La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

mai da ce va merge vad ca nu va mai opriti !

da unde sunteti dragelor? toata lumea la plimbare, a iesit soarele si canta pasarelele???

piscoata doarmeeeee si eu ma dau pe net ca deh , ce altceva sa fac si eu ?

Roxy, m-am uitat pe site la H&M romania si nu sunt pijamalutele cu strumfii, dar am gasit altceva , ia uite : www.hm.com/ro/product/98044?article=98044-A" target="_blank">aici si www.hm.com/ro/product/98045?article=98045-A#cm_vc=GOES_WITH_PD" target="_blank">aici ce spui ??? pe site la H&M de aici nu l-am gasit si nici in magazine nu le-am vazut vreau si eu !!!!!!! na acuma trebuie neaparat sa ma duc in centru sa caut strumfitele si sper sa gasesc si marime la pijamalute pentru Anastasia cred ca il vrajesc pe domnu sot in weekend sa ma duc la noul Mall din satul olimpic, ca parca si acolo am vazut un H&M, si e oricum super fain mall ul ala, e imens, sa te tot pierzi prin el, bani sa ai

Happi utasi sa raspund la intrebarea de dimi cu dormitul langa calorifer... pai sa stii ca e ok, nu e lipit de calorifer si oricum mai face figuri si nu e mereu fierbinte, iar noaptea noi avem caldura setata, de la 8-11 seara, 3-4 si apoi 6-7, daca am tine non stop ne-am sufoca si noi acum ca s-a mai incalzit oricum nu o las sa fiarba caloriferele, numai putin sa taie raceala, atat... dimineata cand o scot din sacul de dormit e ok, nu e transpirata... daca as gasi-o transpirata as lua masuri Astept pozici de la ziua bombonicai


Fetele care tineti postul imi dai si mie ceva idei pe papa de post ca al meu sot cica vrea sa tina tot postul, saptamana asta nu a mancat carne deloc ca cica asa trebuie, stie mai multe ca mine care m-am nascut si crescut in religia ortodoxa, el e facut ortodox de juma de an numa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

yasmi azi trecut absent la catalog am vazut pe cheliuta Lucas mie tot mai mult imi placea cu pleata in vant de ce l-ati tuns?

lidia gata renovarile? cand termini cu zugraveala sa ne mai pui si noua ceva poze cu printesa felicitari pentru primii pasi

mary eu astept poze cu noua silueta pozici cu fluturas cand ne arati ?

lalely , sanatate si sper sa treaca repede sa te recuperezi cand incepi munca ?

yvyana sper sa treaca repede durerile astea de dinti ale Larisei bravo pentru dieta si kilogramele pierdute


s-a trezit piscotel, a prestat o ora jumate de nani, ne imbracm si iesim afara la soare si aer curat

pe mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

Am intrat si eu sa semnez condica....ca iarasi ma trece Strumfitza absenta nemotivat.

Am intrat mai mult sa fiu la zi cu pozele si wowwww ce de copilasi frumosi am vazut.

Incep cu Viss, care imi face ziua mereu frumoasa cand pune poze cu piticii ei minunati si jucausi. Sunt tare dragalasi si imi doresc tare mult sa avem ocazia sa le facem cunostinta copilasior nostrii candva.

Lavinia, l-am vazut si pe fostul pletos, actualul chieliuta...Ii sta foarte bine noul look iar filmuletele sunt dementiale. Am ras cu sotul la cel cand escalada Luchi portita de la scari. Si zice sotul”Uite inca un nazdravan curios si descurcaret„.

Strumphitza, ai o printesica tare dulce si frumoasa! Iar la ”capitolul nema sosetele„ iarasi ne potrivim. Nici Eduard nu sta deloc cu ele in picioruse...Il incalt cu papuceii de casa si el se descalta si apoi isi scoate sosetele...Dimineata cand s-a trezit striga MAMAAAAA,MAMAAA si fug repede la el sa vad de ce striga el asa apasat la mine...cand colo el imi arata ca si-a scos sosetele, pantalonasii si jumatate din pampersul plin.

Alexina, ce printesica dulce am vazut in poze! Este asa expresiva si frumoasa foc...A crescut mult de cand am vazut-o ultima oara in poze...parca este mai lunguta, sau mi se pare?

Alehiam, am vazut mica soferita...ce mandra este si ce bulanase scumpe are. Este minunata!

Roxy, ce scumpete mica am vazut acolo la petrecerea de duminica. In ultima poza atasata(cea cu data de ieri) am vazut una bucata Roxy in miniatura...sau mai bine si corect zis...una bucata Roxy cu falcute in miniatura. Pfffff, cat seamana cu tine acum!Este tare dulce si frumoasa foc!

Catank, ce dulce este Ioana si in sacul acela! Astept si eu pozele cu socrela de care tot spun fetele...Eu nu stiu despre ce este vorba ca nu am apucat sa citesc dar, ma bag in seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, multa sanatate Andrei!

Andreea, cum mai este Rares? A mai facut temperatura? Multa sanatate si sa se faca repede bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Duracell doarme de 1 ora si astept sa se trezeasca, sa ii dau sa manance si sa iesim afara la plimbare ca astazi la noi sunt 18 grade si un soare frumos de este mai mare dragul sa iesim. Noi de o bucata de vreme iesim fara carut la plimbare ca nu vrea sa mai stea in el si nu va spun cata alergatura am si afara cu el...Se uita lumea la mine cu fug de nebuna dupa copil. Dar, nu imi pare rau, in felul asta imi mai tonific musculatura !

O zi frumoasa va doresc!!! tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! Strumphy tocmai am pus cateva poze ieri si legat de mancare o sa iti dau idei ce fac eu ca si eu postesc, azi am facut sarmale de post in loc de carne am pus ciuperci, ies de o mie de ori mai bune ca alea cu carne, sunt preferatele mele si diseara fac salata de brocoli

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Si am facut si peste ca azi se mananca peste, am patit si eu ca Delia am mancat usturoi si am o greata de zile mari

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza si de la noi!
E vineri, deci suntem in deplasare!
Am ajuns la mamaia si tataia. Am avut drum cu peripetii. Tocmai ieseam din bucuresti cand l-au sunat pe sot de la serviciu si i-a spus ca trebuie sa se intoarca. Cand am auzit ca trebuie sa ma intorc acasa Dar l-am sunat pe tataia care era cu masina prin zona si am facut transferul de bagaj+copil+mami. Acum trebuie sa-l asteptam pe tati, care am inteles ca mai devreme de ora 22 nu poate sa ajunga

Am vazut o strumfita foarte frumoasa

Am pus poza promisa lui catank, cu bucataria mea: https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/DariaByIrinuca#5712684436684987154

Si plimbarea care a meritat o raceala: https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/DariaByIrinuca#5712684458282635954

Weekend placut mamici si pitici!


Edit: ca sa vedeti link-urile trebuie sa va logati cu fluturasi pe Picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andra e oki, ma pregatesc sa-i dau sa pape, sa vedem, i-a priit plimbarea..i-am gasit rochie si sacou din catifea lila pt ziua ei
strumph http://www.crestinortodox.ro/retete-post/ ia de inspiratie..
irinuk nu merg link-urile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia, sunt cele din albumul meu de picasa

Mergi la inceput