Ionela,are nevoie de 1900euro pana in aprilie!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Gaby,au intrat banutii.
Imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu,dar m-am simtit f rau ieri,am intrat f putin pe forum.


Saptamana aceasta am vorbit cu cei de la centrul Don Orione din Voluntari si mi-au spus ca pe data de 7 mai ne-au programat sa mergem la ei la centru ,pentru recuperare. Costul tratamentului ,cu tot cu cazare si mancare este de 150 ron pe zi.Am hotarat sa mergem ,pentru ca ca pe langa gimnastica , se fac mai multe terapii,inclusiv terapia cu magarusi ,hidroterapie ,psihoterapie si am inteles ca majoritatea copiilor care au facut terapii la ac centru au avut rezultate excelente.
Sper sa nu se supere nimeni,dar vom renunta la terapia ABR si cu banii ce i-am strans pana acum,vom merge la centrul din Voluntari .Cu banii stransi pana acum vom merge la Voluntari de 2 0ri,odata acum in mai si vom mai merge in august,septembrie.Ma gandesc ca la acest centru ,Ionela beneficiaza de mai multe terapii si sper sa avem si rezultate cat mai bune,mai ales ca am inteles ca se lucreaza ca in afara.

Marti,voi merge si la spitalul de stomatologie sa ne reprogrameze ptr extractia maselutei.Sper sa fie bine Ionela si sa nu mai raceasca ,sa scapam o data si de problema asta .

Va pupam si va multumim din suflet tutuiror care ati fost alaturi de noi si sunteti in continuare.



PS.Am uitat sa va spun ca o cura de tratament la centrul Voluntari dureaza 2 saptamani.


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ma bucur tare mult ca mergeti, Miha, sper din suflet sa va mearga bine si sa se vada numai rezultate pozitive !

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mikaela, sa dea Dumnezeu sa fie bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Daria,M&M,va multumesc!






Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

mikaela doamne ajuta sa fie bine.
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:


Buna dimineata.

Luna aceasta ,cu ajutorul bazarului am strans suma de 350 lei.Din acesti bani ,am cumparat tratamentul ptr stomacel si o sticluta de cod liver oil si multiminerale si vitamine de la childlife.

Marti am fosat si noi la spitalul de stomatologie si ne-au programat pe 1 iumie.

Duminica viitoare,vom pleca la Voluntari , speram sa fie bine si sa venim cu rezultate.Am zis ca daca Ionela va fi bine ,poate vom sta chiar o luna ,acum sa vedem ce zic si cei de la centru.

Acum suntem binisor,Ionela a fost putin racita,dar i-a trecut.

Vreau sa multumesc din suflet tuturor care sunteti alaturi de noi





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor.

Noi ne-am intors acasa de la Don Orione,in primul rand ca mi-a racit Ionela f rau si nu mai puteam face cu ea nimic ,si in al doilea rand am fost f dezamagita de cei de la centrul Don Orione..

Ei ne-au spus ca se va lucra 3 ore pe zi cu copilul,ca la ei se lucreaza ca in clinicile din strainatate,dar cand am ajuns acolo avea sa fie cu totul altceva.
Luni cand am ajuns,i s-a facut Ionelei doar 15 min gimnastica , 10 min hidroterapie .

Ni s-a spus ca a doua zi la ora 8 va veni cineva sa ne cheme la proceduri.Am stat pana la ora 9,30 si nu a venit nimeni la noi .Ne-am dus noi la ei si i-am intrebat ce proceduri facem ,daca ni s-a facuit un program si ne-au spus ca noi nu facem decat gimnastica si hidroterapie si 15 min terapia cu magarusi ,ca pentru asta ne-a chemat si ptr celelalte proceduri trebuie sa stam 15 zile ptr evaluare .
La gradinita ne-au spus ca nu pot merge cu Ionela, de abia dupa 3 luni de evaluare.
Nu mi s-a parut corect sa stau 15 zile ptr evaluare si ptr gimnastica ,mai ales ca platem 150 ron pe zi.La noi aici platesc 60 ron pe zi si ii fac si gimnastica ,psihoterapie si logopedie si plus de asta merge si la gradinita.

Hidroterapia nu-i puteam face de cat cand era f cald afara,ca nu faceam in cladirea in care stateam si trebuia sa ies cu ea afara,ca sa mergem in cealalta cladire.

Chiar eram f incantata ca vom merge la Don Orione ,am sperat ca se va lucra mult mai bine ca in clinicile noastre,dar mi-am dat seama ca nu e asa,chiar pot spune ca in comparatie cu clinica Don Orione,la clinicile de stat pe unde am fost noi si se lucreaza mult mai bine.





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Imi pare tare rau Mikaela!!!..Sanatate multa Ionelei..
Mai departe ce veti face?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

M&M,deocamdata nici eu nu stiu ce vom face mai departe.

Avem stransi pana acum aproape 700 euro,care sunt in cont si nu ne-am atins de ei ,ii lasam acolo ca nu se stie ce se va ivi.

De plecat cu Ionela,nu cred ca o sa mai plec, vom continua terapiile acasa,pentru ca e f sensibila si de cate ori am plecat cu ea s-a imbolnavit .
Vom face gimnastica in continuare ptr intretinere , logopedie si atat.





Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

:(((
nu am cuvinte, ce dezamagire :((( imi pare nespus de rau ca lucrurile au fost atat de altfel decat ai sperat :(
Multa sanatate Ionelei si sa si se intample numai lucruri bune

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput