, dar Gina ce face?!?!?! N-am mai vazut-o misculand de ceva timp.



gogoasa hormonizata

Mergi la inceput