Nasterea la Maternitatea Regina Maria(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Ionelu, sa inteleg ca la Baby Expo vin si cei de la maternitatile private? Ca dace este asa as veni si eu. Sa inteleg ca vor avea cei de la RM preturi mai mici si in Bucuresti? Ar fii super sa fie asa!

pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Doar cei de la Regina Maria sunt prezenti la Baby Expo... dar sincer eu personal ii prefer pe ei fata de Medicover, Medlife sau Sanador. Regina Maria au urgente si terapie intensiva, asa ca totul e safe inca de la 30 saptamani. Nu stiu ceilalti cat de dotati sunt si cum procedeaza in caz de complicatii.

Iar referitor la pret, DA, incepand cu luna mai, pentru nasterile in noua maternitate vor fi preturi mult mai rezonabile. Sunt sigura ca la Baby Expo vor fi prezenti cu noua oferta... dar daca nu ajungi in Bucuresti, ia legatura cu ei - iti pot da si eu contactul, daca vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

fetelor , despre ce noua maternitate vorbiti ?
se muta din vechea locatie sau se mai deschide inca una ?
unde ?

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Da, vorbim despre noua maternitate... se muta cu totul pe aceeasi strada, putin mai incolo. Estimarea lor este inceputul lui mai pentru mutare, dar stim cu totii cum e cu termenele in Romania. Deci poate sa fie mai sau iunie....Iar vechea locatie am inteles ca se va transforma in spital de chirurgie.

Ioana 31+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Fetelor, uite ca e oficial Regina Maria a scos noile pachete pentru nastere... aici gasiti toate informatiile: http://www.reginamaria.ro/ro/maternitate/preturi/pachetele-de-nastere-la-maternitatea-regina-maria

Va pup si vorbim

Ioana 31+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ionelu , merci pt raspuns

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DelStef spune:

Ionelu, am o intrebare legata de pretul pe care tu l-ai platit pt. cezariana la Regina Maria. Ai spus mai sus ca Badescu are un tarif suplimentar de 650ron, mie mi s-a spus ca tariful lui este de 1088ron care se adauga pretului de lista pt cezariana. Eu sunt abonata la ei - Premium Circle - si mi s-a aplicat o reducere de 20% doar la tariful nou de 7200ron pt cezariana. Conform abonamentului ar tr sa beneficiez si de 50% la tariful lui. Asa a fost si in cazul tau? Mentionez ca eu am optat pentru pachetul Premium Care. Marci pt. raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

La Premium Care tariful suplimentar pt. medic din afara este de aprox 1000 lei cum azi spus, dar la pachetul Extra Care este 653 (si apare si reducerea la celule stem de vreo 720 lei), dupa care la ultimul pachet nu mai dai nimic suplimentar.



37+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

DelStef, tu cand te-ai interesat de preturi, acum de curand?
Eu am semnat pe 1 martie inainte sa existe pachetele diferentiate si am semnat pentru cezariana in rezerva cu pat dublu 7200 lei - 20% + 645 lei mai exact tarif suplimentar Badescu (la asta nu se aplica discount) = 6405 lei
A doua zi dupa ce am semnat, am fost la consultatie la Badescu si am vorbit si despre contract. Nu mai stia exact cat e tariful lui si cand a auzit de 645 lei a schitat o oarecare grimasa... deci s-ar putea sa il fi modificat chiar el intre timp Sau acum exista diferentiere la tarif suplimentar medic in functie de pachet, asa cum spune dara76, nu stiu ce sa zic.
Tu ai semnat cu contractul? Cand ar trebui sa nasti?

Ioana 33+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DelStef spune:

Multumesc pt raspunsuri.Ioana,discutia e f. recenta iar de nascut, nasc la inceputul lui mai ca si tinePoate ne vdm la clinica! Merg la Badescu marti si o sa stabilim data exacta atunci. Tot marti probabil ca o sa si semnez cu RM.
Delia 33+ Alex

Mergi la inceput