Aradence DC (170)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Moni, pai pune-te tu pe locul cu pricina. s-ar putea sa-ti fac eu rost de o pereche de role. Maine aflu raspunsul.

Cu inotul sta treaba cam asa. E concurs interscolar cu probe distractive. Participa de la fiecare scoala 2 parinti, 2 profesori,l 2-3 copii din ciclul primar si 2-3 de la gimnaziu. La inot sunt probe cu mingea, sa impingi o barca cu copilul in ea, sa cauti o minge pe fundul bazinului, sa stingi o lumanare tragand cu pistolul cu apa, sa inoti bagat intr-un colac imens .....

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


Woooow esti tare daca te bagi la asa ceva
Diana mea cam asa inoata acum: http://www.dropshots.com/DIATUD2012#date/2012-03-18/13:05:02 In afara de bras cu capul afara din apa,ce-am invatat-o eu (ca atata stiu ),restul a invatat singura,asa c-a vazut pe unul-altul inotand la bazin ... Se scufuda si ea la greu,ba chiar ma enerva ca tot in zona adanca se scufunda cica sa atinga fundul.Io n-am bagat neam capul pe sub apa
Acum ar fi pregatita sa mearga si la performanta la polivalenta,atata ca zicea ca nu vrea ca-s "domni" adica ea vrea femeie nu barbati.Oare o fi terminat Daria cea draguta cu CIC-ul? Dar oricum acolo cred ca e pe varste,oare ce profesor o fi la grupa de 6-7 ani,are careva vreo idee?

In legatura cu scaunul ala ... chiar reusind sa ma asez eu pe scaunul ala,cum naiba sa mananc cu ei agatati de mine si urland ? Ii subestimezi de ce-s in stare Singura idee ce mi-a venit a fost sa le zic ca niciunul nu-i locul nimanui, ci a celui ce-l ocupa primu,asa macar vin mai repede cand sunt chemati la masa.Dar daca vin si se aseaza nu inseamna ca si mananca Numai imi f.. mine nervii sa nu-mi pice bine mancarea

IOANA
fain ca-s asa iubitori.Si ai mei sunt si iubitori si se joaca si frumos,dar invariabil tot la circ ajung.Nu-i prea tine f.mult nici o stare nici alta Nici Dianei nu-i cam place sa piarda - deocamdata cu noi joaca,Tudoe e prea mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, tare scumpi sunt copilasii tai!
Faina faza cu "il stiu pe tip".

Moni, Tudor e o figuraaaa, doamne ce scump ii!
Ce bine inoata Diana!
Frumos nume ati ales pt. nepotica.
Si la gradi a fost cam "altfel" saptamana asta, cel putin la noi asa a fost.

Vesti despre varu-meu, nu chiar bune...luni l-au internat si marti l-au externat. Tumora s-a extins foarte mult, are probleme locomotorii deja...dr. a zis ca nu-l poate opera, adica sa-i i-a banii si peste 2 luni sa vina inapoi. I-a dat un tratament pana dupa Pasti si apoi sa mearga la control. Poate il opereaza atunci, sa vada cum evolueaza... A zis ca ii pare tare rau si nici nu stie de cati ani nu a refuzat un pacient (sa-l opereze).
Eu ma gandesc ca e ff grav si nu stiu daca se mai poate face sau daca mai are rost operatia. Cred ca a pierdut f mult timp si in cazuri din astea si 1 luna conteaza.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina imi pare rau pentru varul tau.
Ioana nu am fost la avizier, ca nu am avut timp, dar am mai vorbit cu o tipa care are fetita in grupa cu Ioana la gradi si mi-a zis ca Ioana e pe lista. A zis ca in seria asta a luat doar 18 copii, deci cu 18 cei din circumscriptie sunt 36, Asa ca pana la 75 mai este... Mi-a mai zis ca sun 68 de copii inscrisi la pregatitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata.
ALINA imi pare rau de vestile proaste.Eu chiar nu inteleg Pai daca zici ca stau asa bine cu banii cum de s-a lasat asa stiind ca dupa doua operatii tot nu s-a scos tot? Ar fi trebuit sa faca f. des RMN,doar era clar ca iar va creste! Chiar daca nu i-ar fi dat medicul asa des bilet de trimitere,sa-l coste "doar" 2 mil RMN-ul,banuiesc ca 7 mil nu era o problema pentru ei ... Asta ca sa nu mai zic ca putea cere mai demult mai multe opinii.Sper totusi sa functioneze tratamentul ala si sa-l poata opera.

Mai voi ce stiti,e posibil sa te apuce asa din senin alergia la varsta asta ,daca n-ai avut asa ceva? Ca mi-a picat fisa aseara: mi se pare cam dubios ca de vreo saptamana imi curge toata ziulica nasul si mai si stranut din cand in cand.Si cam de pe-atunci au inflorit pomii! Chiar asa coincidenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Buna dimineata.
ALINA imi pare rau de vestile proaste.Eu chiar nu inteleg Pai daca zici ca stau asa bine cu banii cum de s-a lasat asa stiind ca dupa doua operatii tot nu s-a scos tot? Ar fi trebuit sa faca f. des RMN,doar era clar ca iar va creste! Chiar daca nu i-ar fi dat medicul asa des bilet de trimitere,sa-l coste "doar" 2 mil RMN-ul,banuiesc ca 7 mil nu era o problema pentru ei ... Asta ca sa nu mai zic ca putea cere mai demult mai multe opinii.Sper totusi sa functioneze tratamentul ala si sa-l poata opera.

Mai voi ce stiti,e posibil sa te apuce asa din senin alergia la varsta asta ,daca n-ai avut asa ceva? Ca mi-a picat fisa aseara: mi se pare cam dubios ca de vreo saptamana imi curge toata ziulica nasul si mai si stranut din cand in cand.Si cam de pe-atunci au inflorit pomii! Chiar asa coincidenta?

Moni, si-a facut RMN si tot pe bani fara bilet de trimitere ca nu erau locuri cand vroia el. In primul an a facut la 3 luni. Prima recidiva a fost chiar dupa 3 luni de la operatie ca nici tratament citostatic corect nu a facut (nu mai zic din vina cui ) dupa prima operatie. In octombrie cand a facut ultimul RMN nu mai facuse de 6 luni, atunci s-a vazut ca a recidivat tumora si din octombrie pana luna trecuta a evoluat foarte mult, a avut evolutie rapida. Dr. de la Szeged vazuse ultimul RMN din octombrie si acum au dus si cel de luna trecuta facut la Neuromed Tm.
Lui nu i-au spus niciodata adevarul, cum sta treaba exact, nici acum nu stie. Nu ma intreba de ce ca nu stiu si nu inteleg nici eu.
Am mai spus si repet, ei au avut incredere in ce le-au spus medicii de la TM si cica le-au spus de la prima operatie ca tumora tot va recidiva pana nu va mai fi operabila (cum e in prezent). El nu stia detalii, parintii nu stiau nici ei ca-i asa grav, singura care stia era nevasta-sa si care insista mereu sa mearga numai la TM.
Sper ca am fost coerenta ca a grabesc tare sa plec de la lucru.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Hey, ce faceti?
Moni, a nascut cumnata?

Noi am fost la ziua unei fetite azi dupa masa (Alexia, pt. fetele care o cunosc de la ziua pruncilor mei) la Gemi si maine la amiaza mergem la ziua baietelului prietenilor de la Cicir.
De luni sunt in concediu, dar voi avea o saptamana "super" la smotru. O sa am un spor cu pruncii acasa...
De Pasti mergem la Bihor, bineinteles.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA n-a nascut inca.Asteptam ...
Legat de varul tau,ce sa mai zic.Mi se parea normal ca el sa stie detaliile ,altfel gestiona situatia cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

ALINA n-a nascut inca.Asteptam ...
Legat de varul tau,ce sa mai zic.Mi se parea normal ca el sa stie detaliile ,altfel gestiona situatia cred.


Si eu sunt de aceeasi parere.
El "asteapta" sa-l opereze dupa Pasti.
Dr.-ul a fost sincer cu ei si le-a spus ca nu poate sa le i-a atatia bani si dupa 2 luni sa vina iar sau chiar sa moara pe masa de operatie.
Clar ca-i f grav si cine stie cat s-a extins tumora, cred ca v-am zis ca are si probleme locomotorii in ultimul timp.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

La mullti ani sarbatoritilor de azi!
Alina daca nu ai spor la curatenie la tine vino la mine ca nu o sa te deranjeze nimeni
Eu nu o sa am timp sa imi fac curatenia de paste asa cum se cuvine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare!

Paste fericit celor care il sarbatoresc azi!(Ildi si mai cine?)

De la mine..nu prea pot spune nimic. Flavia e la curent cu stirile, dar nu le pot posta aici...sorry.
Sunt ok...inca..

Va pup!


Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput