Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16

caresse

178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite caresse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Simonia, n-am stiut sa activez PM, dar pot primi mail-uri.
Cosi_s multumesc pentru flori!
Ieri am strans hainele de gravida si urmeaza sa le pun intr-o sacosa pentru a le da inapoi prietenelor. Am strans revistele de bebelusi si le-am exilat intr-un dulap cat mai sus ca sa nu le mai vad si am mai tras o tura de plans. Am vazut , fara sa vreau, cum arata o spina bifida aperta si stiu ca e mai bine ca s-a descoperit acum si nu la nastere. Oricum, Elena n-ar fi supravietuit vietii extrauterine. Dar asta nu ma impiedica sa urlu in si de disperare.
As vrea sa am raspunsuri cat mai curand !

Mami de Andrei (5.8 luni) si de ingeras Elena
Mergi la inceput

Ninia81

1968 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiNinia81 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ninia81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Caresse, m-a emotionat enorm poezia. Iti doresc putere! Cred ca fiecare dintre noi, care am pierdut un suflet, ne-am scaldat in multe de ce-uri. Da-ti timp sa suferi! Acum...e bine sa te rogi mult la Dumnezeu sa iti puna liniste in suflet.
O melodie pentru tine...
http://www.youtube.com/watch?v=gvlNy8CdlIY

Simonia, ai un suflet mare si ma bucur ca esti aici, alaturi de fetele care au in suflet aceeasi durere.

Consice mai faceti?

Visul nostru
Nu te-am tinut Ón brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Editat de - Ninia81 on 30/05/2012 19:40:08
Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simonia un Mesaj Privat  Reply with Quote
caresse, ti-am cerut sa ma primesti in lista ta de prieteni pe mess.
stiam ca uneori lipsa de acid folic poate da spina bifida. intelegi ca nu stiu prea multe despre ea.
dupa ce iti vine rezultatul, ma gandesc ca poate e bine sa faci analizele genetice pentru trombofilie sau sa iei pe langa multivitamine + minerale inca 5mg. de acid folic ( B 9). eu iau zilnic 1 pastila de FEMIBION 1 + 1 pastila de acid folic (B 9). daca nu gasesc femibion, iau ACTIV MAMI de la Doppel herz, 2 pe zi si 5mg. acid folic.

o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite, al treilea neterminat

Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite caresse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, Simonia(mi-era dor de tine) si tuturor fetelor!
Am descoperit ca-mi facusem analizele de trombofilie(in marea nebunie uitasem de ele) si ca in afara de proteina S stateam bine la toate. Am postat rezultatele pe "Trombofilia..." si "Gravidute cu..." la indemnul lui MeAlex si astept sa vad poate ma lamureste cineva, caci mai am 4s si un pic pana primesc rezultatele oficiale si ma pot apuca de analize. Ceea ce descopar aici, ma uimeste si ma bucura : PRIETENIE ADEVARATA !
Va multumesc si !

Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)
Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Simonia, ti-am trimis un PM.

Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Ninia81,multumesc pentru cadou si pentru sfat. O sa jelesc cat pot de mult, o sa sufar si ,sper, ca o sa am puterea de a o lua de la capat, pentru ca deja sunt momente in care ma intreb daca mai pot: mi-e frica !
Eu ascult "Langa tine", melodia Nicolei si o adaptez un pic pentru mine http://www.youtube.com/watch?v=3YJYtTMpVgU .
Iar de la mine un cadou pentru toate mami din lume. Elevii mei adora aceasta melodie: teri moise http://www.youtube.com/watch?v=kp6WTr4ENyU :
Et j'ai decouvert qui je suis
Tout a change le jour ou je t'ai donne la vie
Et si le monde t'est trop cruel
Je serai la, toujours pour toi !

Mergi la inceput

Ninia81

1968 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiNinia81 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ninia81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani copilarie!La multi ani tuturor celor ce au inimi de copii!

Visul nostru
Nu te-am tinut Ón brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.
Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Multumim, Ninia81 !
si te !
La randul meu urez si eu "La multi ani tuturor copiilor nascuti, nenascuti(inca) si ingerasilor nostri ! "

Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Azi , se implinesc 2 saptamani de cand Frumoasa mea fetita a devenit INGER ! Elena mea ! Sambetele vor fi momente de tristete si suferinta pentru mine ! Nu te voi/m uita niciodata, puiut !
Mami, Andrei si tati te ! pentru tine,Elena !
Si tuturor mamicilor de lume si mai ales celor celor care vor sa devina mamici , mult curaj, pentru ca un copil merita orice sacrificiu. Andrei s-a trezit de la ora 6, parca pentru a nu ma lasa sa plang si sa sufar. Exista Dumnezeu, exista ingeri, exista iubire deci avem speranta !

Editat de - caresse on 02/06/2012 17:19:46
Mergi la inceput

Laura Ioana

6291 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura Ioana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Caresse imi pare tare rau pentru drama prin care treci si sunt alaturi de tine! Orice cuvant ti-as spune nu se poate macar apropia pt a-ti alina suferinta...nu exista nimic care sa te faca sa te ridici doar in tine exista putere...sfatul meu e sa nu iti ascunzi lacrimile si durerea (poate doar in fatza lui Andrei), ca te vor coplesi mai tarziu...
O imbratisare puternica pentru tine

Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt
tutu
Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com