Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***411***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus, hai ca-ti mai povestesc una cu acelasi baietel: in magazinul de papuci, voia el o pereche de tenisi nashpa rau dar cu Fulger si parintii ii explica: nu sint buni, iti put picioarele in ei si faci ciuperca la degete si-ti pica.
Copilul, docil, probeaza alti tenisi alesi de parinti.
Exact atunci, apare o familie -mama, tata si copilul- mai simpla iar copilasul probeaza exact tenisii cu Fulger. Iti imaginezi continuarea: ii striga in gura mare baietelului: iti put picioarele si-ti pica degetele daca-i cumperi pe aia!



Ok, m-am lamurit : copilul chiar nu are nicio vina, parintii sunt idioti si probabil sunt tare mandri de ''metodele'' lor educationale


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, n-am vazut nimic frumos; n-am fost decit in 2 magazine cu incaltari pentru ca ti-am spus ca Ian n-are nimic de incaltat. Tenisii nu sint fenomenali dar:
-au piele pe interior
-au talonet
-pica bine blugii slim pe ei
-au costat doar 44 roni
-ii trebuia musai ceva de incaltat
-epuizasem saptamina trecuta toate magazinele din oras, alergind inclusiv dupa cai verzi pe pereti: am ascultat de X si Y si Z si am fost cu dna R si Ian printr-o gramada de magazine de cartier, in zadar

Te rog, daca vezi pe undeva ceva faind de baieti sa ma anunti. Rugamintea e valabila pentru toate fetele. Multam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ok, ce marime ii trebuie lui ? la Zara nu ai gasit nimic de baieti ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, eu cred ca toti copiii trec printr-o faza din asta de sinceritate maxima cind spun absolut tot ce gindesc. Si nepotelul meu i-a spus bunicii: Buna, du-te acasa la tine ca nu te-ai spalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ok, ce marime ii trebuie lui ? la Zara nu ai gasit nimic de baieti ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





O, ba da, la Zara am vazut si imi si plac dar nu au talonet. Ian are picior plat. Ma bate gindul sa-i fac pina la urma si lui inaltatori plantari "clasici" dar mi-e si frica sa nu-i fac mai rau.
La Miniblu aveau intr-o vreme incaltaminte faina si de calitate. Ceva firme frantzuzesti. Dar, la Cluj, anul acesta nu au adus nimic nou, habar nu am de ce.

Acum poarta 24 dar as vrea sa-i iau 25.
Si mai e un "bai": are piciorul foarte lat si tre' sa aiba o "deschizatura" mare. Cam greu fara probat, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ian a dormit azi de la 1 la 5.
Merg, totusi, sa-i fac laptele, poate reusim sa dormim la o ora decenta.
Va pup, noapte buna.

PS. Daca nu-mi vine somnul, poate mai intru sa invat ceva pentru examene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Poza aceea am pus-o ca sa exemplific ce inseamna "eu, slaba" dar exista si variante intermediare, intre cum am fost atunci (24 ani) si cum sint acum, la 37:

http://community.webshots.com/album/582514397IpixFV

PS. Anaan spor si placere in toate cele!

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Super pozele Imi place ca te distrezi in toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus, eu cred ca toti copiii trec printr-o faza din asta de sinceritate maxima cind spun absolut tot ce gindesc. Si nepotelul meu i-a spus bunicii: Buna, du-te acasa la tine ca nu te-ai spalat.



Daa clar, cu aia chiar nu am nimic, chiar mi-s dragi cum spun ei ce gandesc , de ex zilele trecute un baietel care mi-i tare simpatic, seamana cu Harry Potter, i-a spus unei doamne care l-a intrebat daca-i place de ea : da, esti frumoasa ... si grasa !
Dar ma deranjeaza cand parintii nu le explica ca nu-i frumos sa faci caracterizarile cu voce tare si folosesc exemple stupide ca cel cu pantofii, puteau gasi alte exemple, scuze, nu au numarul, sunt de fete, sunt prea scumpi, etc

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fug si eu la !! Sa visati frumos

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Inapreda, de baietelul minune nici nu stiu ce sa spun, parintii cum au reactionat la atata sinceritate ? ca pana la urma din punctul meu de vedere asta conteaza mult


Anaan, spor la treaba !


Eu am facut ordine in hainele Adei, am sortat ce e de dat, multe bluzite scurte la maneci, unele nepurtate doar spalate , stam bine spre ff bine cam la tate capitolele vestimentare dar cu siguranta nu o sa ma opresc din a mai cumpara cate ceva
Maine vine dulapul meu la rand



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Asta urmaresc si eu sa fac, ordine in haine. Am inceput astazi cuhainele lui Leon, caci i-au ramas cam mici si le-am scos la inaintare pe cele de 3 luni.

Maine vreau sa dau jos din pod hainele mele, pe care le-am pus deoparte cat am fost gravi. Abia astept sa vad in ce intru.

Mergi la inceput