La multi ani! Fluturasi 2011 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!!

alina m-am tot gandit ieri la voi!!! yupiiiii vine si fetita!!!! felicitari!!!!!! ce frumos!! ma bucur din suflet pt voi!!!

fetelor o sa avem o nepotica !!!! aa(fetita alinei )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy multumim de cafea. Si eu merg maine cu Cata la dr, avem programare pt vaccin, dar nu stiu daca il vom face pt ca don'soara mai are cate un mucut din cand in cand. Cat a fost gerul si am stat in casa nu a avut nimic, acum ca am reinceput sa iesim zilnic hop si mucisorii. Vezi, daca nu sunt asa curajoasa ca tine sa ies cu ea pe orice vreme afara..nici nu are rezistenta...asta e. Macar mergem sa facem controlul de 1 an. Mucisorii nu curg, doar ii gasesc eu cate un "ghemotoc" prin nasuc.

alina, se freaca la urechiusa cand bea laptele inainte de somn? sau si in timpul zilei? Multi copilasii se freaca la urechiuse cand le este somn. Uite cata cand e obosita se trage de urechiuse...asa imi vine sa-i mananc manutele cand o vad...dupa ce ca sunt departate se mai si trage de ele Ti-am pus si carucior roz si olala

Strumph, maaaare absenta ti-am trecut? ia zi-ne ce faci? Pregatiri de petrecere? Sau e asa frumos afara ca nu mai stai nici 5 min prin casa la calculici?

delia, da am sa-l operez, chiar abia astept sa scapam de polipii astia care ne dau bataie de cap de atatia ani, numai ca tb sa-i pun picaturile astea 10 zile apoi operatia. Doar cu scosul amigdalelor nu sunt eu impacata dar vad ca unii nu au avut nici o pb.

catank, nici o poza la tine in album? Tocmai cand vroiam sa vad si eu mansarda . Nu am apucat pana aseara sa ma uit, si cand am vrut nu mai era poza. O mai pui odata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Bogdan Gabriel de Cristina_ph!!!
Ruxandrada, sa-ti traiasca baietelul!!!

yasmi, nu inteleg cu nepotica...sunt prea somnoroasa?
'Neata si tie cum mai e Luchi? mai are febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

L e super bine vad. nu a mai facut temp. tot 37,1 - 37,2 a avut seara cand ii luam temp.
ziceam de fetita alinei...nu o sa fie nepotica noastra???

cristi cum este?? ati inceput ceva tratament>??

roxy, nu cred ca din cauza mierii nu imi place acea budincuta ...cred ca din cauza iaurtului sau a marului....nu stiu nu mi-a placut combinatia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce figura este juniorul meu se amuza si rade cu o pofta cand ii fac "hapciu"...si mai nou vine la mine sa ma faca el pe mine sa rad vine dupa mine si face "hap" "hap" si se amuza de mama focului :)))))

aa si a inceput sa ceara si apa. laptele il cere de ceva timp : "ate"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza pai cate un muc asa mai scot si eu din nasuc din cand in cand, ca vorba pediatrei mele: 'sunt si ei oameni si mai au muci ca si noi' dar nu muci de raceala, asa cate un muc ratacit pe acolo. daca asa are si Cata nu cred ca este vorba de raceala sau ceva.

bb_yasmi imi pare rau ca nu ti-a placut si tie budinca. noua ne place foarte mult, a iesit buna. de aia zic...poate tie ti-o fi iesit altfel la gust si consistenta...nu stiu ce sa zic
bravo Lucas

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, ma bucur ca nu a mai facut temp. Cate zile ii dai antibiotic? Ce dulci sunt ei cand incep sa ceara una-alta. Cata doar la papa cere, cand vede castronul..pa-pa. Lapte nu cere, iar la apa ii dau cand o vad ca incepe sa caute de zor prin casa si se enerveaza ca nu gaseste..biberonul de apa . Se mai aseaza in fata laptopului si apare de dupa ecran stanga-dreapta si zice "bau" , sau se duce dupa canapea/perdea si de acolo tot bau zice..cu toate ca ar tb sa zica cu-cu . ieri ne-am jucat cu manusa de bucararie, si-o punea pe mana, o scotea, apoi mi-o punea mie, si tot asa
Lui Criti tb sa-i pun PIvalone de 3 ori pe zi in nasuc timp de 10 zile, apoi programare pt op, cred ca e taman bine sa se mai incalzesca putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, da, mai bine sa se mai incalzeasca putin afara. sa stii ca si I cred ca are aceasi problema, ca doarme cu gurita deschisa, uneori are nasul infundat dar eu nu ma gandesc inca la operatie.
si lui L ii place sa se joace de-a cucu-bau dar dupa draperii si toaataa ziulica merge in bucatarie si striga mniammm-mniammmm papa!!

roxy, stii cum este, fiecare are alte gusturi. am tras concluzia ca prefer grisul cu lapte normal cu sau fara mere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata1
- delia- eram pe net accidental- treb sa caut adresa unei cofetarii georgy-s din zona, sa ne duca Laur, care treb sa soseasca de la servici, copii erau hraniti cu mamaliga cu iaurt, asa ca ..am tras un ochi la voi, si la soacra lui catank
-madutza- despre anestezia generala nu stiu mai multe decat tine. mie imi e suficient ca are reactii adverse si complicatii intra si postoperatorii, la fel ca orice alta anestezie, sau interventie medicala, si ca dc include propriul copil, nu as vrea sa fie intepat nici de o musca -dar cum nu putem sa ne bagam intr-un glob de cristal, nici noi, nici pe copiii nostri-mai ales, inghit in sec, tin pumnii stransi, si-mi zic - "Doamne, te rog, mie / noua sa nu ni se intample! "
-- momentan nu vreau sa citesc nimic pe net- sa iti conspectez cate ceva- despre asta- ptr ca ma vizeaza direct- operatia lui sergiu se aproprie- nu vreau insa sa-mi intunec inca gandul cu de-astea..sau poate ca voi merge orbeste la operatie, fara sa citesc dinainte.pana la urma,eu ma ingrozesc mai tare decat voi, ptr ca ,cunosc semnificatia fiecarui cuvintel ,tragedii care s-ar putea ivi, dintr-o evolutie nitel spre stanga a problemei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-La multi ani!!!- ptr Bogdan Gabriel de Cristina_ph si baietel de Ruxandrada

Mergi la inceput