Pufi de ian-feb 2010 (68) - LMA Alexandru !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza!

Sorina sorry de noapte agitata! Bafta cu jobu' full time si cu bona sper sa gasiti solutia optima pentru voi!

Lore gata? v-ati impacat?

Atiq multumim de urarile de

Yannis e f bine si complet vindecat azi dar nu l-as duce la gradi...pentru o zi acuma, mai bine sta si azi acasa si ma asigur ca nu dcu crocobauri de nici un fel la gradi. Si asa oricum eu stau acasa. Wish me luck! Cat am lucrat si alergat de colo colo 1 luna nu am slabit 1 gram , acum de cand stau cu Yannis acasa, am slabit 2 kg intr-o saptamana
Morala: e mai usoara viata de birou decat statul acasa si alergat dupa copil, mai ales cand situatia sta ca in semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Atlantique....de urari. Ce bine ca ai amintit tu....eu uitasem complet ca azi e Dragobetele .

Alexutzzza... de urari. Perfect adevarat ceea ce spui, si mie mi se pare greu, mai greu sa fii acasa, sa duci tot greul, decat sa fii la birou.

Asa, si vreau sa va aduc un mesaj, de la sfarsitul capitolului trecut....eu acum l-am vazut...incerc, sper sa-mi iasa..

Citat:
citat din mesajul lui MoniqueSta

Buna, mamicilor de Pufuleti!

Eu sunt Monica, mamica lui Teodor, nascut in martie 2010. Aici e grupul potrivit? Inteleg ca acest grup s-a format inca inainte de a se naste pufuletii, deci mai primiti membri cu Pufuleti gata nascuti?

Chiar imi pare rau ca nu v-am gasit mai devreme, ca in timpul sarcinii eram departe de familie, prea multi prieteni nu aveam, prieteni apropiati deloc...ce bine mi-ar fi prins (si sotului ) sa fi avut unde sa imi spun si ofurile, si bucuriile, dar sper ca nici acum nu e prea tarziu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Atlantique....de urari. Ce bine ca ai amintit tu....eu uitasem complet ca azi e Dragobetele .

Alexutzzza... de urari. Perfect adevarat ceea ce spui, si mie mi se pare greu, mai greu sa fii acasa, sa duci tot greul, decat sa fii la birou.

Asa, si vreau sa va aduc un mesaj, de la sfarsitul capitolului trecut....eu acum l-am vazut...incerc, sper sa-mi iasa..

Citat:
citat din mesajul lui MoniqueSta

Buna, mamicilor de Pufuleti!

Eu sunt Monica, mamica lui Teodor, nascut in martie 2010. Aici e grupul potrivit? Inteleg ca acest grup s-a format inca inainte de a se naste pufuletii, deci mai primiti membri cu Pufuleti gata nascuti?

Chiar imi pare rau ca nu v-am gasit mai devreme, ca in timpul sarcinii eram departe de familie, prea multi prieteni nu aveam, prieteni apropiati deloc...ce bine mi-ar fi prins (si sotului ) sa fi avut unde sa imi spun si ofurile, si bucuriile, dar sper ca nici acum nu e prea tarziu...



Sorina, mami de Diana si Iris



Aaaaaa! pai ce vorba e asta! bineinteles ca primim!
Sorina pentru vigilenta! Si a propos de statu acasa si alergatu dupa copil, pai numa in cazu' asta e valabila dieta APUCI , ca la serviciu ai pauza de masa in care trage toata lumea de tine, "hai, nu vii?" "hai faci comanda?" " vrei si tu pizza?" si alte nebunii Pe cand acasa trage Yannis" Mamiii! one, too, tleee, go!" si hai sa alergam!

MoniqueSta sa ne scrii mai multe despre voi! incearca sa scrii mesaje scurte ca sa treci de primele 15 mesaje care sunt moderate si apar mai tarziu, astfel te vom putea citi in timp real si vom barfi pe cinste

Deci...

Hai sa-ti dau de lucru ...


un mesaj poate fi despre...sarcina....cum a fost?
altu: nastere...ceza sau normal?
altu ...alaptat? daca da si cat sic um...

nu stiu lucruri pe care vrei tu sa le impartasesti despre voi , vorbiti? ce vorbiti? de cand mergeti? pufu merge la gradi? etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Alexutzzza...daaaa, dieta APUCI....eu cu tati de iris am ucis in lupta dreapta ieri o galetusa kfc, in pauza de masa, la birou. Acasa, daca eram....nu faceam eu asta, never, ca nu apucam! Iris nu stie one, two three, goooo! Da' o stie p-aia cu...." 'uge, mami, 'uge, p'ti, p'inde issi, cucu-bau, ", (in traducere..."fuge, mami, fuge, s-a pitit, o prinde issi, ne jucam cucu-bau")si alte asemenea. . E super ca s-a vindecat Yannis, si ati scapat de crocobauri! Macar din partea lui te-ai linistit...mai ramane treaba cu taticii bolnaviori, care sunt si oleaca ipohondri.....(avem si noi una bucata )!

MoniqueSta...bine ai venit! Spune-ne mai multe despre voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique



LA MULTI ANI ALEXANDRU!




SA FII SANATOS, NOROCOS SI FERICIT!






Subscriu si eu... ca tare frumos e modelata urarea... LMA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

monique Bine ai venit! Povesteste-ne mai multe despre voi!

alex si sorina Da ce sportivi sunt pufii vostri... Ale mele gagici abia acum au descoperit mersul copacel (pe care l-au sarit la timpul lui ) si strica strampii/colantii in genunchi la greu...

Cred ca diseara ma bag si eu la un strudel din ala (gata facut )... dar cum fac? Pun in tava unsa sau ne?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui atlantique



LA MULTI ANI ALEXANDRU!




SA FII SANATOS, NOROCOS SI FERICIT!






Subscriu si eu... ca tare frumos e modelata urarea... LMA!

_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare



Da da si eu subscriu ca sunt multe masinute frumoase pentru sarbatorit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

monique Bine ai venit! Povesteste-ne mai multe despre voi!

alex si sorina Da ce sportivi sunt pufii vostri... Ale mele gagici abia acum au descoperit mersul copacel (pe care l-au sarit la timpul lui ) si strica strampii/colantii in genunchi la greu...

Cred ca diseara ma bag si eu la un strudel din ala (gata facut )... dar cum fac? Pun in tava unsa sau ne?

_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare



eu il pun pe folie de aluminiu ce sa mai ung tava? ori e ready made si fast food ori nu
Apoi arunc folia si uneori nici nu e nevoie sa speli tava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Alexutzzza...daaaa, dieta APUCI....eu cu tati de iris am ucis in lupta dreapta ieri o galetusa kfc, in pauza de masa, la birou. Acasa, daca eram....nu faceam eu asta, never, ca nu apucam! Iris nu stie one, two three, goooo! Da' o stie p-aia cu...." 'uge, mami, 'uge, p'ti, p'inde issi, cucu-bau, ", (in traducere..."fuge, mami, fuge, s-a pitit, o prinde issi, ne jucam cucu-bau")si alte asemenea. . E super ca s-a vindecat Yannis, si ati scapat de crocobauri! Macar din partea lui te-ai linistit...mai ramane treaba cu taticii bolnaviori, care sunt si oleaca ipohondri.....(avem si noi una bucata )!



Sorina, mami de Diana si Iris


tati calmat!!1 Si-a gasit doctora lui din 2008 care l-a monitorizat, l-a pus la ecografie, holder prostii, i-a dat niste pilule si gata! Deh fumator, cafegiu si stresat avea niste chestii ciudate la inima, niste palpitatii nu stu cum sa explic niste extra-batai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui larisel

monique Bine ai venit! Povesteste-ne mai multe despre voi!

alex si sorina Da ce sportivi sunt pufii vostri... Ale mele gagici abia acum au descoperit mersul copacel (pe care l-au sarit la timpul lui ) si strica strampii/colantii in genunchi la greu...

Cred ca diseara ma bag si eu la un strudel din ala (gata facut )... dar cum fac? Pun in tava unsa sau ne?




eu il pun pe folie de aluminiu ce sa mai ung tava? ori e ready made si fast food ori nu
Apoi arunc folia si uneori nici nu e nevoie sa speli tava

Mamica de copil neastamparat Yannis





Asa o sa fac si eu...

Mergi la inceput