Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16

caresse

178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite caresse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc Simonia, pentru ca mi-ai raspuns atat de repede. Din nefericire nu pot vorbi cu prietenele mele . Simt ca doar persoanele care au trecut prin aceasta nenorocire ma pot intelege. Cred ca sunt un pic egoista cu ele , dar am nevoie de oameni care cunosc astfel de sentimente , nu care doar pot sa si le imagineze . Oameni care pot sa ma incurajeze si sustina fiind in acelasi timp obiectivi.
Mergi la inceput

Ninia81

1968 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiNinia81 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ninia81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Va imbratisez cu sufletul, dragele mele!

Pentru ingerasii nostri...
http://www.youtube.com/watch?v=ujCaPZ9-V0k

Caresse, nu stiu ce sa iti scriu, e foarte greu sa gasesc cuvintele potrivite, de fapt cred ca nu exista cuvinte potrivite in astfel de momente.Te imbratisez strans si iti doresc mult bine!

Visul nostru
Nu te-am tinut Ón brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Editat de - Ninia81 on 27/05/2012 21:03:12
Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite caresse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc mult Ninia81. mai am o saptamana de concediu medical=plans. Mi-e foarte greu si nu stiu cum sa traiesc. Imi pare rau ca nu mi-am luat fetita acasa s-o inmormantez, insa trebuie atatea acte plus dovada ingroparii intr-un cimitir sau de la crematoriu . Si in momentele acelea nu gandesti prea bine. Acum as vrea sa am un loc unde sa ma duc sa vorbesc cu ea, sa-i duc flori, nu sa stau plangand in fata a 5 ecografii care-mi spun ca ea e sanatoasa.
Mi-e foarte greu si pentru baietelul meu care ma vede trista sau chiar plangand. Ma intreaba tot timpul ce este cu Elena, de ce a fost bolnava si daca mai vine la noi. Ma doare atat de tare!
As vrea sa o visez , sa o vad si sa-i cer iertare pentru ca nu am stiut s-o protejez si ca am parasit-o.
ma rog la Bunul Dumnezeu sa-mi dea intelepciune si putere , insa nu ma pot abtine de la intrebarea : DE CE? De ce eu, de ce atatea femei, de ce atatea familii ?
Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simonia un Mesaj Privat  Reply with Quote
caresse, eu am plantat o magnolie in curte la parintii mei, si cand ma duc acasa la 2 saptamani, merg la ea, o mangai ii vorbesc si ma gandesc la copilul meu, e mai calda si mai vie decat un mormant.
am ales magnolia pentru ca, copilul meu s-ar fi nascut la sfarsitul lunii aprilie, si atunci infloreste si magnolia.
nu stiu ce sfat sa iti dau sa depasesti acest moment.
eu ma gandeam la cum voi incerca din nou sa am un copil dupa 3 luni, acum insa, nu mai am nici o speranta sa am alt copil, si nu stiu cum sa imi continui viata.

o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite, al treilea neterminat

Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simonia un Mesaj Privat  Reply with Quote
caresse, am uitat sa iti spun sa iti activezi PM

Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Multumesc Simonia ca esti langa mine . Esti un model de viata pentru mine. Si mi-ai dat o idee foarte buna. Fetita mea avea cezariana programata pe 7 septembrie. Oare ce floare sau copac i s-ar potrivi?
Si mie mi-e teama ca nu voi mai putea avea un copil :Elena avea spina bifida aperta care a antrenat si alte malformatii. Astept rezultatele de la examenul patologic cu mare teama. Dar timpul trece greu din acest punct de vedere. In schimb, acelasi timp trece prea repede in raport cu ziua in care am fost obligati sa luam fatdica decizie. Nimeni n-ar trebui sa fie obligat sa ia o astfel de decizie.
Tu cum ai atata putere ? Daca ai o reteta,te rog sa mi-o impartasesti!
Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Sunt mai atehnica si nu stiu sa activez PM ! Ajuta-ma, daca poti !
Mergi la inceput

caresse

178 Mesaje
Baietelul meu iubeste mult filmul animat Rapunzel si a invatat un cantec pe care-l canta cand ma vede trista. L-a intitulat "Cantecul de vindecare al Elenei":
Floare stralucesti,
Luminezi mereu,
Timpul sa-l intorci,
Sa-mi dai ce-a fost al meu!
Nimeni n-a murit,
Vindeca , te rog
Sa m-ajuti la greu,
Soarta sa o schimbi,
Sa-mi dai ce-a fost al meu!
Se potriveste atat de mult cu ceeea ce-mi doresc !
Mergi la inceput
consi_s
consi_s

199 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiconsi_s Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Lau, iti urez multa bafta in calatoria ta!

caresse,

Michelle, ce mai faci?

Ninia,
Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
caresse, nu mai stiu sigur cum, pentru ca pe al meu l-am activat demult, insa intra in profil personal si acolo vei gasi ceva cu MESAJE PRIVATE pe care trebuie sa-l activezi.

Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com