Retete sanatoase pentru copii sanatosi Editia 2-a

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

cami_marga - Spanac la cuptor

www.desprecopii.com/Images/Upload/camspan.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

danutzasibiu - MINGIUTE DE MAMALIGUTA CU TOCANITA DE CIUPERCI SI PUI

www.desprecopii.com/Images/Upload/dantoca.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angie.C spune:

Am trimis si eu acum cateva zile poza pentru a treia reteta- taietei de orez cu sos de mure, dar nu o vad postata. Cumva nu s-a primit?...pentru ca eu nu am primit nicio notificare de eroare pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Angie.C - te rog mai trimite odata (nu a ajuns mail-ul tau ...)



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Angie.C - Taietei de orez cu sos de mure

www.desprecopii.com/Images/Upload/ang3.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Mai aveti la dispozitie inca 12 zile ! Cu sa fara fotografii va puteti inscrie in concurs cu retete sanatoase pentru cei mici !

Mult succes!



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

ardnaxela - SPANAC SCAZUT
www.desprecopii.com/Images/Upload/ard1.jpg" border="0">

ardnaxela - TORT DE ZAHAR ARS

www.desprecopii.com/Images/Upload/ard2.jpg" border="0">





Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryta spune:

Peste de aprilie (dupa 6 luni)

40 g de file de peste slab (carne de morun proaspata,merlan…); 1 dovlecel, 1 morcov mic, o picatura de ulei de masline, o felie de lamaie
Spalati si curatati legumele, dati-le prin razatoare pentru a obtine lamele mici.
Puneti legumele pe o foaie de aluminiu, deasupra legumelor asezati fileul de peste, si bagati foaia de aluminiu in cuptorul incalzit in prealabil la 250º ( termostat 7-8).
Turnati cateva picaturi de ulei si de lamaie.
Inchideti hartia de aluminiu si lasati-o in cuptor 6-8 minute.
Cand sunt gata, zdrobiti legumele si pestele, si aranjati preparatul in farfuria bebelusului, dandu-i forma unui peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cred ca ar trebui folosita hartie de copt in loc de folie.E prea toxic aluminiul.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Ultimele 9 zile !



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput