Nasterea la Arcadia - Iasi (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

http://stirileprotv.ro/emisiuni/romania-te-iubesc/adevarul-din-spatele-unei-afaceri-profitabile-ce-boli-pot-trata-celulele-stem-recoltate-la-nastere.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna

http://stirileprotv.ro/emisiuni/romania-te-iubesc/adevarul-din-spatele-unei-afaceri-profitabile-ce-boli-pot-trata-celulele-stem-recoltate-la-nastere.html



Am vazut si eu emisiunea aseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza la toata lumea

La noi bubitele au disparut exact asa cum au aparut , nu am nici o explicatie logica...

Iulia ce m-ai amuzat , dar sunt si cocktail-uri non alcoolice, de ex safe sex , eu de ala beau , ca apa beau suficienta acasa, sau tu tot la fara dulciuri esti?
Asta cu tineretul e........ un subiect vast dupa mine si simt ca m-am babit si eu .

Sper sa fie frumos afara astazi sa facem o plimbarica, sa ma relaxez si eu putin

O saptamana frumoasa la toata lumea!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

LA MULTE LUNITE BEBE DAVID ! O ZI BUNA SA AVETI !
Ei CLAUDIA nu mai tin asa strict ,am inceput sa mananc si dulciuri iar la club eu am zis ca vreau apa dar la un moment dat baiatul care ne-a invitat a comandat niste cocteiluri pt noi fetele ,nu stiu ce era acolo ,nu mi-a placut f tare ,am luat asa cateva guri
Deci "pe vremea mea " nu se pupau fetele intre ele cu limba ,scuzati limbajul dar asta am vazut .
I-am dat nivelul patutului mai jos lui ANDREI ,vad ca nu s-a suparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

buna fetelor in capitol nou!
noi suntem mai bine acum,de azi nu mai dam tratament. am vut o usoara viroza tratata cu nurofen si paracetamol.eu sunt super obosita de nesomn dar ma bucur ca iubita mea e ok.
aseara am observat si ca i-a iesit dintisorul cu nr 3, de sus, e iesita marginea si posibil curand si cel de langa sa iasa .deci a concis viroza cu iesitul dintilor. e f mofturoasa si doarme nelinistita noaptea.
inca trebuie sa mai stam in casa,deci plimbare iOC
ma declar inca o data f multumita de serviciile ARCADIA.ACUM au un fel de oferta, consultatia e 60lei plus rechemare gratuit.
IULIA, am zambit si eu ieri datorita mesajului cu clubul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Corina ma bucur ca sunteti bine si felicitari ptr dintoc 3
Iulia multumim de urari , asta cu "girl kiss" era si pe timpul meu, e la moda acuma , hihihi.

Mamicile cu diversificarea..... intrebare.... cate saptamani/luni dureaza pana inlocuim o masa?? la mine cred ca o sa dureze luni, cred ca intarca natural si tot nu o sa pape legume in piureu .
Se poate incerca de exemplu fructe, daca nu am succes cu legumele, sau cum sa fac?? Eu mai continuu cu legumele si daca in 2 sapt nu facem progrese cred ca trec pe fructe..E bine oare??
Sa se inteleaga ca nu-l fortez, daca deschide gura bine, daca nu asta e, astazi a stat cu gura inchisa ca la Calciu, deci nu-i place...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

LA MULTE LUNITE BEBE DAVID!!!

Buna dimineata la toata lumea.
Iulia la noi ieri a plouat iar azi ninge ( fulguieste), deci stam in casa. Este in Botosani magazinul C&A, daca nu ma insel si in suceava este.Au hainute foarte frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

LA MULTE LUNITE BEBE DAVID!!!!!!!!!!!!
FETELOR DAR ...VREAU SI EU IN PUB!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

La noi a fost foarte bine la inceput cu legumele acum are vreo 5 zile de cand nu mai vrea daca ia cateva guri...nu stiu de la ce o fi gingii inflamate eu nu vad....

Am o mare intrebare oul la cate zile de cand este ouat se poate da?
am oute(de la tara) cu data de ouare pe ele...si nu stiu cate zile sa le las.

Melise sigur a nascut de nu mai da nici un semn ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysacry spune:

Buna,
Katy multumesc mult pentru urarile de ieri ...da...am facut si noi 5 lunite

Claudia intrebai de fructe...eu nu am experienta, dar din cate am citit, la o saptamana dupa ce bagi supica poti sa incepi si cu sucul de fructe.Dar cum mai nou am citit aici ca sucurile nu sunt bune, deci trecem direct pe fruct cu tot cu pulpa crud si copt.Fructul se da la ora 10,11,iar supica de legume intre 13 si 17.Daca gresesc , rog si eu fetele cu experienta sa ma corecteze...spre binele lui bebe Ianis

O zi buna tuturor!




Ianis - 11 octombrie 2011

Mergi la inceput