Viatza in Germania - cap 76

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele,ziua buna!

Hilfe!
Trebuie sa fac impreuna cu fiica-mea o fata de perna personalizata cu numele si ei si motive de balet(are un dans cu o pernuta,40/40cm)...pina in iulie,pina are examen pt gradul 3 la balet.
Dupa multe cautari peste tot,am gasit un goblen cu o balerina pe care il coasem seara si e extrem de migalos...dar trebuie sa scriem si numele ei din litere fie cusute(brodate)fie cumva aplicate...
Acum eu credeam ca le scriu cu sablon si le brodez dar pur si simplu nu ma mai vad in stare,e fff migalos si nici timp nu e si stricam si ochii...stiti sau aveti idee unde as gasi niste litere care se aplica pe textil? Sau orice idee e super bine venita...

Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Kari, multumim de urari! O primavara frumoasa si voua! (la noi e umed, intunecat si rece).

Alina, aici e siteul unui magazin unde au de toate pt toti.
http://www.idee-shop.de/shop/index.php?page=index&xb9b67=e01a94ae7e31412f043a3befc866dcd8

Vezi daca nu gasesti si ceea ce te-ar interesa. Potzi sa suni sa intrebi si, daca au, pot sa merg sa-tzi cumpar si tzi le pun la posta. Eu nu stiu cind ajung in centru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Readuc si eu in actualitate subiectl de la Umanitare cu "Un creion....".

De o parte din copii s-au ocupat Tinatache si fetele din München.

Eu, cum am mai scris, am fost impresionata de cazul din Tg Bujor cu tatal care isi creste singur 6 copii. Asa ca am dat sfara in tara si am primit haine, rechizite, cosmetice (unele dintre fete sunt chiar de la noi, de la Viatza in Germania, nu stiu insa daca vor sa le dau numele - le voi intreba). Pt ca unele din lucrusoare nu s-au potrivit cazului din Tg Bujor, am reusit si am mai pregatit pt cei din Garbau (2 familii) si Butnaresti (8 copii). 2 pachete sunt inca pe drum, maine astept inca lucrusoare de la niste mamici de la scoala RO.
Vroiam sa va spun (pt ca au mai fost fete care m-au contactat pe PM), ca, daca cineva vrea sa ajute (pt dulciuri, rechizite, transport - pachetele vor avea peste 25 kg, deci transp. va fi minim 25 euro), m-as bucura f tare. Eu vreau sa pun pachetele pina la sf. sapt viitoare si le-as mai lua dulciuri si rechizite la copii.

Kari, vezi ca Rall vine la sf sapt viitoare in Buc. Eu de-asta ma grabesc acum cu pachetele ca sa le poata lua ea la Galatzi.

Multumesc celor care au ajutat sau vor ajuta, ca sa aducem un zimbet si in casele acestor copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Andreia, daca ai PayPal pot sa iti trimit f repede, daca nu, incerc sa ajung sapatamina viitoare pina in oras. Imi dai PM cu datele tale?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Fetele,ziua buna!

Hilfe!
Trebuie sa fac impreuna cu fiica-mea o fata de perna personalizata cu numele si ei si motive de balet(are un dans cu o pernuta,40/40cm)...pina in iulie,pina are examen pt gradul 3 la balet.
Dupa multe cautari peste tot,am gasit un goblen cu o balerina pe care il coasem seara si e extrem de migalos...dar trebuie sa scriem si numele ei din litere fie cusute(brodate)fie cumva aplicate...
Acum eu credeam ca le scriu cu sablon si le brodez dar pur si simplu nu ma mai vad in stare,e fff migalos si nici timp nu e si stricam si ochii...stiti sau aveti idee unde as gasi niste litere care se aplica pe textil? Sau orice idee e super bine venita...

Multumesc mult!

Alina,mami de 2 copii minunati



Alina, poti incerca asa ceva: http://de.dawanda.com/search?q=Applikationen+Buchstaben&fields=product sau aici http://www.stoffe-zanderino.de/Lustige-Buchstaben:::341_1101_1113.html?XTCsid=45cfff6618551aec029b9c6e8edaefd1 . Sau exista creioane si carioci speciale pt scris pe material . Sau le pozi face din Filz (poti pune si un pic de Glizzer pe ele ) si lipi / coase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Andreia, daca ai PayPal pot sa iti trimit f repede, daca nu, incerc sa ajung sapatamina viitoare pina in oras. Imi dai PM cu datele tale?


------------------
Still looking for pieces of heaven...



Daniela, itzi dau PM cu paypal-ul si multumesc in numele copiilor. Am fost acum si am mai cumparat diverse rechizite pt fiecare familie (creioane, acuoarele si pensule, carioci). maine merg dupa dulciuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

multumesc foarte mult pt. linkuri, le-am transmis mai departe nepoatei...
sotul meu are carnet nemtesc....adica asteptam sa-l tipareasca
o primavara frumoasa va doresc!


gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Buna seara printre nori de ceatza. Ieri eram atat de deprimata de vremea asta ploioasa si umeda incat am fugit de la birou si mi-am cumparat multe frezii si lalele. Pe urma ma intrebau toti colegii daca a murit cineva sau daca e ziua mea (deh...barbati).
Si ca sa pun capac, in seara asta mi-am cumparat un tort drept consolare. Henrik a mancat doar crema de vanilie din felia lui si apoi si din felia mea, Miru a mancat blatul de ciocolata si eu am ramas cu fructele de padure din topping. De la papi nu a mancat nici unul ...acum ca dorm piticii, ma duc si imi iau o felie si o mananc in pat, uitandu-ma la un film. Stiu..e tarziu, tortul are probabil cateva miliarde de calorii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anduc spune:

O primavara insorita tuturor!


Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Noi am avut o zi de primavara excelenta, pe 1 martie! Am savurat-o stiind ca iarasi va veni iarna...Am vazut ca marti va ninge iarasi la noi. Dupa marti parca se mai incalzeste si mai iese soarele. Stiu ca in sud au avut vreme frumoasa pe 1 martie, iar nordul, vreme urata....Asta este...nu traim la tropice



Mergi la inceput