Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

fetelor am facut si eu azi un test :POZITIV

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Felicitari MariaBcf! Sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Maria,felicitari si sarcina usoara,stii cati o sa ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cristina Multumesc. Sarcina a fost obtinuta natural.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cristina tu ce faci? Mai faci IA?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Felicitari si aici, Maria! Sarcina usoara si bb sanatos!

Fetelor, se ocupa cineva de capitol nou? Ca daca nu, as vrea sa incerc eu sa refac prima pagina ... ca vad ca a disparut


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analupas spune:

felicitari Maria, multa sanatate si sa ai un bebe sanatos:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns littlegirl spune:

Cristina, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

AN NOU FERICIT,FETELOR!
TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

[quote]citat din mesajul lui analupas

felicitari andreea:) iti doresc muuulta sanatate si sa dea doamna-doamne sa ai o sarcina usoara:)...si eu vin cu vesti bune,dupa 3 luni de la laparoscopie ovariana,am facut la dr micu inseminare intrauterina, tratamentul a fost destul de greu, am reactionat la tratament f greu, am luat din ziua 2, 1 pastile clostilbegyt pana in ziua 6, din ziua 6 menopur cate 1/zi:( unde am invatat sa mi le fac singura)pana in ziua 15 k nu-mi cresteau foliculii, si in ziua 15 seara ovitrelle, am avut inseminarea in ziua 17, unde si bioloaga se mira k pot sa ovulez atat de tarziu, un singur folicul de 20 mm, destul de slabe sanse, fata de ulimele 2 inseminare, dar tocmai atunci doamne-doamne mi-a demonstrat k exista, si mi-a arat cele 2 liniute mult visate, acum am 11 sapt, i-am vazut inimioara, si sper sa mi-l tina acolo pana la termen, mai ales k eu am avut o sarcina in oprita in evolutie la 9 sapt...acum astept si imi doresc sa fie bine....va doresc si voua multa putere si atunci cand va simititi descurajate sa va rogati sa aveti muulta putere, chiar daca eu inainte nu credeam in asta:)

Felicitari ma bucur enorm pentru tine...sa ai o sarcina usoara, multa sanatate si credinta ca totul va fi bine.Eu sunt bine, tot cu 3 bebici la purtator avem deja 12 sapt si in afara faptului ca mi-e foarte rau si acum si vomit la greu, totul e ok.Sper pe la 4 luni sa mi se opreasca si sa pot sa mananc ceva.Ca in afara de vitamine din perfuzii, astia mici nu cunosc alt gust.
si sa ne auzim cu bine...

Mergi la inceput