Asp.opt.>20ani(761) Hai vino BARZA, te asteptam!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Cu siguranta fumatul e un factor perturbator...Ar fi bine lasat...

Primavara incepe cu tine!

Un nou inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Ma uit la tickerul ala si imi arata 6 zile pana la testare...Dar nu am nici un simptom...Sunt cu in sus!

Primavara incepe cu tine!

Un nou inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Buna dimineata fetelor....va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gina85

'Neatza fetelor

Miky ai dreptate ,o prietena de a mea e geamana si e facut gemene

Sa fie un capitol de plin cu


Valicutza tu ar trebui sa te testezi pe 19,cum e po??


Alex tu ziceai ceva de ph 4.5 la deterg intim,an luat Vagisil si e ff ok si mi la racomandat o amica..

In curand gravidutza
Priveste drept inainte,priveste-ti visul cum devine realitate.


da, asa ar trebui , am o stare in general proasta de vreo 3-4 zile , durere de spate, de sani, de ovare si burta , de cap ..deci eu inclin sa cred ca e vb de urati ..nu stiu ce sa cred, nu am mari sperante

in curand
tratament pentru sarcina: acid folic 1/zi;aspenter 1 /zi ; branca ursului,mladite de extract de zmeur,duphaston z 16-z25.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Velvet sa nu aibe cumva varicocel,hidrocel,etc.A fost la urolog pt consultatie?De ce asa multe forme anormale????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Ca tot vorbim de simptome...Incerc sa imi amintesc cum a fost cand am ramas insarcinata cu Mirunica...Nu am avut nu stiu ce semnale, dar pur si simplu am simtit ca ceva ..NOU s-a intamplat cu mine!Aveam o stare generala...mai speciala.

Primavara incepe cu tine!

Un nou inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Fetele, eu nush ce sa zic despre fumat daca "incurca" la facut gigei sanatosi si viabili. Fratele meu e un fumator inrait, si nu s-a lasat de tigari niciodata, si uite ca nevasta-sa a nascut in decembrie2011 o fetita sanatoasa. Culmea, ea la fel fumatoare.
Apoi eu cum sa mai inteleg treaba cu fumatul?
Influnteaza la gigeii barbatului si la outele femeii, si "casutei" bebitzului, sau ba?


P.S. amandoi sunt tineri, el 28, ea 25.
Ea a mai pierdut 2 sarcini: prima la 4 sau 6 luni (nu mai tin minte), si a doua la 7-8 saptamani.

Eu sunt cu faptul ca ce minuni se mai intampla la unii, care nu vor copii. Da, cumnatmea nu a vrut copilul, ca sunt prea tineri si nu au casa si nici masa, a vrut sa-l avorteze dar era prea tarziu ca ajunsese la 3 luni de sarcina. Dar pana la urma s-a nascut nepotica sanatoasa, si parintii mei se bucura mult de noul membru al familiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Eu sunt un pachet de nervi, am venit de la service inghetata si cu portofelul gol, am intrebat saptamana trecuta cat ma costa revizia si mi-a zis un pret iar azi mi-a luat cu 250 ron mai mult, ca au gasit ei un bec de schimbat si nici nu m-au intrebat daca vreau sa il schimb, de parca eu nu puteam cumpara un bec de undeva sa il schimb, nu ma pricep prea bine dar imi bag nasul.
cat despre teste am fost la banca si se poate cu cardul de la transilvania, mai stau putin si incerc sa imi dau comanda.
Ana parca ai zis ca de ce nu cumpar de aici, o sa imi iau 5 teste sa am pe luna asta dar aici 5 teste sunt 15-17 ron pe cand acolo cu 10 lire iau 60 de teste.
Ma odihnesc putin si ma incalzesc si mai intru.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

neata fetelor

da deny influienteaza in mod negativ
doar ca atunci cand nu exista si alte probleme cuplul respectiv poate concepe

daca spermograma e buna gandeste-te ca din miliarde de spermatozoizi o sa ucida un anume procent dar nu suficient de mare cat sa provoace sterilitate

dar daca spermograma nu e deloc ok si sunt si putini si ametiti gandeste-te ce influenta are fumul asupra lor

intelegi acum

Mergi la inceput