Ionela,are nevoie de 1900euro pana in aprilie!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaeela

M&M,deocamdata nici eu nu stiu ce vom face mai departe.

Avem stransi pana acum aproape 700 euro,care sunt in cont si nu ne-am atins de ei ,ii lasam acolo ca nu se stie ce se va ivi.

De plecat cu Ionela,nu cred ca o sa mai plec, vom continua terapiile acasa,pentru ca e f sensibila si de cate ori am plecat cu ea s-a imbolnavit .
Vom face gimnastica in continuare ptr intretinere , logopedie si atat.





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela





mikaela , imi pare rau..dar nu mai vin la noi in tara medicii care au fost in aprilie in MAcedoania?? Parca imi amintesc ca ziceai la un moment dat ceva despre acest lucru....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui M&M

Citat:
citat din mesajul lui mikaeela

M&M,deocamdata nici eu nu stiu ce vom face mai departe.

Avem stransi pana acum aproape 700 euro,care sunt in cont si nu ne-am atins de ei ,ii lasam acolo ca nu se stie ce se va ivi.

De plecat cu Ionela,nu cred ca o sa mai plec, vom continua terapiile acasa,pentru ca e f sensibila si de cate ori am plecat cu ea s-a imbolnavit .
Vom face gimnastica in continuare ptr intretinere , logopedie si atat.





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela





mikaela , imi pare rau..dar nu mai vin la noi in tara medicii care au fost in aprilie in MAcedoania?? Parca imi amintesc ca ziceai la un moment dat ceva despre acest lucru....

Mamica de nazdravani






M&M,ba da vin acum,la inceputul lui iunie ,nu sunt medici ,sunt terapeuti,dar mai avem nevoie de aproape 1000 euro si nu stiu daca i-am putea strange asa repede,in 2 saptamani .
Daca nu vom putea merge acum,ei mai vin in octombrie si vom putea merge atunci.
.

Am ales sa mergem la Don Orione,pentru ca am zis daca tot nu am reusit sa strangem banii ptr terapia ABR ,macar sa mergem sa facem terapie aici,mai ales ca am auzit ca se lucreaza ca in afara si ma bucuram ca ne costa mult mai putin.







Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Mihaela draga mea iti dau o veste nu stiu daca foarte buna azi am vb cu doamna doctor Robanescu, pe care eu o consider cel mai bun medic de recuperare de la noi si am intrebat-o de curiozitate de terapia ABR. Pana acum nici nu a auzit de asa ceva i-am zis ca e ceva inventat de Belgieni cu rezultate foarte bune. Dansa a zis ca anul trecut a stat o luna jumate in Belgia si nu a auzit de asa ceva. A cautat pe net si a gasit ca e o metoda inventata de un matematician rus care nu are deloc cunostinte de sport sau kinetoterapie. A mai vb si cu un profesor din Franta care i-a zis la fel. Vand a auzit cat costa a zis ca nu se merita mai bine faci terapie la noi de banii astia. Acum nici nu stiu ce sa iti zic dar parerea mea e sa ai grija ce faci sa nu patesti ca la Don Orione. Am intrebat-o si de centrul Don Orione si a zis ca baiatul de la Kineto de acolo nu stie deloc ce sa faca. Ea l-a vazut cum lucreaza si a zis ca nu stie deloc sa faca, a zis ca noi ca si parinti stim mai multe ca el. Cand a auzit ce preturi sunt acolo a zis ca nu se merita deloc sunt bani aruncati in vant. Va pup si aveti grija de voi.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

Mihaela draga mea iti dau o veste nu stiu daca foarte buna azi am vb cu doamna doctor Robanescu, pe care eu o consider cel mai bun medic de recuperare de la noi si am intrebat-o de curiozitate de terapia ABR. Pana acum nici nu a auzit de asa ceva i-am zis ca e ceva inventat de Belgieni cu rezultate foarte bune. Dansa a zis ca anul trecut a stat o luna jumate in Belgia si nu a auzit de asa ceva. A cautat pe net si a gasit ca e o metoda inventata de un matematician rus care nu are deloc cunostinte de sport sau kinetoterapie. A mai vb si cu un profesor din Franta care i-a zis la fel. Vand a auzit cat costa a zis ca nu se merita mai bine faci terapie la noi de banii astia. Acum nici nu stiu ce sa iti zic dar parerea mea e sa ai grija ce faci sa nu patesti ca la Don Orione. Am intrebat-o si de centrul Don Orione si a zis ca baiatul de la Kineto de acolo nu stie deloc ce sa faca. Ea l-a vazut cum lucreaza si a zis ca nu stie deloc sa faca, a zis ca noi ca si parinti stim mai multe ca el. Cand a auzit ce preturi sunt acolo a zis ca nu se merita deloc sunt bani aruncati in vant. Va pup si aveti grija de voi.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim


Diana ,de cei de la Don Orione m-am convins.

Acum astept in iunie cand vin cei din Macedonia,ca sunt cateva mamici care merg acum si sunt curioasa ce vor face.
Voi vorbi si cu cei de la fundatia Nane,ca la ei vin terapeuti din Macedonia.





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Am vorbit acum si cu cei de la fundatia Nane si ne-au spus ca putem merge acum in iunie ptr evaluare si sa vedem despre ce e vorba.
Vor veni si mamici care au urmat terapia ABR cu copiii in Macedonia.

Ne vor anunta ei data cand vor veni terapeutii.




Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taisia spune:

Mikaeela, ti-am trimis niste banuti, te rog confirma cand intra in cont, initiale SM. Sanatate multa si Dumnezeu sa va trimita cele mai bune solutii.

mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor.

Taisia,au intrat banutii.Iti multumesc f mult.

De astazi am inceput si eu sa-i dau Immunocal,Ionelei.
Ne-a fost recomandat ptr ptr imunitate si am inteles ca ar ajuta-o cat de cat si in celelalte boli.
O cutie costa aproximativ 300 lei si ne ajunge ptr o luna.
Speram sa aiba efecte pozitive, macar sa nu mai raceasca atat de des.
Maine vom suna sa ne program si la oftalmologie.


Va imbratisam cu drag si o seara frumoasa vca dorim!




Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

mihaela, spune-mi te rog, ce dimensiuni si kg are Ionela, si cat poarta la picior?

(imi pare tare rau de dezamagirea de la orione...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

mihaela, spune-mi te rog, ce dimensiuni si kg are Ionela, si cat poarta la picior?

(imi pare tare rau de dezamagirea de la orione...)


BAZAR UMANITAR


Alex_andra,ti-am trimis PM.




Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna dimineata tuturor!
Noi nu suntem prea bine,Ionela a varsat toata noaptea ,acum si-a mai revenit putin,i-am dat sa manance putin mai devreme si vad ca nu a mai varsat.
Voi suna pe doctorita gastroenterolog de la Bucuresti ,poate ne va primi azi la dansa,daca nu voi merge aici la spital .
Sunt terminata,nu am dormit deloc si am plans toata noaptea.






Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput