Oscars 2012

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

http://de.omg.yahoo.com/blogs/fashion-police/omg-look-angelina-jolies-oscarpose-sorgt-f%C3%BCr-lacher-120829256.html

Ciudata a fost!!!!Oare nu si-a repetat roulu acasa?

Am vazut azi "piciorul Angelinei"in toate posturile posibile!
Ce-o fi fost in capul ei ...ea e destul de naturala ...sau asa mi s-a parut mie pina a cum!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Eu cred ca Angelina a vrut sa socheze si a resit. Marketing! Se vorbeste despre ea?!...ohoho!!
Mie mi s-a parut muuuult mai sexy si atragatoare Natalie Portman si speech-ul ei la decernarea Oscarului pt cel mai bun actor, modul in care s-a adresat personal fiecarui nominalizat. Erau vrajiti!
Apropos, cu aceasta ocazie l-am remarcat si pe Demian Bachir de care nu am auzit pina acum si care e un interesant http://omg.yahoo.com/news/demian-bichir-oscar-speech-ready-163254949.html

Cat despre Oscaruri, nu am vazut nici unul din filmele premiate, dar Jean Dujardin (Ion de la gradina?) imi place de mor, e plin de viata, cald,sarmant, autentic, cam prea francez pt gustul meu, dar il apreciez la pachet aduce putin cu Stefan Banica senior in tinerete, combinat cu Valentino .... pfff!

Mi-a placut mult mesajul lui Meryl Streep, plin de naturalete, asa cum si ea este mereu. Oamenii de calitate sunt modesti (sigur, in anumite limite).
Per total mi-a placut ceremonia, ma bucur ca nu am pierdut 3 ore degeaba



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Am vazut The descendants si Iron Lady. De Clooney imi place in general si mi-a placut si in acest film. Nu mi s-a parut plat, e stilul lui de a juca si s-a potrivit pe rol. Nu cred insa ca era de Oscar .

Despre Meryl Streep pot sa spun ca o ador in orice film am vazut-o. Cumpar filme in care vad ca joaca ea, numai de dragul ei. A facut un rol extraordinar si desi nu am vazut restul filmelor cu actritele candidate anul acesta la premiul mare, cred ca Meryl a meritat premiul.
Am vazut ca filmul a luat Oscar pentru machiaj, pe buna dreptate. Eu daca nu stiam ca Meryl joaca in film, nu as fi recunoscut-o in rolul lui Margaret batrana.

Gala nu am vazut-o, daca ar fi la o ora rezonabila, as sta...dar asa...:((.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Am vazut The descendants si Iron Lady. De Clooney imi place in general si mi-a placut si in acest film. Nu mi s-a parut plat, e stilul lui de a juca si s-a potrivit pe rol. Nu cred insa ca era de Oscar .

Despre Meryl Streep pot sa spun ca o ador in orice film am vazut-o. Cumpar filme in care vad ca joaca ea, numai de dragul ei. A facut un rol extraordinar si desi nu am vazut restul filmelor cu actritele candidate anul acesta la premiul mare, cred ca Meryl a meritat premiul.
Am vazut ca filmul a luat Oscar pentru machiaj, pe buna dreptate. Eu daca nu stiam ca Meryl joaca in film, nu as fi recunoscut-o in rolul lui Margaret batrana.

Gala nu am vazut-o, daca ar fi la o ora rezonabila, as sta...dar asa...:((.


pur si simplu...

Hobby

calator de profesie



Mihaela bine de stiut despre filme, pe astea doua le-am remarcat si eu din prezentari. Cel putin cel cu Streep abia astept sa il vad :)

Cat despre ceremonia in sine, noi am inregistrat-o si am vizionat-o a doua zi seara, caci nu sunt nebuna sa stau la orele alea din noapte si apoi sa merg la servici, nici chiar asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dana, asa da, mai merge...chiar ma gandeam la tine cum ai stat noaptea sa te uiti la gala si apoi sa mergi la munca a doua zi. Dar nah, am zis ca placerea cere sacrificii . Noi nu avem sistem de inregistrat. Gala a fost transmisa in reluare luni dimineata, dar nu am putut sa ma uit. Eh, poate la anul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

scuze, asta era linkul ok
http://www.supereva.ro/info.asp?id=7856

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

trec pe lista de vizionat pe iron lady.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Am vazut si eu Iron Lady! Meryl este absolut fabuloasa, imi place de ea de mor, si-a meritat cu varf si indesat Oscarul pentru rolul asta!
Filmul in schimb, sincer, nu m-a dat pe spate, adica chiar asa dura si severa sa fi fost femeia asta? Nu mi-a placut ca nu a aratat mai mult din relatia ei cu copii, cel putin baiatul apare doar cand era micut, in niste secvente, asta sa fi fost toata viata ei alaturi de el?Stiu, a vrut sa faca ceva, sa fie cineva,insa intr-un final, tot singura spaland vase ajunge, cum e viata asta...
Si ca sa zic ceva si de rochii, Meryl mi s-a parut ca s-a imbracat nepotrivit pentru tenul ei, auriul ala mustar parca o facea sa para si mai palida decat este in realitate!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io n-am vazut filmul, dar din ce zic cunoscutii ei (cunoscutii lui m.t., adica), chiar asa e. fara contact direct cu cupilu' (desi s-a zbatut ceva sa-i dea neste titluri nobiliare si neste contracte misto).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Archa spune:

Am vazut si eu 'The Help', 'The Iron Lady', 'The Descendants' si 'The Tree of Life'.

Partea mea snoaba zice ca 'The Tree of Life' e foarte tare, cu elemente experimentale si intrebari existentiale si unghiuri de filmare inedite.
Partea mea jucausa zice ca 'The Tree of Life' e foarte plictisitor si ca Malick a taiat o bucata prea mare pentru puterea lui de mestecat. E un film artsy-fartsy - cu mari intrebari si chestiuni religioase, care - dupa parerea mea - ar fi meritat o mana mai hotarata si un suflu mai energic. Asa, aveti peste doua ore de uitat la niste oameni care par drogati umbland anemic printr-un peisaj oniric. Ah, si apar si niste dinozauri la un moment dat.

The Descendants a mers. Clooney nu mi-a placut niciodata. Aici mi-a placut- pentru ca e sleampat si necosmetizat. Mi-am dat seama de la inceput - ca toata lumea - ca n-o sa vanda pamantul ala dar tot m-am bucurat cand n-a semnat:))

The Iron Lady. Hm...cam caznit. Cel mai mult mi-a placut barbac-su dar na, cat sa te folosesti de un mort? Mi-ar fi placut sa se insiste mai mult pe tineretea ei, pe partea cu fata-de-bacan ca despre Falkland stiu de la istorie.

The Help. Hmmmm, o reteta delicioasa:)) Placinta aia ar fi putut pacali pe oricine:)) Viola Davis e preferata mea (si Jessica Chastain, pe care, btw, o vedeti si in The Tree of Life, in varianta soft, fara boobs-la-vedere:)


Mergi la inceput