La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca are dreptate somleac, nu trebuie sa te invinovatesti

somleac braavo pentru kg date jos

happiness Maria se scoala noaptea sa pape? cred ca esti terminata de oboseala daca se trezeste asa des.
cu vaccinurile...si eu sunt tare nedumerita , atatea au mai aparut, mie mi se par multe asa in plus....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!!!

Ce fac fetele ? cafeluta presupun ca deja ati baut-o, si eu dar jos pe canapea cu sotul ca azi e acasa si e asa bine, imi tine companie la cafeluta de dimi, mai ne uitam la stirile de dimi de la bbc , mai ne jucam cu piscoata, ne certam sa isi tina sosetele in picioare, ea nu si nu, cum le pui, cum se pune in fund si si le scoate englezoaica 100%, o sa ajunga si asta a mea sa umble in sandale la 3 grade

Roxy chiar ieri am intrat aici in cartier la mine in magazinul de unde i-am luat eu pijamalele cu strumfi piscoatei si am vrut sa ii iau si Anastasiei , dar nu au marimi mai mari de 9-12 luni si presupun ca ii sunt scurte astea de 9-12, voiam sa ii iau 12-18 luni , nu mai aveau, trebuie sa merg la un alt magazin si aici in zona nu am, trebuie sa ma duc in centru undeva cum m-am facut de inca o plimbare in centru, vezi ? Pijamalutele sunt luate de la H&M, nu aveti si voi la Brasov, ca stiu ca in Bucuresti sunt acum de vreun an .... daca nu gasesc eu marime, poate rogi pe cineva din Bucuresti sa iti cumpere daca or fi si acolo, ca vad ca se vand repede, nu prea mai erau nici aici multe ramase la vanzare au cautare, cred ca e multa lume indragostita de ei, mai ales acum dupa filmul cu ei .... ori ca noi astea indragostite de strumfi din copilarie I-am facut poze si cu cealalta pijamaluta cu strumfi, sunt multi multi, nu numai unu in fata, multi si mici le-am descarcat si o sa pun vreo doua sa ii vezi


Ailed plimbare placuta si stai si tu la o cafea sa iti mai treaca oboseala, sigur trece oricum daca pui fusta scurta si stai picior peste picior la terasa in razele soarelui sper ca e mai bine Dodo azi

Madutza pupici Catalinei si sa ii treaca buba de la vaccin cand il operati pe Cristi ?

Happiness ma bucur ca ne scrii iar , o placere sa te citesc m-ai pus pe ganduri cu vaccinul ala de care spui, trebuie sa ma uit si eu in caietul de sanatate al piscoatei sa vedem ce si cum se face aici la un anisor... ufff am la ce ma gandi de acum

Alina06 drum bun si ma gandesc la voi, sa veniti cu vesti bune

Andreea ma bucur ca a ajuns asa repede felicitarea, rapida e posta asta eu ma gandeam ca in weekendul asta il sarbatoriti pe Rares , pe cand voi abia pe 3 martie asteptati sa ii mai creasca motul ?

Ally voiam ieri sa iti trimit un sms sa vedem ce mai faceti dar cand ma uit in agenda aveam vreo 3 nume de ally si numere de telefon slavate nu mai stiam pe care nr sa iti dau sms dupa aia am citit ca a spus andreea de voi sper ca nu ati luat si voi raceala de la tati


Revin cu pozele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, da de abia astept sa fie bb bine si sa vedem in ce ne imbracam ca nu o scot in combinezon la temp asta...
deja am fantezii legate de o biela kava( adica cafea alba... un espresoo cu un canoi de lapte peste... e specialitatea lor), ca oricum mai mult de atat nu pot sa inghit... suc, iaurt, supa si lapte azi... ca parca am colti in gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
ma doare capu ingrozitor offf sper sa-mi treaca repede sa nu ia bb
o zi frumoasa si cu multa iubire azi de dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Strumph, da de abia astept sa fie bb bine si sa vedem in ce ne imbracam ca nu o scot in combinezon la temp asta...
deja am fantezii legate de o biela kava( adica cafea alba... un espresoo cu un canoi de lapte peste... e specialitatea lor), ca oricum mai mult de atat nu pot sa inghit... suc, iaurt, supa si lapte azi... ca parca am colti in gat

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


uff uitasi ca si pe tine te luase un pui de raceala sau ce-o mai fi si asta hai ca daca se incalzeste si or sa fie 14 grade nu ai nevoie de combinezon lui Dodo u baga mult ceai cu miere si lamaie sa treaca repede raceala

eu ieri am scos-o cu gecuta subtirica dar nu i-am inchis-o ca era cald, cu pletele in vant si ce frumos a fost mie imi venea sa imi dau geaca jos si sa raman in bluza dar ma temeam sa nu ma ia raceala ca transpirasem putin impingand in deal carutul, asa intra vanticelul de primavara pe la bluza si era bine am vazut copii saracii cu caciuli in cap si cu geci groase de iarna la 17-18 grade imi era mila rau de ei dupa aia se ma intreaba unele mame de ce au racit puii , le trantesc ditamai hainoaiele si turbanele in cap si apoi raceli, otita si alte cele bineinteles ca sunt si in extrema cealalta care ii tin in tricoi si sandale, dar nici chiar asa ca desigur inca nu e de tricou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miha02

buna dimineata
ma doare capu ingrozitor offf sper sa-mi treaca repede sa nu ia bb
o zi frumoasa si cu multa iubire azi de dragobete


sper ca nu te-a luat si pe tine raceala asta de vad ca bantuie pe forum inselatoare vremea asta primavarateca, imediat te ia vanticelul de primavara

ma duc sa il pup mai cu foc pe al meu barbat daca spui ca-i Dragobetele oricum noi am sarbatorit de Valentines ca aici asa e , mare sarbatoare, numa rosu vezi peste tot mi-a adus un buchetoi de trandafiri , mare cat el de data asta s-a intrecut ca el de obicei mi le aduce mari bogate dar asta a fost cel mai mare dintre toate m-a surprins oricum ca ma pacalise de dimineata cu o felicitare frumoasa si ma gandeam deh, a intrat criza si prin portofelul barbatului nu numai la mine, si cand colo a venit seara acasa , eu alaptam piscoata si cand a intrat in camera nu-l vedeam de buchetoi m-a pupat cu foc si mi-a declarat amorul inca odata daca mai era nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

gata, am pus si pozele, pe contul comun de picasa am si trancanit destul , ma duc sa ii dau o pauza lui Nick sa munceasca pentru ca el are de munca, i-am auzit certandu-se pe jos, cred ca i-a venit calare piscoata pe laptop, deci ma duc sa-l scap si sa il las sa munceasca

pupici , ne auzim mai tarziu , daca nu ies afara ca vad ca se face frumos, era cam intunecat de dimi, dar vad ca vrea sa iasa soarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ma bucur ca este bine Andra si doarme. ce bine era sa dormi si tu. si era bine sa dorm si eu

strumphitza la noi este un H&M dar nimic ca lumea n-am gasit acolo, niciodata, si au niste scoruri.... nu stiu de unde aduc astia hainele aici
eee lasa ca gasesc eu undeva, trebuie, si sa vezi tu ce poze cu strumfi ne punem si noi, na multumesc oricum, tu esti o draguta

miha multa sanatate, ai grija sa nu racesti

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna dragele mele,

Eu nu mai apuc sa intru deloc,sunt numai pe drumuri..nici nu apuc sa termin mancarica ca trebuie sa ii dau lui David sa pape,sa il imbrac si sa il scot afara...apoi vin acasa si trebuie sa plec la proceduri!!!

Delia,bine ca sunteti mai bine...si eu ma panichez la febra,dar Dodo este fata mare,se lupta ea si singurica...

Happy ma bucur ca ai scris!!!Sfaturile tale sunt pretioase pt noi!!Si legat de Prevenar am retinut sfatul tau de cand am intrebat prima data de el si am de gand sa il fac si eu acum dupa vaccinul de 1 an..

Roxy,cred ca asa se va jeli si al meu la vaccin.Acum nu mai sunt pitici sa stea acolo sa planga pe pat..sa vezi ce picioare ne va da...

Yasmi..nu iti mai scriu si aici cat este de superb piticul tau..ti-am dat coment la poze..Apropo,copilasii tai semana foarte bine intre ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza tare dulce este piscotica ta are o mutrita de smecherica sunt super pijamalutele dar cele cu strumful mare imi plac si mai mult

lalely daa, si Anastasia a dat din picioruse, abia am tinut-o. asa mila mi-era de ea cand o vedem ca plange in gura mare. abia asteptam sa iesim de acolo

mandreeac imediat taiati si voi motul, face Rares un anisor

fetelor, merg sa fac mancarica buburuzei si apoi spal pe jos si vad eu ce mai fac.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput