Suedia (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gustaf spune:

M-ai facut sa zambesc cand ai zis ca ai intalnit numai romani de treaba prin zona. Si m-ai facut sa ma gandesc la Visby, Gotland... Da, pai de unde Doamne-iarta-ma sa ai alta experienta din moment ce nu te impiedici de romanasi la tot pasul, precum subsemnatul?!

Te invidiez din punctul asta de vedere, insa nu ma obliga nimeni sa am de-a face cu cine nu-mi place. Corect?

Frumos Visby... frumoase apusuri, draguti arici ;) , misterioase ziduri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hehe Gustaf, nu stau numai pe Goland...

De doi ani fac naveta saptamanal in Kalmar, studiez aici la universitate. Am fost si in Stockholm cateva saptamani in practica...acolo recunosc ca e mai turnul Babel, dar romancele cu care m-am intalnit au fost super. Bine, ne stiam de o vreme de pe net, nu a fost intamplatoare intalnirea.

Prietena de care spun e aici in Kalmar. Unde mai sunt cateva romance de treaba. ;)

Da, e perfect corect sa nu ai de a face cu cineva care nu iti place. Chestia asta tine si de alte natii, nu numai de romani, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Vad ca s- a festelit iarasi subiectul )))
Cred ca in curand nici eu n-o sa mai dau prea des pe aici - incep scoala luni!!! Am imbulinat-o, zau. Sper sa reusesc sa tin pasul, sper.
Al meu pitic e racit de mai bine de o saptamana. si eu dupa el. Acum avem tuse si am avut febra. ce virus e asta de ne tot tine in joc de glezne? Stiti ceva contra tusei pentru copii sub 2 ani??
Pup si salut pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Succes Foxy! Abia astept impresiile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Daaa, o sa scriu luni seara. MAi am o dilema, fetelor - cu ce sa ma imbrac asa, de prima zi?? E ceva mai special sau cu tinuta mea normala?
Na, asta asa, ca sa mai bagam si putina frivolitate in discutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foxy, nu trebuie tinuta speciala, cel putin la noi nu a fost nimic special. Ne-am adunat intr-o sala de clasa, ne-am zis fiecare numele si putin despre noi, am primit informatii despre primul curs, despre structura scolii, etc. Si gata, am si avut primul föreläsning cred...

Of, sanatate puiului mic, te cred ca esti stersata. si tie, sa va faceti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarah_78 spune:

Buna seara, fetelor!

S-a gatat si concediul nostru si am intrat in forta, fiecare in treburile lui. Am prins niste calduri in Romania, de am zis ca nu mai calc vara pe acolo :)).Copilul nu a mancat nimik, doar lapte cu cereale, de nu mai stiam ce-o sa mai ramana din el pana la reintoarcerea la temperaturi mai umane.
Foxy-le, pt tuse la copii sub 2 ani eu am administrat, Eurespal sau ACC, doar ca-s romanesti. Si al meu raceste mereu decand cu gradinita, dar incerc sa fiu calma si sa nu ma alarmez la orice simptom de raceala dar cand tuseste mereu am emotii sa nu de-a in ceva mai grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarah_78 spune:

off, calculatorul asta a ajuns trotineta fiului meu si abia mai scriu pe tastele lipsa, pe care le smulge cu foarte mare indemanare si viteza.
Foxy-le, sa continui, iti urez multa bafta in noul an scolar si te astept cu impresii. Sper sa mai gasesti putin timp sa poti scrie cateva randuri si pt noi.
Miha si tie iti doresc, de asemenea, un an bun care sa treaca ca gandul si ca vantul! Mult succes!

Va doresc o sapt buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Am deschis capitol nou, va astept acolo, cu vesti de la bune in sus!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174336&nm=Suedia-7

Mergi la inceput