Mamici inimoase de Constanta 161- E primavara!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

La multi ani Izabela!Sa cresti mare si sanatoasa!Gabi,

Noua nu ne-a mers prea bine la Sibiu...aparatul lui Ionut era defect si a trebuit sa-l schimbam cu un altul iar cel defect merge la reparatie...si doar ce-l schimbasem in decembrie.M-am suparat foarte tare si la nervii pe care-i aveam am spus ca imi vine sa-i scot implantul,iar audiologului nu prea i-a placut replica mea...Eu am sperat sa ne inteleaga,ca parca nu progresam deloc in recuperare,oricat ne zbatem si alergam...Cine stie cat mi-o veni factura de reparatii...Dupa ce i-a schimbat procesorul audiograma a iesit mai bine,iar in luma mai trebuie sa mergem la un nou reglaj.

Luni ne internam la Bucuresti pentru controlul anual al esofagului si sa vedem daca este vorba de reflux.Cine mai stie ce va fi...Astazi am fost sa duc actele si sa iau biletele gratuite de care beneficiem pe tren,dar d-na bodyguard care m-a intampinat mi-a spus ca astazi nu primesc acte,cu toate ca am insistat si rugat ca nu sunt din oras si nu am stiut de schimbarea programului,dar dansa ca sa ma linisteasca a spus ca oricum nu le pot primi saptamana asta deoarece programarile au ajuns in iunie.Doamna functionara nici nu si-a ridicat privirea catre noi,dar sa imi mai si asculte pasul...Apoi am fost sa luam documentatia ce trebuie completata pentru dosar si la policlinica spitalului unde am reusit sa ne programam la toate cele trei cabinete de unde avem nevoie de adeverinte.Am zapacit si coplilul dupa mine mai ales ca vantul a suflat foaret tare.

In luna iunie,la Eforie Nord,va fi organizata tabara copiilor hipoacuzici,asociatie care are membri din toata tara.Pe langa activitatile ce se vor desfasura in hotel,organizatorii si-ar dori sa le ofere copiilor si alte distractii,una dintre ele fiind o plimbare cu vaporasul.Poate cineva sa ma indrume?Unde pot sa ma interesez?

Toate cele bune,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

dr Pistolea poate fi gasita la cabinetul particular si cu trimitere nu te costa nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
Multumesc tuturor pentru urari..

eu am timpul tare "scurt"caci vineri e targ de paste la casa de cultura de la noi....si trebuie sa termin ce vor expune Bogdi si colegii lui.Vor fi felicitari 3D si oua in tehnica quilling...+ ceva coronite,cosulete pentru oua facute de copii cu d-na invatatoare

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Merry_ana, uff, imi pare tare rau de probleme de la Sibiu . sper din suflet sa nu se mai repete. de ce trebuie sa faceti atat de des reglaje? un procesor mai puternic/aparat mai bun nu v-ar scapa de atata drum? ma interesez de tabara aceea, nu am auzit inca nimic despre ea. succes in tot ce faceti!
Gabi, succes la targ!
noi suntem ok, cu scoala altfel, cu joaca, pregatiri de vacanta.. suntem inamorati de "Art attack" de cand avem disney junior asa ca se mestereste in fiecare zi cate ceva.... distractie mare nu gluma.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladis


miha, sa iti traiasca domnisoara, sa fie sanatoasa si multa bafta la examene
am reusit si eu aseara in sfarsit sa intru de acasa si sa votez pozicile, mult succes, am vazut ca stati bine in clasament te sun maine pt formulare.










Angi,multumesc din suflet pt urari!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro


La multi ani fericiti Andreea





Multumesc,Simona!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

La multi ani si din partea noastra pentru Andreea!!! Succes la examene si in viata! Miha sa ai parte numai de bucurii din partea copiilor!

Nocivin... am si eu bulina neagra pentru el. M-am dus la pomul laudat si am mancat fructe acre... Dupa aproape un an de tratamente scumpe rau nu am vazut nici o ameliorare, in schimb am sesizat in stanga si in dreapta ca da aceleasi produse, avand un retetar gata facut cu produse predominant bioderma. In timp am concluzionat ca are el un beneficiu de foloseste numai produsele alea, desi efecte curative nu erau deloc.

Referitor la restul recomandarilor... iau aminte pentru ca inca am nevoie de un dermatolog bun, desi problema mea pare a fi hormonala.

Merry sanatate si nervi tari!
Dodo spor la cosulete si la vanzari la targ

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti Andreea!

Mery, numai necazuri pe voi. sanatate multa!

Dodo, spor la vanzari!

Roxana, Disney Junior e un post TV diferit de Disney Channel? Sau e altceva ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

kim, mersi mult e vorba de cabinetul din tomis III?

rox si eu voiam sa te intreb cum de aveti disney junior, ca la noi nu a intrat, sunteti la rcs?

cornelia, cum mai e cu inscrierea, aveti confirmarea?

merry, un gand bun




mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

disney junior e de pe la mijlocul lui martie. si e diferit de disney. are doar desene normale (clubul mickey, toate disney) nu filmele ptr adolescenti. si emisiunea asta super care se numeste "Art attack" si in care se fac tot felul de bricolaje si alte minunatii.
http://www.disney.co.uk/disney-junior/art-attack/ asta e site-ul pentru emisiune

Mergi la inceput