La multi ani! Fluturasi 2011 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata mamici!

Alinaaaaaaaaa yuhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuufetita???!!!Super!!!!!!!!Ma bucur enorm pentru tine, pentru voi!
Felicitari!!!!!!!!
madutza, bb_yasmi, sanatate maxima puiutilor!
LEgat de iesitul afara indiferent de conditiile meteo, ...eu am ''riscat'' si am iesit indiferent de vreme, si pe ploaiecu umbrela, si pe lapovita, si pe vint (am acoperit-o cu cortina sau cum se numeste chestia aia de la carucior),....etc, f adevarat ca difera timpul in minute...depinde. Chiar daca sunt omuleti mici, au nevoie d eaer ca noi, oamenii mari... Statul in casa o perioada indelungata ...si iesirea brusca la o temperatura scazuta, sau ...pe umiditate cred ca da peste cam organismul...ma gindesc, nu stiu (poate vb [prostii)Una peste alta sunt ptr scos afara copilul indiferent de vreme mai putin tem f scazute sau ff mari ...si fara sa aiba temperatura.

Madutza imediat atasez mansarda din nou, plus pitica somnoroasa in acesta dimineata, a plecat la plimbare prin patut cu sac cu tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vreau si eu sa vad pozele puse de catank cu socrela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata doamnelor !

Scuzati absenta, sper sa se motiveze, am fost prin oras zilele trecute, ieri abia am apucat sa ajung in centru pe Oxfod streetluni prin cartier ca am asteptat postasul cu un pachet de trebuia sa semnez pentru el, bine ca mi-am adus aminte si nu m-am mai dus luni in centru cum planuisem, mi-a ajuns pachetul, ba mi-au ajuns 2 pentru care a trebuit sa semnez, unul pentru Nick cu nu stiu ce carti de istorie, nu avea destule

Am citit si eu din 2 in 2 deci nu stiu sa spun mai nimic, ca nu am retinut in detaliu

Madutza imi pare rau de Cristi, sper sa treaca repede otita asta, pacatoasa mai e cat despre operatii, eu si polipii si amigdalele le am scoase, daca nu mi le scotea nu puteam dormi si respira mai deloc, de cand nu le mai am, e mult mai bine... cam de pe la 3-4 ani le am scoase, imi si aduc aminte exact tot, a 2 oara mi-am operat polipii ca imi crescusera iar cd eram in clasa a 8a ... cred ca au mai crescut iar ca mai sforai si eu din cand in cand M-ai mai intrebat tu multe dar nu mai stiu ce asta se intampla cand lipsesti de acasa daca e ceva urgent sa intrebi iar te rog

Ailed , vezi daca nu vii cu mine la o cafea si un shopping mic , ma plimb singura cu piscoata a fost o zi superba ieri, ne-am distrat pe cinste, la pranz am mers la restaurant sa ii dau si ei sa pape si eu sa infulec ceva ca nu apucasem nimic, s-a bagat o doamna in vorba cu mine , ii placea de piscoata de numa, cica o ia acasa cu ea, cine i-o dadea? si numa o chiuiala si zbenguiala pe ea si cu gura pana la urechi, facea din mana la toata lumea si facea "ba ba de la cucu bau , se juca, punea ,manutele deasupra ochilor si se ascundea si apoi tot ea facea bau pe strada in carut chiuia de mama focului si dadea din manute si facea hello la toata lumea, radea si lumea ii raspundea si cand mai statea pe la un semafor sau cascam eu gura in vitrine sa te tii chiuituri si rasete m era rusine la un moment dat si i-am spus sa mai taca , n-o doare gura ? Doamnei de la restaurant nu i-a venit acrede ca-s romanca, cica nu arat ca unu mda... ei ne vad pe noi romanii tigani precum ii vedem si noi pe englezoi huligani si necioplit, pe cand nici una , nici alta nu e asa... cica sunt ei cativa care strica numele, adica tiganii, care apropo s-au inmultit de numa in Londra in ultima vreme s-au bagat si spala parbrize cum stai la semafoare sa iesi din Londra, i-am intalnit de cateva ori cand am iesit din oras A fost super, am mai avut si eu cu cine discuta, m-a intrebat tanti daca ea e asa mereu happy baby ? si eu i-am spus ca da aproximativ , mai tputin cand urla de dinti sau de somn/oboseala da ieri a fost tare in forma, zici ca bause toata noaptea redbull m-a intrebat si daca eu sunt happy mereu cum eram ieri, eu da... ofcourse mi-a facut bine iesirea de ieri, se vedea pe fata mea daca a vazut si lumea din jur.... m-am coafat, rujat, machiat si mi-am tras o camasa sexy si blugi skinny si eram sexy lauda-ma gura ca ti-oi da friptura... daca nu m-oi lauda.... stit voi mai departe nu ?

Alexina am vazut donsoara cocheta si cu mot ia astept sa am si eu din ce par mai mult sa ii prind moatze ce de peripetii cu casuta, dar vad ca prinde contur bucataria, si e frumoasa, nu stiu ce nu-ti place tie la ea ?


Roxy, tu vad ca nu te lasi pana nu ma descosi ? nu pot sa iti spun bre, tu nu intelegi, nu in public, sa nu stricam atmosfera de sarbatoare

Hai ca am scris un roman, ia sa imi beau cafeaua si sa imi ud gura ca de cand tot trancan mi s-a si uscat

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf ce bine dispusa ai revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani si pt Luca de mami cristina!!! inca o lunita si se face anisorul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, ma bucur ca ai avut asa o zi buna, si tu si piscoata . Urgent e sa citesti mesajul in care vin cu batul dupa tine , vei vedea tu de ce . pupici

viss, te-am intrebat si eu ceva in cap trecut..despre anestezie..ai apucat sa citesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, f frumoasa marsarda, si parchetul deschis la culoare, super. Despre Ioana ce pot sa zic...are echilibru don'soara, nu gluma sa se ridice ea asa cu piciorusele "legate" . In pozele cand ridica capsorul si se uita fix in aparat ma topeste toata . Nu te-am intrebat daca si-a facut tati depozit de arme si munitie...ca doar o pusca nu-i destul pentru asa o frumusete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mada. am atasat pozisoara. bb_yasmi, revin cu foto ....
Fug afara ca e soareeeeeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

vreau si eu sa vad pozele puse de catank cu socrela


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



si eu vreau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce buna e cafeaua gata facuta!!!
Strumph, ce-mi place sa te citesc dimineatza!, sa stii ca virtual am fost amandoua la plimbare, ca si la noi era frumos rau si am plecat la 12 .30 si ne-am intors la 4 acasa...Si daca tu esti happy si bb e happy, asa ca vezi ce faci
roxy, eu pap usturoi de obicei si ardei iute, iute , dar am obsrvat ca de la usturoiul sfarmat cu sare fac chestii urate, si de obicei nu pap dar am vrut sa vad daca e prea multa sare
happy, imi e dor de cafea data de tine.. ce face Andreiutzul? cum e cu naveta pe zapada?
mada, vezi si tu cu amigdalele
yasmy nici mie nu mi-a placut consistentza la budinca dar Andrei da

Mergi la inceput