Ionela,are nevoie de 1900euro pana in aprilie!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mikaela, veti razbi, ca de fiecare data, sunteti doua luptatoare
Sa aduceti numai vesti bune dupa inernare, multa-multa sanatate va dorim !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Suntem alaturi de voi, Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaeela

Buna tuturor.

Am vb azi cu doctorita Ionelei si zilele astea ne vom interna ptr investigatii.A ramas sa ma mai ma sune dansa maine ,sa vedem ziua sigur cand vom merge.

Am niste emotii groaznice.




Mikaeela, te imbratisam cu drag, cu siguranta totul o sa fie bine!!
Voi fi in continuare alaturi de tine si de Ionela

_
Cami, mami de Mihnea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Fetelor,va multumesc din suflet!
Nu am putut dormi toata noaptea, astept acum dimineata se ne sune d-na doctor sa vedem ce zice,pentru ca ieri ne-a spus ca vrea sa vb cu doctorita de la endoscopie sa vada cand ii poate face si endoscopia.
Cel mai tare ma ingrijoreaza starile astea febrile pe care le-a avut ea in ultimul timp.
Noi ne-am pregatit deja,o sa tin legatura cu Diana si o sa va tina la curent tot ce se intampla cu noi.







Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Miha acum am citit vestile bune pt ca nu intelegeam de ce sunteti scosi de la bazar.Ma bucur pt voi,Doamne ajuta sa fie bine la Bucuresti,sa descoperi ce are Ionela si sa fie tratata corect.
O mama e tot mama pt copilul ei indiferent de probleme.tot o pierdere imensa este decesul unui copil bolnavior cu cel al unuia sanatos.
Ionela e o invingatoare deci nu tb sa gandesti nimic rau ci sa fii optimista mereu.Suntem alaturi de tine si asteptam vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Miha acum am citit vestile bune pt ca nu intelegeam de ce sunteti scosi de la bazar.Ma bucur pt voi,Doamne ajuta sa fie bine la Bucuresti,sa descoperi ce are Ionela si sa fie tratata corect.
O mama e tot mama pt copilul ei indiferent de probleme.tot o pierdere imensa este decesul unui copil bolnavior cu cel al unuia sanatos.
Ionela e o invingatoare deci nu tb sa gandesti nimic rau ci sa fii optimista mereu.Suntem alaturi de tine si asteptam vesti


Gabi,iti multumesc f mult ptr cuvintele frumoase

Vreau sa multumesc din suflet tuturor care au fost alaturi de noi si ne-au sustinut in continuare
Ne-am externat si noi vineri din spital.
Din pacate analizele Ionelei nu u iesit prea bune.Chisturile renale au crescut iar in urma endoscopiei se pare ca si la stomacel problemele sunt mai mari.
Va trebui sa mergem la control peste 2 luni,dar intre timp o sa incerc sa iau legatura cu o clinica din Ungaria ,sa mergem pentru investigatii si acolo.
Am gasit eu pe net cateva date de contact,aici;http://parintiatasati.blogspot.ro/2010/09/spitalul-de-pediatrie-din-szeged.html,dar va trebui sa gasesc pe cineva care stie limba engleza sa ia legatura cu ei.
Am auzit de o clinica f buna si in Turcia,dar banuiesc ca acolo sunt costurile f mari.
Voi incerca totusi sa iau legatura si acolo,as vrea neaparat sa merg cu ea in afara,pentru ca medicii pe la care am fost pana acum ,ne-au spus ca la noi in Romania nu se pot trata acele chisturi renale si nici nu se pot opera.Am inteles ca daca nu cresteau ,nu era nici o problema,dar ele acum au inceput sa creasca si au crescut mult in ultimul timp,de la 1,8 cm au ajuns deja la 3cm.

Am auzit ca la spitalul Fundeni este un doctor f bun urolog,dr Sinescu si am zis sa sun saptamana asta la spital,poate pot lua legatura cu dansul ,sa vedem ce parere are despre aceste chisturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor.

Am inceput si noi gradinita.Ionela este f bine, nu am mai avut nici o problema cu ea.
Am fost cu ea la niste medici renumiti urologi si la un nefrolog si ne-a spus ca ptr acele chisturi renale nu se poate face nimic ,oriunde as merge eu cu ea , am inteles ca unii oameni traiesc cu acele chisturi toata viata fara nici o problema.
Am trimis actele ei la cineva in Germania ,ca sa le arate unor medici de la o clinica de acolo,sa vedem si parerea lor.

In octombrie ne vom interna iar la Bucuresti ptr o serie de investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Miha,daca nu se poate trata in Romania mai mult ca sigur se deconteaza cu E112.Ai intrebat de asta?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Miha,daca nu se poate trata in Romania mai mult ca sigur se deconteaza cu E112.Ai intrebat de asta?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!





Anca,deocamdata sa primesc raspuns din Geramania ,sa vad ce si cum ,am inteles ca astea nu se pot trata nici in strainatate ,ca se poate trai asa cu ele fara probleme,numai sa fiu atenta sa nu faca infectii urinare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Buna dimineata!
Din pacate vin cu vesti nu tocmai bune despre Ionela.M a sunat Miha de dimineata plangand ca Ionela varsa sange,asteapta ambulanta sa mearga la spital la Ploiesti.Nu mi venea sa cred.Am vb si acum 10 min,se pare ca sit nu e tocmai roz si o trimit la Bucuresti la spit Gomoiu.O sa merg si eu la ea imediat cum se instaleaya sigur undeva.
SA NE RUGAM BUNULUI DUMNEZEU PENTRU ionela, sa nu fie asa grava problema sa treaca cu bine peste acest episod.Doamne ajuta!
Miha suntem alaturi de tine,fii tare!Trebuie sa fie bine!

Mergi la inceput