Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor,

credeti ca putem sa facem impreuna un heirup de promovare pentru Martisoarele noastre de suflet?

cand aveti timp dati mai departe ceva in genul acesta
(pe messanger, pe FB, pe mail la prieteni ...etc)


=================

bijuterii si martisoare pentru mamici si domnisoare:
http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=953&n=Martisoare-de-suflet
Toate fondurile vor fi DONATE lor:
http://www.youtube.com/watch?v=dHLvmkA6Vvw



===========


multumesc

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

buna fetelor,
diannaalex, ce bine ca ai reusit sa ajungi si ca totul este bine acolo !
au gasit lemne pana la urma ?
pentru cumparaturi ai primit bani de la fetele inimoase ?
am vazut pe tel niste poze, vad mutrite simpatice de copii...
bravo Diana, multumim !
Multumiri din suflet fetelor din germania, ati trimis o multime de hainute,incaltaminte...

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Nu Simona lemne nu au gasit mai pun ce mai au prin curte mai au pe cateva zile si dupa aia raman fara si e cam 180 de lei metrul cub de lemne iar lor le-ar trebui macar 2 metri cubi de lemne. Bani pentru cumparaturi am pus de la mine si imi pare rau ca am uitat sa iau un bax de pampersi pentru fetita de 1 an a familiei Tipau dar am zis ca o sa ma intalnesc cu Georgiana intr-o seara si o sa ii dau ei n bax de pamapers.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ce veste buna!! Ma bucur mult! Am dus in Ro. si restul de 2 sacose, pt fiecare fam. cate una, cu diverse. Te anunt cand ajung si astea in Vs.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna fetelor !
Am vorbit astazi cu Diannaalex la telefon si mi-a povestit ce fericiti au fost copiii cand au primit cadourile.
Mi-a ramas in minte o chestie, fiindca m-a impresionat tare: a intrebat-o pe mama Georgianei daca n-ar fi mai simplu pt ea sa stea la caminul liceului in Vaslui, sa nu mai faca naveta si i-a spus ca initial a incercat asa, dar n-a fost multumita de rezultatele scolare, avea si niste absente, deci avea fata o companie nu prea grozava, asa ca a decis sa o supravegheze zilnic. Va dati seama, o mama care se lupta cu atata saracie, copii, nu scapa nimic din vedere si nu ii este deloc indiferent ce rezultate au copiii la scoala.
Eu o sa trimit Dianei banii cheltuiti in weekend si bani pt pampers ( apropo, fetita cea mica poarta pampers nr 4 sau 4+, poate gasim pe undeva mai ieftin ) .
Diana, te rog mult sa afli detalii despre ce trebuie sa facem ( in afara de a trimite bani) si cam in cat timp s-ar rezolva cu trasul curentului.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Diana, am primit bonul de cumparaturi
o sa-ti trimit banii !
Laura, familiile "tale" ce mai fac ? Cum mai este vremea la voi ?
Andreea, ce noutati mai ai din Germania, cum se mai simte Cristinuca ?

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara mamici inimoase,

acum am descoperit subiectul asta si vreau sa va felicit pentru tot ceea ce faceti, sunteti minunate!

Laura si eu sunt din Cluj si m-a impresionat povestea d-lui Macicasan. Cum as putea oare sa ajut? De ce fel de soba au nevoie? S-au adunat ceva bani deja? Am vazut ca mai exista un capitol in urma dar n-am apucat sa citesc inca.

Dianaalex

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

cristinica vineri pleaca din germania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
eu sunt in medical de doua zile, am o viroza urata, cu febra 38.8 cu tuse si tot tacamul;maine voi incerca din nou sa iau legatura cu familiile noastre din garbau; am incercat si luni, dar nu aveau semnal;
Ilinca79 bine ai venit in clubul nostru; avem ceva bani, dar inca nu toata suma de 800 lei; am vazut in revista celor de le Dedeman o soba pe lemne la 800 lei si ar fi potrivita pentru ei; nici eu nu stiu exact ce model e cel mai bun, dar sigur orice vom cumpara e mai bun decat ceea ce are dl. Macicasan acum; el saracul incearca sa faca caldura, dar reuseste sa faca mult fum... soba pe care o are acum e crapata si iasa fumul in incapare; le trebuie ceva pe lemne sa incalzeasca, dar sa aiba si plita pentru a putea gati; ceea ce am vazut la Dedeman are si plita si mai are si un cuptor, parintii mei imi spuneau ca e buna, ca poate face si mancare in cuptor, iar cand nu-l foloseste, poate pune caramizi in el care vor mai degaja caldura dupa ce nu mai este foc....
Cred ca dupa data de 14 martie vom vizita din nou familiile din garbau, am stabilit sa mergem o data pe luna sa le ducem ceea ce au nevoie.
Inca nu am primit niciun raspuns de la Directie in legatura cu solicitarea noastra de a fi ajutati de fundatia HHC Romania in a renova cele doua camere in care locuiesc asa ca nu ne ramane decat sa mai asteptam.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

am dat peste subiect de-abia acum...felicitari fetelor pt ce faceti

eu voi veni la vara in tara (inceputul lui august) si o sa aduc ceva lucrusaore de la fetita mea (9 ani)...am vazut ca sunt cateva fetite de varsta ei sau mai micute....as avea si 1-2 ghiozdane....ma ocup si de alti copii in Romania, dar sigur vor gasi lucruri si pt cei de aici....eu tot ce am de la fetita mea le dau in Romania la copii saraci...

o sa vorbesc cu Gabita (gabby2011) inainte de a veni...sa vedem cum facem...

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput