Strugurasi de Sept-Oct 2011 *46*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

Hayat nu am ajuns sa ii dau nimik, ca am venit acum de la urgente

am incercat sa blenduiesc avocado sa il dau crud fara combinatie si incercind sa curat cutitul de la blender, am uitat ca era in priza si am apasat pe buton inconstient si mi-am perforat degetul in 3 locuri


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011





Marryan, sa treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

vai, marryan, esti ok???

Rach, cum s-a intamplat sa cada Anastasia? Pup frumoasa mica

Jade eu cred ca procdezi f ok ca il mai lasi pe T, poate dupa o pauza va manca iar cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

mikka, ia-m luat si scaun dar nu mai vrea in el.Urla.A stat la inceput cand nu statea bine in fund, dar acum cand sta in pat in fundulet nu mai vrea in scaun.

Nu o oblig, deschide singura gurita dar o inchide si repede si i-a putin din lingurita.Dea sta dureaza la noi mult.Si eu ii dau pana nu mai vrea.Daca nu mai vrea plange.

De ce nu este bine sa se joace cu jucarii sau sa priveasca la televizor cand papa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

vai, marryan, esti ok???

Rach, cum s-a intamplat sa cada Anastasia? Pup frumoasa mica

Jade eu cred ca procdezi f ok ca il mai lasi pe T, poate dupa o pauza va manca iar cu placere

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)



A inceput sa mearga ca viermisorul.Eu eram la bucatarie, ea in pat in dormitor.Pe de o parte a patului am pus pilota pe cealalta perne.Si ea s-a tarat a ocolit pernele si a cazut.Am gasit-o cu fata in sus.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

Hayat nu am ajuns sa ii dau nimik, ca am venit acum de la urgente

am incercat sa blenduiesc avocado sa il dau crud fara combinatie si incercind sa curat cutitul de la blender, am uitat ca era in priza si am apasat pe buton inconstient si mi-am perforat degetul in 3 locuri


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011





Vaaaaiiii deee mineee!!!! Bine ca nu ti-ai pierdut degetul. E clar! Ai nevoie de o pauza....si una cat mai repede....draga de tine...

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
eu am citit acum vreo 2 ore o parte si acum ultimele postari. deci nu mai stiu aproape nimic din ce am citit acum 2 ore, dar le multumesc celor care m-au bagat in seama

hayat, da,, cred ca eu i-am bagat pe aia. nu mai stiu data exact, dar cu cateva zile inainte de plecare. sper sa-ti foloseasca si imi pare rau ca nu am putut mai mult.

marryan, saracutut deget.

ionela, ca bine le mai zici :)

jade, pun acus niste poze pe grup, dar sunt cam neclare. sunt primele poze facute acasa.

sei, felicitari pt reusitele Ellei

Rach, pup pe aia mica sa-i treaca sperietura.

gata, mi-a mutit neuronul, nu mai stiu despre ce mai era vorba :D

azi ii vine prima prietena in vizita :D are 8 luni si o cheama Lilly. sa vedem cum ne descurcam. daca o ciufulim sau o pupam :D
oricum si Lilly e cheala ca si Beatrice :))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Multumesc fetelor Mikka, Rach, Hayat

sunt mai bine acum, mi sa injectat in deget anestezie sa imi ea din dureri si mi l-au cusut.....asta e ...de e sa o patesti

sotu si-a luat off de la servici si va sta cu mine sa imi revin, si mama soacra a venit sa stea cu fetita.

voi lua o pauza de la toate...am nevoie sa imi revin!



Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:


Marryan cand ne-ai spus ca ti-ai taiat degetul mi-am adus aminte de mine.Si eu am un deget taiat in 8 locuri de sus pana jos.Mi l-a taiat sotul cu drujba.De fapt eram la parintii mei la tara si ii ajuta sa taie lemne si eu sa ma fac utila am vrut sa iau un lemn si am bagat mana la drujba.

Bine ca este intreaga mana.Acum cand mai taie lemne nici nu vreau sa omai aud de frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

neatza.


azi ii vine prima prietena in vizita :D are 8 luni si o cheama Lilly. sa vedem cum ne descurcam. daca o ciufulim sau o pupam :D
oricum si Lilly e cheala ca si Beatrice :))




...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Anastasia cand vede fetite chiraie, tipa.Ea zice ca vorbeste.Si una dintre prietenele ei Aida cand o aude se pune pe plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Lena,, pana la urma umbreluta isi face treaba, am luat-o in auchan, e 28 lei
E superba Maia in poza la soare

si noi am reinceput sa gangurim mai mult, mult ee , a.. insa zice multe chestii gen cuvinte (ca, hap,hai, au, ghe, ghi, ale, multe.. dar nu lalalizeaza)

LALIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII???????????????????/

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)




Daaaaa!!!!


Sunt la mama-soacra,am fost o saptamana la surioara,netul a fost slab de tot,nici nu mai stiu daca am reusit sa trimit vre-un mesaj aici,stiu sigur ca cel de la bubvuruze s-a trimis.
La socrela las pe Paul de vineri cand plecam acasa si pana marti-miercuri,ca merg sa o ajut pe doamna tatii sa faca putina curatenie de primavara. Ea se asteapta de pe o zi pe alta sa nasca si nu poate singura.MErg cu sora mijlocie. Si asa mi-am pus in cap ceva lume care ma judeca. Din pricina ei mama s-a dus,iar noi o ajutam sa faca ordine in casa,iar asta cade greu celor care au pus paie pe foc intentionat 3 ani, si cand mai lasam din raca si suparare mai veneau cu una noua. Acum le cade greu ca mergem la mama la cimitir ,apoi la tata acasa. Imi e greu, ca inca ma dor vorbele tatei,dar nu il putem lasa pe cel mic sa vina in mizerie. Asta e,imi iau scatoalce ca nu vreau sa am remuscari.

Noi suntem bine,am socat lumea din comuna cu pleata-n vant a copiilor mei ,pentru ca nu au purtat nici unul caciulita. Si au venit acasa sanatosi,dar au luat virusel de la sot,si acum imi mucesc amandoi,Paul mai scapa si putina tuse,dar trecem noi si de asta. Incepe sa stea printesa in fundulet iar PAul spune o gramada de cuvinte. Pastarnac si morcov fierte blenduite=cah/bleah/isi face greata, iar aceleasi legume crude,blenduite sunt bun-bun.

Revin cand mai reusesc sa citesc. Citesc printre picaturi ca acum punem in gradina la socruta[D:]....

Pupici

Mergi la inceput