Sezatoarea canadiana (219)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Multumesc pentru sfaturi, am schimbat locurile la al 2-lea avion,cel mare. Un Paste fericit tuturor si un foarte darnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Sarbatori Luminate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Va doresc Paste Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Paste fericit si sa pastrati luminita invierii in suflet!
Carmençita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:


Paste fericit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Buna ziua si Sarbatori Fericite tuturor!
Va citesc de foarte multa vreme, inca de cand am depus CSQ-ul si abia acum indraznesc sa va salut si sa ma prezint si eu cum se cuvine, dupa ce am vazut ca au mai aparut si alte fete ne-canadeze inca.
Asadar, Hi, Group! Sunt Sanziana, am depus CSQ-ul in iulie trecut si de atunci tot asteptam, citim, ne informam si iar asteptam...

Topicul vostru, asa longeviv cum e, e de mare folos pentru mine, imi da asa un apercu despre cum e viata acolo, care sunt problemele de zi cu zi...

Va imbratisez cu drag si va doresc mult spor in tot ce faceti, iar fetelor care nu au plecat inca, asteptare usoara si cat mai scurta!



Daca te bati, bate-te cu zeii nu cu valetii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

Buna ziua si Sarbatori Fericite tuturor!
Va citesc de foarte multa vreme, inca de cand am depus CSQ-ul si abia acum indraznesc sa va salut si sa ma prezint si eu cum se cuvine, dupa ce am vazut ca au mai aparut si alte fete ne-canadeze inca.
Asadar, Hi, Group! Sunt Sanziana, am depus CSQ-ul in iulie trecut si de atunci tot asteptam, citim, ne informam si iar asteptam...

Topicul vostru, asa longeviv cum e, e de mare folos pentru mine, imi da asa un apercu despre cum e viata acolo, care sunt problemele de zi cu zi...

Va imbratisez cu drag si va doresc mult spor in tot ce faceti, iar fetelor care nu au plecat inca, asteptare usoara si cat mai scurta!



Daca te bati, bate-te cu zeii nu cu valetii


Bine ai venit, Sinziana! Acum astepti viza, adica? Stiu ca mai era cineva care zicea ca s-a lungit un pic procesul, rabdare sa fie ca restul vine! :) Si Canada nu pleaca nicaieri :) In Quebec aterizati?

Ladies, sper ca ati petrecut frumos. Eu, culmea oului de Paste, mi-am cumparat simbata oua de Prepelita, le-am fiert si asta a fost, ousoare dragalase frumos colorate... Cam sobra paleta, dar a fost ok, Addie a ras 5 intr-o inghititura...

Sa va spun ca am descoperit ca daca-mi caut preturi pt Sud direct pe site-ul lui West Jet pot sa cer si preturi pentru cite zile vreau, nu trebuie sa fie 7 sau 14 cum vind de regula agentiile, iar taxele, cel putin pt Mexic, sint mai mici.

Gata, a venit ora de jucat cu stickers...

Pup,
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Multumesc de primire, Simona!
Nu astept viza, astept interviul...
Am depus dosarul din iulie trecut si pana acum nu am primit decat accuse de reception si ouverture de dossier.
Da, aterizam in Quebec. Avem doi copii - 6 si 1 an- si ne-am tot uitat dupa scoli, scoli de karate (cea mare face karate si ne-am gandit sa poata continua, eventual sa se integreze mai usor gasind alti copii cu acelasi hobby), si ne place regiunea Laval, Ste Dorothee, dar nah, pana acolo mai este si mai e atat de asteptat ca ne putem ras-si-razgandi de mai multe ori...

o zi frumoasa tuturor!

Daca te bati, bate-te cu zeii nu cu valetii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

O primavara frumoasa va doresc!
ziki, se pare ca mai ai de asteptat...Veti avea nevoie de multa rabdare.... Noi suntem un pic mai avansati, am avut interviul in decembrie, am depus dosarul 2, acum asteptam formularele medicale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Salut fetelor, raportez cu mandrie ca am inchiriat 2 app in CDN, pe rue de Dralington, acuma incepem sa "sapam " dupa mibila ieftina si buna, daca cunoasteti cartierul poate ne recomandati vreun magazin sau o solutie ieftina de inceput, app sunt goale desigur cand ajungem, doar frigider si aragaz, m-am uitat la Ikea, ce alt magazin mai este prin preajma?

Mergi la inceput