Un creion, un caiet, o carte - cap 3

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

rall, ramane stabilit sa se ridice coletele maine din Bucuresti si vor ajunge pe luni la Galati


Grozav





giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Giulia am preluat 'agregatele'
adica doua cutii cat aprx toata masina mea
e vorba despre computer desigur!
abia astept sa-l dau copiilor

M-am vazut si cu Manuela. Mi-a dat hainutele.Sunt de fetitze intre 5-6 ani si 12-13 zic eu.
O sa aleg din ele (cam cate doua trei bluzite, o fustita, pantaloni) pentru fetitzele de cls a 8-a si a 9-a din familiile la care vor merge Gabby si Aka.

La fel pt fetitza Ancai (de 9 ani)iar restul le voi aloca gastii de pice din familiile mele.

Gabby maine ne vedem.

Aka, Andreea, Anca
sa-mi ziceti cum facem sa va dau pachetele cu rechizite si hainute. (le voi lasa la birou, ca mi-e frica sa le tot port in masina... stiti ca-n iarna m-am ales cu un geam spart)

seara frumoasa va doresc!


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Rectificare, am omis sa va spun ca am intrebat si este clasa a x a Oana, nu a 9 cum credeam.sa modificam in tabel
K, Alinuk ramane pe maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Giulia am preluat 'agregatele'
adica doua cutii cat aprx toata masina mea
e vorba despre computer desigur!
abia astept sa-l dau copiilor



ok...sa le fie de folos!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Alinuk ti-am trimis PM. Scuze inca o data ca a durat asa mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna harnicutelor,
am fost ieri in vizita la Luca...a fost tatal lui, Lavi si Sebi. Ne-am distrat de minune; la inceput dl.Mascasan era mai retinut, dar apoi am inceput sa ne jucam fotbal cu o sticla goala de suc si jucam pe masa din camera de vizita... a fost distractie maxima, dar si galagie pe masura, dar AS nu a comentat nimic. Apoi am propus sa continuam jocul de fotbal cu un ursulet de plus si Luca s-a suparat, a zis ca ursuletul nu joaca fotbal, ca-l doare, dar in cele din urma am continuat distractia cu ursuletul si am facut mai putin zgomot.
E un scump si un rasfatat. La plecare a spus ca vine si el acasa...si AS i-a spus ca vor merge, dar nu atunci si Luca nu s-a multumit cu atat si a zis ca el vrea sa stea in brate (era la Sebi in brate) si asta era incercarea lui ca noi sa nu plecam sau daca tot plecam sa-l luam si pe el.
L-am rugat pe dl. Mascasan sa vorbeasca cu primarul sa vedem ce putem face pentru a le trage apa.
sambata precum stiti e ziua de vizita la Garbau, va fi o vizita neasteptata, vreau sa vad in ce conditii gasesc casa si copiii.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Luca dragul de el

in bratele fratelui era mai aproape de'acasa'

neatza fetelor!

haideti la o
zi linistita tuturor!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Eu sunt deja cu cafeaua la nas :), si nasul e varza ( sunt din nou racita rau, nu stiu cum sa fac sa scap de o raceala, ca ii dau drumul cateva zile si se intoarce cu forte proaspete ).

Alinuk, a pus sotul ieri pachetul, deci e pe drum!

Va pup pe toate!

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

da, fetelor, vrea acasa, chiar daca acasa e saracie, e o singura camera, nu sunt asa multe jucarii ca si in centrul in care sta acum, Luca vrea acasa... nu va pot spune ce sentimente imi navaleau sufletul, l-as fi luat in brate sa fug cu el, sa-l duc de acolo.....clar ca era doar un impuls, stu clar ca locul lui deocamdata e acolo, dar...sper curand ca fie ACASA.
Pana luni nu mai pot intra pe net ca ne-am mutat si inca nu avem net-ul tras, dar luni revin cu pozele facute la Garbau.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

PASTE FERICIT tuturor celor care sarbatoresc Invierea Domnului in acest weekend.

Mergi la inceput