Nasterea la Arcadia - Iasi (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


La multe lunite bebe David. Pupici de la Maia !!!


Pt ou, erau 2-3 zile, dar Oana si Dada stiau mai sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysacry spune:

Am uitat...multumesc si tie madline pt raspunsul cu aparatul de iaurt.Am dat si eu comanda.Abia astept sa il incerc...intai pentru mine ca pana ajunge Ianis la iaurtel mai am de asteptat.

Si....la multi ani zic si eu lui bebe David



Ianis - 11 octombrie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Noi am fost o tura la plimbare ,i-am cumparat lui ANDREI un castronel cu ventuza ,si abia il astept pe tati de la servici ca a zis ca ne cumpara si scaunel pt masa ,lingurita am ,deci in cateva zile pot sa ma apuc de treaba ,adica de dat mancarica la bebe ,vai ce repede a trecut timpul ....Am si eu o intrebare ,trebuie neaparat sa-i dau inainte de masa de la 10 ? nu pot sa incep cu masa de la 14 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

Noi am fost o tura la plimbare ,i-am cumparat lui ANDREI un castronel cu ventuza ,si abia il astept pe tati de la servici ca a zis ca ne cumpara si scaunel pt masa ,lingurita am ,deci in cateva zile pot sa ma apuc de treaba ,adica de dat mancarica la bebe ,vai ce repede a trecut timpul ....Am si eu o intrebare ,trebuie neaparat sa-i dau inainte de masa de la 10 ? nu pot sa incep cu masa de la 14 ?

alimentele noi se introduc dimineata pentru a avea cat mai mult timp sa observam problemele ce pot apare in caz ca ceva nu e ok. Noaptea e greu de observat, ca se doarme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

Noi am fost o tura la plimbare ,i-am cumparat lui ANDREI un castronel cu ventuza ,si abia il astept pe tati de la servici ca a zis ca ne cumpara si scaunel pt masa ,lingurita am ,deci in cateva zile pot sa ma apuc de treaba ,adica de dat mancarica la bebe ,vai ce repede a trecut timpul ....Am si eu o intrebare ,trebuie neaparat sa-i dau inainte de masa de la 10 ? nu pot sa incep cu masa de la 14 ?

alimentele noi se introduc dimineata pentru a avea cat mai mult timp sa observam problemele ce pot apare in caz ca ceva nu e ok. Noaptea e greu de observat, ca se doarme...


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

AHA ,Mersi Ionela !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Si noi am fost la plimbare ca a fost soare, am ajuns acasa inainte sa se starneasca vijelia.Am cautat sa cumpar husa pt carut pentru ploaie, dar nu am gasit,mai cautam maine.
la toata lumea si o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Multumim pentru urari si o feliuta de tort , doamne ce repede a trecut timpul

Am fost si noi afara, am mai cunoscut o mamica cu bb de 1an si 4 luni care alapta , am socializat, am vorbit de bebei....

Iulia sa-ti iei bavetica cu maneci , asta daca nu vrei body-uri pline de morcov


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonik21

Buna seara!
Melise astepam vesti sa ne spui daca ai nascut.Tinem pumnii
Nico, tu ai fost sa ti scoti firele? Cand ti a zis dna dr sa mergi?
Claudia, un dulce la bebe sa treaca bubitele.


Mami fericita de Stefan Darius 15.02.2012

Simonik mie nu mi-a zis sa ma duc sa-mi scoata firele...s-au topit iar cele din interior se elimina singure..cel putin la mine asa a fost

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

La multe lunite bebe David!
Ouale sunt ok dupa 6-7 zile.
Noi nici nu avem nevoie de bavetica asa frumos papam.
Azi am mers prin casa mult ba de manuta ba prinsa cu fularul de mijloc.Chestia asta cu fularul m-a invatat mama mea:))E asa fain ca nu mai stau aplecata.Eu fiind si ditamai "gloaba" ma durea spatele teribil la sesiunile de mers. Acum nu mai cade si cum e asa dornica de mers e super ideea.Se ia un fular lung si se trece peste pieptul bebelusului. Capetele fularului se tin ca haturile.Ideea e ca fularul sa ii sustina bine trupusorul de subsori.
In viitorul apropiat cred ca vom lua un ham insa la ce avant isi ia cred ca pana vine caldura nu mai apucam sa-l folosim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

fetelor ..legumele cat se fierb?eu le fierbeam cate 20min cam asa, am auzit ca trebuie 40-50min. mi se pare mult, se distrug toate vitaminele.
apoi, la masa ..se da intai sanul apoi mancarea sau invers?eu dadeam san si apoi papik, dar am auzit ca invers trebuie. cum e?

Mergi la inceput