3-9 martie SMS 848 - Andrei vrea doar sa doarma

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

OF,Dana ...........incearca sa te linistesti....mergi la biserica poate te ajuta sa ti revii cat de cat........stiu ca sfaturile suna aiurea poate, cand nu esti intr o asemenea situatie........Noi,toate Inimoasele suntem alaturi de tine



LA MULTI ANI!UN BRAT MARE DE PT TINE.
O ZI PLACUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dana, ai grija de tine! Stiu ca suna aiurea, dar trebuie sa fii puternica! Poate urmezi sfatul lui Gaby si mergi sa vorbesti si cu un preot (nu stiu cit de religioasa esti tu), dar stiu ca e bine sa te spovedesti in prima is ultima saptamina din postul pastelui!

Multa sanatate si multa putere atit tzie, cit si puiului mic si familiei lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Din pacate la voi se adevereste zicala..un necaz nu vine niciodata singur .Sanatate multa tuturor,si mai ales tu trebuie sa fii pe picioare si apta de a ii sustine si pe parintii lui ANdrei,asa ca ai grija si de tine
Am dat un search dupa rabdominosarcom,caci sincera sa fiu nu stiu ce e,si am gasit ceva ce poate va ajuta

Gigi Becali
Avere: 3 miliarde $
Fundatia Crestina George Becali

Latifundiarul din Pipera e cunoscut, in ciuda temperamentului sau ce ii joaca adesea feste, drept unul dintre oamenii cei mai 'largi la punga', cand vine vorba de donatii si opere caritabile. Fundatia sa vine in ajutorul oricarei persoane care intampina probleme de natura sociala, juridica sau medicala si care nu gaseste sprijin la institutiile statului. 'Actele necesare sunt: copie dupa actul de identitate al persoanei si familiei, copie dupa adeverinta de salariu sau pensie pe ultimele trei luni, copie a scrisorii medicale, copie dupa ancheta sociala sau declaratia notariala de venituri pe ultimele sase luni, certificatul de incadrare in grad de handicap, daca exista', ne-a declarat Mariana Becheanu, vicepresedintele fundatiei.

Contacte fundatie: Aleea Alexandru 1-3, sector 1, Bucuresti, tel/fax: 021.314.94.83

Nu stiu daca mai e valabil,dar nu strica sa incercati sa vorbiti si aici

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

ai grija de tine Dana...iti doresc multa sanatate...la fel si micutului....si multa putere parintilr....

ideea cu biserica nu e rea, familia mea a trecut si ea prin momente ft grele, iar ai mei parinti mergeau zilnic si se rugau...si asa fratele meu s-a facut bine...

La multi ani ! de martisor si


Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Dana, imi pare rau ca treci prin asa ceva. Ai grija de tine. Ai multe pe cap, asa e , nu stiu cum sa te imbarbatez altfel decat gandindu-ma la tine si dorindu-ti bine. Iar lui Andrei, ii doresc sanatate si de ce nu, o minune


Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Am aflat rezultatul, este rabdominosarcom.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Ii doresc multa sanatate micutului Andrei si parintilor multa putere sa poata fi alaturi de el!
Cand am citit diagnosticul parca m-a fulgerat ceva, mi-am amintit ca Emma (care din pacate e printre ingeri), fetita Aidei Ciolac (aidaciolac pe DC) a avut acelasi dg. (sper sa nu gresesc).
Nu stiu daca Aida mai activeaza pe forum, poate v-ar putea ajuta cu ceva informatii despre doctori, spitale...pe unde au fost ei cu fetita.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Alina....ma crezi ca am tinut doliu atunci? Cat timp a fost poza ei pe forum eu nu l-am mai putut deschide... efectiv nu pot sa redeschid subiectul...iar acum, ca mi-ai adus aminte plang fara control.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Alex&Sara, multumesc de informatie, o sa-i scriu si fundatiei lui Becali, dar nu stiu daca se va implica, deoarece au fost ajutati fundatia Nadiei Comaneci.
Si stiu ca are niste stive incomensurabile de cereri.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Alina....ma crezi ca am tinut doliu atunci? Cat timp a fost poza ei pe forum eu nu l-am mai putut deschide... efectiv nu pot sa redeschid subiectul...iar acum, ca mi-ai adus aminte plang fara control.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Dana, of, imi pare rau!
Sa stii ca am ezitat sa scriu, nici nu stiam daca cunosti cazul.
Andrei are sansa ca e tratat in strainatate, are posibilitatea sa faca mai multe investigatii, poate e alt stadiu al bolii, nu trebuie sa te gandesti la ce-i mai rau.
Dumnezeu face si minuni.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Da, Alina, asa e, asta e sansa lui.
Nu sufera comparatie.
Acolo i se fac analize zilnic, inclusiv puntie nustiudecare, unele analize se fac de 2 ori pe zi.
Cica au venit si de pe la alt spital, pentru ca e un tip de RS nespecific, nu l-au mai intalnit pana acum.
Dar e important ca au inceput sa se evidentieze celule moarte in tumoare, si asta doar la un tratament la nivel bazic.
Ieri nu era interpretul de romana la spital si nu au inteles chiar tot ce le ziceau, abia luni vor avea iar traducator si i-au spus Oanei sa vina si tatal acolo, sa fie si el de fata cand le vor spune mai multe despre propunerile de tratament.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput