Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Fetele, am vorbit cu Strumfy, intai i-am dat sms si apoi am vorbit la telefon, ca ea oricum se plictiseste prin spital. A zis ca e tot 2 in 1, dar bebica s-a intors cu capul in jos si maine se incearca declansare, mai ales ca pulsul bebicai e bun, nu mai oscileaza. A zis ca dupa aceea ne da semn cumva, ca 4 ore n-are voie sa doarma dupa nasterea naturala. Dar nu ii merge netul pe telefon si o rugase pe sora ei sa ne dea mesaj, dar sora ei a uitat.

A cerut vesti despre toate fetele si s-a bucurat de fiecare.

Ea mai scrie la odiseea "Prietene la bine si la greu" de pe forum, mai putem urmari acolo vesti.



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Monna ce imi place cum povestesti!

vezi ca la varsta asta si suprastimularea ii oboseste repede si devin agitati si nu dorm bine. nu il tine tu treaz ca e micut acum... lasa-l sa isi faca somnurile.

piciul meu si acum daca nu isi face somnul de pranz de ex., noaptea e un calvar cu o mie de treziri si urlete si agitatie maxima!



mami deSerban Alexandru 15.07.2009
37+ cu Mara Ioana
AMR 1 saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

In plus, am mai vazut aici vesti anterioare despre Strumfy: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=170905&REPLY_ID=7328621

fetele de-acolo ii fac galerie mare, la noi e mai timida treaba, ca nu stim cat sa ne intindem cu contactatul, sa nu deranjam :)

Scot niste motzate pentru Strumfy pentru maine la declansare




Hai Strumfy! Hai bebe Cami!







34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

franqois, fii atenta, citeste legea bine!

Dana are dreptate, stimulentul se acorda lunar pana face copilul 2 ani, si se da numai daca optezi pentru stat acasa 1 an si te intorci inainte sa faca anul.

Inca ceva: daca stai 2 ani acasa nu-ti da nimeni neaparat 12 milioane, poate fi suma intre 6-12 mil in functie de salariul avut in ultimele 12 luni. 6 MIL-MINIM, 12-MIL MAXIM.

Cititi bine inainte de a opta pentru 1 sau 2 ani caci cale de intoarcere nu e.

Si , DA, CIC are 2 ani impreuna cu zilele ramase dupa nasterea copilului, nu dupa ce depui dosarul efectiv. In momentul in care copilul face 1 sau 2 ani atunci iesi din CIC in functie de ce ai optat.



Multumesc Bunului Dumnezeu!
36 Victor Gabriel

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Eu am gasit in lege pe net, ca daca tatal nu vrea sa stea, nu e nimic, dar in luna respectiva in care sta mama pierde indemnizatia. Cautati si voi ca acu nu pot sa dau link.



Multumesc Bunului Dumnezeu!
36 Victor Gabriel

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy25
Si , DA, CIC are 2 ani impreuna cu zilele ramase dupa nasterea copilului, nu dupa ce depui dosarul efectiv. In momentul in care copilul face 1 sau 2 ani atunci iesi din CIC in functie de ce ai optat.



Multumesc Bunului Dumnezeu!
36 Victor Gabriel

AMR 3 saptamani


asta nu imi era mie clar! deci cu tot cu zilele ramase din postnatal... merci de lamurire! inseamna ca daca optez pt 2 ani iar sotul refuza luna, eu ma voi intoarce la munca la 1 an si 11 luni ai piscoatei...

mami deSerban Alexandru 15.07.2009
37+ cu Mara Ioana
AMR 1 saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Hai Strumfy!

mami deSerban Alexandru 15.07.2009
37+ cu Mara Ioana
AMR 1 saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Eu scot niste agitate si pentru HappyX2 pentru maine, sa apuce sa-si faca treaba



Hai HappyX2!Hai bebe Antonia Maria!





34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franqois spune:

Dana, Bu, eu am intrebat-o pe tipa de la noi de la serviciu, de la financiar, ea mi-a zis asta, eu nu citisem legea, acum am vazut,daca asa scrie, asa este. E chiar super ca vom primi stimulentul pana la 2 ani, chiar daca am optat pentru 1 an. Eu asa voi face, ma intorc mai devreme de 1 an. Am inteles ca se poate sa te intorci mai devreme chiar si cu 1 saptamana sau chiar 1 zi?

Amy, de stat acasa 2 ani pe 12 mil. maximum nu se pune problema.

Ce nu mai inteleg cu luna in care tb sa stea tatal in CIC, daca eu optez pentru 1 an si ma intorc mai devreme cu 1 luna, pentru stimulent, tatal tb sa stea si el obligatoriu, o luna din aceste 11 luni ramase? Inteleg ca poate sa nu stea daca nu vrea, dar daca nu sta nu mai primeste indemnizatia, nici mama nici tatal, ceea ce mi se pare aiurea.
Multumesc ca m-ati luminat.

37+ cu Andrei si mamy de Ioan si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumim, Dara, pt vesti despre Strumfy!
Tipa consilier in alaptare e Raluca Petre, insa si Andreea e buna. Eu o recomand pr Raluca pt ca stiu concret cat de mult a ajutat o fata careia i se spusese ca ajunge la operatie, insa asta nu insemana ca Andreea (sau alta de la Naste cum simti) nu ar fi buna. Singura pe care personal nu o recomand e Irina (dar asta poate fi o perceptie exclusiv personala).

Strumfy, ne gandim la tine! Tinem pumnii si asteptam vesti!


cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput