Prietene la bine si la greu - 160

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ziua buna

stephy , Doamne ce rau imi pare ca esti trista!!! Poate va reveniti! Nu te ajuta sa povestesti? E drept ca forumul nu e cel mai intim loc[:-(((]

Voi ati citit pe blogul zoozisme? Despre nasterea acasa? Moama , ce poveste geniala!!! Ma chinui sa-i scriu 3 randuri dar cuvintele mele imi par atat de ggoale in fata unei asemenea experiente!!!aici, sunt 3 postari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

am intrat si eu pt un hug si kiss pt stephy
si sa va spun ca e urat virusul ala..o colega de bb de-a mea ne-a zis ca sapt asta la medlife la spital era full full de virusati si ai ei gemeni au luat virusul..gebra mare nebuna care nu scade, unuk dintre ei a facut si laringita si otita ...aveti grija



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

fetele cucuietele care au legatura cu hr-ul, am si eu nevoie de ajutor please!
Poate sa-mi spuna cineva ce hartii trebuie sa am eu ca si companie care primesc la sediul meu studenti in practica? Concret: vineri am control de la ITM si inafara de angajatii firmei, mai avem la sediu cativa care fac practica. Cum probez eu celor de la ITM care este statutul practicantilor?

Multumesc mult de tot





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Stephy, big !

Ramonika, eu asa ceva vreau sa-i iau lui Teo prin vara-toamna: http://www.mytoys.de/Cybex-Auto-Kindersitz-Pallas-Purple-Potion-2011/Cybex-Auto-Kindersitz-9-36-kg/Cybex/KID/de-mt.ba.br01.15.09.01/2066181 Este si o varianta mai ieftina (si una mai scumpa ) acum n-am vreme sa studiez ce si cum au diferit. Eu am la Vlad si Timi varianta fara chestia din fata pe care se pune centura si le gasesc super. Chestia e ca dai un ban dar stai in fata. Sunt excelente in teste, comode, se regleaza si ca inclinare a scaunului (nu mult dar depinde mult si de bancheta din spate daca e dreapta cum e la MCV-ul meu sta scaunul destul de drept, daca insa e inclinata cum e la loganul clasic sau scaunele tip fotoliu e super pozitia de somn), nu le pica kk capul deloc in fata cand dorm si daca scaunul e vertical. Si e un scaun care te va tine pana la minim 12 ani deci zic eu ca merita ca investitie ptr urmatorii 10 ani, nu?
Acelasi principiu il au si scaunele de la Kiddy cel putin la fel de bune doar binisor mai scumpe.

Smara, , nu-i inca totul roz dar e mai bine. Oricum complet relaxati nu vom putea fi din pacate nicodata. Pupam piticii dulci!

Ionela, eu tot citesc linkurile ce le pui pe Facebook. Ma gandeam aseara ca "noroc" ca n-am nascut natural, acum poate mai am ceva frustrari in privinta asta, dar atunci as fi fost si mai frustrata ca domle n-am nascut acasa si mai ales "nastere lotus". In fine, fac haz de necaz. In mod sigur nu sunt genul care sa nasca voit acasa, in conditiile actuale din Romania in nici un caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

salutare!

Shtephy,

Stanucel, multa sanatate Adelinei.

Monis, bafta cu controlul.

Raluci, si eu sunt in dubii in legatura cu rotarixul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Diana multumesc ca mi-ai raspuns, desi scrii rar, ti-ai gasit timp sa-mi scrii asa multe despre scaunele.
de 2 zile tot citesc si fiecare recomanda cate ceva, asa ca acum sunt si mai tare in ceata
la voi incap 3 scaunele in spate?

ionela am spicuit si eu din ce a scris Zoozie pe blog, insa... nu sunt genul care sa gaseasca ceva maret in nasterea naturala, fie ea la spital, acasa, sau in padure, mie una mi se ridica parul de pe spate (asa e vorba, nu ca as avea par acolo ) cand aud din astea.

Stanucel sanatate Adelinei. sper sa-i treaca repede, orice ar fi.

monis habar n-am, nu s-ar multumi ITM-ul sa vada carnetul de student/o adeverinta? ca doar nu-s platiti de voi studentii,nu?

smara si eu stiu ca se da apa cand incepi sa-i dai de mancare. e greu la inceput. noi ii dadeam apa cu seringa de la nurofen, insa pe parcurs s-a invatat sa bea din pahar, din canita cu cioc si mai apoi cu paiul.





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Stephy, big !



Ionela, eu tot citesc linkurile ce le pui pe Facebook. Ma gandeam aseara ca "noroc" ca n-am nascut natural, acum poate mai am ceva frustrari in privinta asta, dar atunci as fi fost si mai frustrata ca domle n-am nascut acasa si mai ales "nastere lotus". In fine, fac haz de necaz. In mod sigur nu sunt genul care sa nasca voit acasa, in conditiile actuale din Romania in nici un caz.

Diana cu Vlad (16.05.04) & Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)



Diana, nici nu indemn pe cineva sa nasca acasa neasistat. Eu personal cred ca pentru cele cu sarcini fara probleme nasterea acasa asiustata poate fi o optiune. Evident depinde si cat de departre de spital esti, cat de ok e orasul in care nasti... etc.
Sunt tari unde nasterea acasa e o rutina ( evident ca nu ma gandesc la cele unde nu au spitale si apa calda.... hm.... cam pe acolo suntem si noi?!?!?) .
Eu pur si simplu constat ca sunt si oameni altfel. Eu visam sa nasc inainte de a ajunge la spital... dar asa... ca nu reusesc sa ajung...:))... eu si visele mele.

Inteleg ca tu glumesti cu frustrarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Smara, cand David a purtat ceva mai elegant a fost comandat de aici, din Germania. daca te intereseaza iti dau link.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

A, mie nu mi s-a parut ca zoozie simte ca a facut ceva maret. A facut ce a facut urmandu-si convingerile si eu o apreciez pentru asta.
Cred ca ne-a fost indusa teama de nastere si ca nu e normal sa ne temem... dar povestea e lunga...
Eu doar "spuneam"ca se poate si altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Shtephy,

_
Rares

Mergi la inceput