Sezatoarea canadiana (219)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Rochie am, namai sper sa incap in ea. Cu perioada lor de fiancé, cand statul american nu accepta imediat o casatorie intre un american si un non-rezident... eu mi-am cumparat de vreun an, 6 luni toaletele.
De fapt trebuie sa ma hotarasc, am o rochie de ocazie, eleganta, din satin bleu-marin, lunga, cu ceva dantela si niste margelute in partea de sus si cu doua bretele. Are si voal (esarfa) de pus pe umeri din aceeasi culoare. Mi se pare totusi prea eleganta, eventual o pun seara. La biserica un costumas fusta si sacou. Pot sa pun rochia lunga la biserica?
Pentru seara mai am trei variante, o rochie neagra, eleganta, dar scurta, o rochie semi-lunga, neagra iar in partea de sus cu niste aplice stralucitoare, mici, finute, da impresia de cer instelat, sustinute de trei bandelete care se incruciseaza la spate. A treia variata neagra pana la genunchi, in partea de jos , in dreptul genunchiului cu un fel de perdeluta fina, sus in forma de anchior, cu spatele gol iar in dreptul taliei din material negru satin.
Na' ca v-am spus,
Carmençita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

trebe poze ca sa ne dam cu parerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

N-am poze din pacate insa cred ca ma hotarasc la rochia neagra cu perdeluta in partea de jos (e pana la genunchi), marca Le chateau. Iar la biserica mai vb si cu mireasa, sa vad ea ce poarta, sa ne potrivim cumva. Daca ea pune rochie lunga, o pun si eu (Arianne by Rachel Kaye). Cea scurta e prea scurta, deci ramane pe ultimul loc rochia neagra cu monturi de genul stele pe cer.
Partea de rezistenta sunt pantofii cu un sir de cristale montate in linie, colier si cercei cu aceeasi montura. Va zic, stralucesc de-ti iau ochii. Hai ca nu mai stiu de cand nu am mai fost la o nunta, ori petrecere, ceva.
O zi buna,
Carmençita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Fetelor am 2 intrebari: prima legata de locurile in avion, unde e mai bine sa stam? am ales locuri chiar in dreptul aripii pt ca sunt mai in fata, din experienta voastra unde e mai bine?
A 2-a intrebare, cum se pot cumpara anticonceptionale in Montreal, se dau doar cu reteta sau la liber? si ce fel de pastile sunt,ma refer la substanta activa? daca puteti sa imi dati niste denumiri caut pe net si compar cu ce iau eu acum.
Si in incheiere va doresc un Paste Fericit, sa fiti sanatoase , bucuroase si implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Paste fericit tuturor!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Elena, nu se dau fara reteta. In locul tau as lua un stoc pe 6 luni sau un an. Nu ai asigurare 3 luni, apoi nu stii daca te simti bine cu cele de aici. As fi prevazatoare. Pana te prinzi cum stau lucrurile, pana cand ai programare...pot trece luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Fetele, am intrat sa va urez "Paste Fericit"!!

Elena, drum bun spre Canada!!

Spor la treburi si we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Elena.elena. din experientza proprie, recomand sa prevezi un stoc pe 12 luni, pana te dumiresti care cum sunt. Cele europene nu se gasesc acolo. Vara trecuta eu am uitat sa prevad o folie noua pt. vacantza si am fost acolo pe la farmacii, am vazut si un dr in farmacie, nimic, nici vorba sa-mi dea ceva. Plos ca laboratorul care le face pe ala mele scherring, cica acolo nu exporteaza.
Bref, ca sa nu ai surprize neplacute, prevede pe un an.

Cu biletele, le-ai luat deja, asa ca...langa aripa nu este priveliste faina
Eu zic mai in fatza e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Elena, daca stai in dreptul aripii, cand te uiti pe geam vezi...aripa. In cazul in care vrei sa schimbi, poti intreba agentia de bilete sau la check-in daca se poate.

Va doresc un Paste fericit si linistit alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Paste fericit la toata lumea

Numai bine tuturor

Mergi la inceput