Aradence DC (170)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Multumesc tuturor de urari, va pup pe toate.

Imi pare rau de bolnaviori, vad ca multi copii, dar si adulti sunt bolnavi. Sanatate la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Azi a fost mai bine Adelina, n-a mai facut febra. Toata noaptea a facut febra si nu a scazut sub 37,7. Am culcat-o cu mine si o simteam asa calda... Dimineata am inceput sa-i dau antibiotic.

Am mai primit o veste rea azi...la varu-meu s-a refacut tumora la cap si trebuie operat iarasi, a treia oara. Probabil va amintiti ca v-am scris despre el, a fost operat la TM de doua ori. Acum se gandesc sa mearga la Szeged, au facut programare pt. o consultatie pe luni.

CristinaR, cum il cheama pe dr.-ul care te-a operat pe tine?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare.Iar a cam disparut lumea din zona vad.
ALINA bine ca e mai ok Adelina sa ii treaca de tot.
Imi pare rau de varul tau.Dar din pacate,nu cred ca faptul ca a reaparut are legatura cu unde a fost operat ... atat ca la Szeged or fi conditii mai bune.
Restul lumii?


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Salutare.Iar a cam disparut lumea din zona vad.
ALINA bine ca e mai ok Adelina sa ii treaca de tot.
Imi pare rau de varul tau.Dar din pacate,nu cred ca faptul ca a reaparut are legatura cu unde a fost operat ... atat ca la Szeged or fi conditii mai bune.
Restul lumii?


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"



Moni, posibil...
La Szeged vor merge cu toate RMN-urile si vedem ce parere are medicul de acolo.
La TM i-au spus de prima data ca nu poate scoate in totalitate tumora, a mai ramas ceva "resturi".
Poate nici la Szeged medicii nu faceau mai mult...
M-am gandit azi si mi-am amintit de operatia CristineiR si parerile medicilor din TM.
Nu stiu ce sa zic...in cazuri din astea grave ii bine sa ceri intotdeauna si a doua parere. Asta gandesc eu.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Salutare.Iar a cam disparut lumea din zona vad.
ALINA bine ca e mai ok Adelina sa ii treaca de tot.
Imi pare rau de varul tau.Dar din pacate,nu cred ca faptul ca a reaparut are legatura cu unde a fost operat ... atat ca la Szeged or fi conditii mai bune.
Restul lumii?


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"



Moni, posibil...
La Szeged vor merge cu toate RMN-urile si vedem ce parere are medicul de acolo.
La TM i-au spus de prima data ca nu poate scoate in totalitate tumora, a mai ramas ceva "resturi".
Poate nici la Szeged medicii nu faceau mai mult...
M-am gandit azi si mi-am amintit de operatia CristineiR si parerile medicilor din TM.
Nu stiu ce sa zic...in cazuri din astea grave ii bine sa ceri intotdeauna si a doua parere. Asta gandesc eu.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Ahaa deci n-a fost scoasa in totalitate,asta n-o stiam.Clar ca e f. importanta si alta parere mai ales la asa ceva.Tin pumnii sa fie ok la Szeged,sa ii zica ca ei o pot scoate de tot!

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alina, imi pare rau pentru verisorul tau. Dr. Barzo Pal m-a operat, te pot ajuta cu nr. de telefon al asistentei lui, cea care face programarile, dar, din cate am inteles, are deja programare pe luni. Trebuie sa-i duca doctorului un RMN, CT recent, si de preferat pe CD. Analize de sange si altele nu-l intereseaza, el citeste RMN-ul si stie ce are de facut. Daca este de operat urgent, asa si va fi, nu se intarzie ca la noi. Analizele i se vor face in ziua de dinaintea operatiei, acolo sunt foarte operativi si se poarta foarte frumos cu toata lumea. Poate chiar sa-si ia ceva schimburi la el in caz ca-l interneaza pe loc. Daca se poate opera, i se va spune pe loc costul operatiei si nu va trebui dat nici un leu in plus la nimeni. Tin pumnii sa fie operabila si sa poata fi scoasa toata.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, oricand, la orice ora.
Va pup, noapte buna!


Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Multumesc Cristina!
Exact la el are programare, nu-mi mai aminteam numele, dar imi era foarte cunoscut azi cand mi-a spus vara-mea (sora lui).

Moni, da, daca era scoasa in totalitate poate nu mai recidiva. Nu au putut s-o scoata fiind si intr-o zona inaccesibila...(asa au spus medicii)


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA clar era mai bine sa fi cerut atunci,inainte de prima operatie o a doua parere,cine stie ... dar nu-i tarziu si-acum ,numai sa se poata.
CRISTINA Barzo asta e neurochirurg,nu?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Moni, este neurochirurg, prof. dr. conf. si nu mai stiu ce alte titluri are...dar in primul rand este un om cu suflet mare.

Alina, m-ai facut sa-mi amintesc de perioada in care aveam eu nevoie de ajutor, acum aproape doi ani. Am recitit topicul meu de la umanitare si am constientizat inca o data cat de fragila este viata, am retrait emotiile de atunci, am plans de bucurie din nou, v-am citit iar mesajele de incurajare, v-am simtit aproape.
Dragele mele, depinde doar de noi sa gasim in fiecare zi ceva frumos, care sa ne bucure sufletul. Incercari vor mai fi de-a lungul anilor, dar noi vrem sa imbatranim cu zambetul pe buze, alaturi de copiii nostri minunati.
Haideti sa vedem tot timpul partea plina a paharului si, cel mai important, sa ne fim alaturi la greu.

Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cristina . Frumos spus si foarte adevarat.

Alina multa sanatate verisorului tau!

Si sanatate multa bolnaviorilor din zona!

Fug la treaba...


Povestiprafuite

Mergi la inceput