Piersicute de iulie august (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, de ce iei o zi da, doua ba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Balanta pai, uit sa le iau. Iar dc. Iau la rand Mai multe zile ma constip.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1984 spune:

uffff, asa patesc si eu cu vitaminele, o zi da alta ba. am ajuns sa imi iau cate o cutie la birou, una acasa, alta la ai mei, poate poate reusesc sa le iau mai regulat. Pana o sa nasc cred ca uit si cum ma cheama, asa tare am probleme cu memoria

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Si la mine este la ... o zi iau , doua nu mai ,iau cum imi aduc aminte , nu pun foarte tare accentul pe ele.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salut!
am mai trecut o noapte, fetele sunt mai bine, inca tusesc, sper sa treaca curand. Multumesc frumos pentru urarile de sanatate si incurajari.Acum le-am impachetat la scoala si la gradi, sper sa fie ok.

Ali nu au alergii in sensul clasic dar din cauza temperaturilor ridicate si a abundentei de vegetatie urmeaza curand cateva saptamani cel putin in care vom fi acoperiti (la propriu) de polen, e greu de explicat dar pur si simplu ninge cu polen si atat de mult ca dimineata de pilda trebuie spalat parbrizul la masina daca sta afara. Totul e acoperit de o pulbere galbena..o sa pun poze cand incepe. Tot polenul asta afecteaza respiratia si de aici tot felul de probleme cu alergii si sensibilitati.

Ma plang si eu de "prego brain": uit tot in doua secunde si sunt atat de neindemanatica(ok nici inainte nu eram superwoman) dar acum e teribil, deja fac ravagii in bucatarie..sparg, scap tot ce prind :)

Ada felicitari pentru rezultatele la testul rapid!

Sursula multa sanatate si tinem pumnii sa fie totul ok.

Ocsanica bafta la doctor!

Muraturica cum au iesit analizele?

Fug la treaba :) o zi buna!

Cami - mami de cirese de mai
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chmihaela spune:

Buna fetele
Eu sunt racita rau de tot,nu mai stiu ce sa fac ca nu imi trece deloc.Nu pot sa mai mamanc nimic,am salbit deja in 3 zile 3,5 kg oricum luasem cam mult pana in prezent.Problema e ca nici in picioare nu pot sa mai stau,tare imi este frica ca ajung la spital pentru perfuzii.
Ali eu am avut probleme cu gingiile sarcina trecuta,sangerau puternic si la cativa dinti se retrasesera in jos.Am folosit pasta Paradontax si si-au mai revenit dar problemele au disparut dupa nastere.
Vreau si eu va rog parola pentru contul comun sa va vad burticile.
Eu inca nu mi-am pozat burtica dar o sa pun cateva poze fara burta ca sa ne cunoastem macar asa.
Va pup.

mami de robert 20.10.2010 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1984 spune:

Mihaela ai mesaj....vizionare placuta

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

fetelor, aveti grija cu racelile, sa beti in fiecare zi suc de multe portocale, lamai si grapefruit si sa faceti si tratamente batranesti (sare pe piept, gargara), ca sa nu luati prea multe pastile.

eu am stat astazi acasa. am avut ceva de lucru de dimineata, dar apoi m-am apucat de facut mancare. am facut supa crema de ciuperci, paste cu ton (mi-a facut ieri pofta cineva pe-aici) si un cheesecake. am mancat niste paste si o felie de cheesecake si pe cand ma minunam cat de buna a iesit mi s-a oprit in gat si mi-am dat seama ca e facuta cu branza facuta in casa - adica din lapte nepasteurizat. sper ca nu ii face rau lui bebe daca am copt placinta la 200 de grade aproape o ora, nu?

15+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

iuli draga -zice ca nu se manaca produse neprelucrate termic(crude)-dar din moment ce ai bagat o la cuptor eu zic si daca numai ptr 10 min e deja suficiet.-asta e parerea mea daca stiu fetele altceva sa ne spuna.eu oricum am mancat si neprelucrata

mihaela-tot asa mi a dat si mie paradontax dar are un gust.oricum ma fac daca e sa ma ajute.si tot asa si cu sangele imi curg siroaie dar asta nu mi s a parut iesit din comun ca si inainte mai sangeram si ma gandeam ca e ceva normal in sarcina dar cu picatul gingiilor(m a apucat frica.sper sa nu mai avanseze si la alti dinti)si dupa ce ai nascut ti a trecut in totalitate ?

cami .pup fetele sa se faca bine.

si eu uit sa iau vitaminele.si culmea ca inainte la dufaston si celelalte nu uitam

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Miha, si eu am fost groaznic de racita. Problema e ca ma apropiam si de amnio si atunci , l-am sunat pe doctor si mi-a dat augmentin. Asa ca mi-am revenit i-am spus si lui Herghe ca sunt sub augmentin si a zis ca foarte bine. Credeti-ma aveam niste dureri in gat si ma dureau toate, iar mie nu-mi trece raceala cu leacuri babesti. Iuli, ai facut numai bunataturi.

Ada

Mergi la inceput