Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Alinuk eu ma gandesc ca la garbau ar fi utila o cartele pe Org ca si Alin si Calina (copii mai mari ai dlui Macicasan sunt pe Orange si asa ar putea vorbi intre ei; daca-i dam lui pe Vdf nu cred ca-l prea ajuta; eu sunt pe Cosmte, dar ma descurc cu ei ca-mi dau beep si ii resun eu.
Abia astept sa merg la cumparaturi pentru familiile mele;
in 18 martie e ziua de nastere a lui Vasi, va implini 5 ani; as vrea sa merg cat mai aproape de data asta si sa-i duc un tort de ziua lui.
Am vorbit si cu Giulia sa vad cum voi reusi sa iau hainele de la ea pt dl. Macicasan...vom merge din nou incarcati... si uite asa eu fericita ca e masina plina si nu se-nchide porbagajul din cauza sobei si sotul disperat ca i se duc suspensiile pe drumul ala rau....
Doamne ajuta-ne sa reusim si de data asta. Mi-e dor deja de copii, as vrea sa merg sa-l vad si pe Luca la Centru, dar acolo e cu program in fiecare luni si miercuri de la anumite ore....luni am fost racita si cu febra si nu am reusit, dar sper sa-l vad cat mai repede.
va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele!

au intrat banii pt soba? mie ieri mi sau tras de pe cont...deci daca nu au ajuns azi maine ar trebui sa fie in cont! va pup si abia astept sa vad poze cu soba in funktiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit, ma alatur si eu cu drag campaniei voastre de ajutorare. N-am avut timp sa citesc toate paginile, doar asa pe sarite.
Maine trimit si eu un pachet lui Helbi. Continutul cutiei de la mine s-ar potrivi cazului din Butnaresti(jud. Neamt), pentru copii cei micuti.

actiunea ButnarestiFamilia are 8 copii:
Ancuta -18 ani si jumatate
Cristina- 16 ani (cea despre care am scris ca este bolnavioara la inima si a fost operata saptamana trecuta);
Adina- 15 ani si jumatate (din lipsa de bani nu a mai mers la scoala pentru a finalizat studiile, ramanand la 8 clase)
Ionut-14 ani si jumatate este in clasa a 8a
Petronela - 11 ani si este in clasa a 4 a
Mihaita -9 ani si este in clasa a 2a (azi nu a mers la scoala ca nu are ghetute cu care sa se incalte)
Andreea- 3 ani- nazbataioasa si razboinica
Georgiana- 5 luni- alintata familiei
Nevoile lor sunt diverse si multe- de la pampersi si biberoane, la ghetute pentru Mihaita ca sa mearga la scoala pe zapada(maine am sa aflu masura exacta), pana la hainute, pampersi pentru micuta Georgiana, jucarii, caiete, stilouri, pixuri, rechizite pentru scoala specifice varstelor si claselor la care copii merg.


Voiam sa ne scrieti aici cine se ocupa de ei, cum facem sa ajunga la ei pachetele noastre? AndreeaAs? sau ce fata inimoasa de aici?

Va felicit pe toate si sa speram ca putem aduce o mica bucurie fiecaruia din cei pe care incercam sa-i ajutam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraOana

hallo fetele!

au intrat banii pt soba? mie ieri mi sau tras de pe cont...deci daca nu au ajuns azi maine ar trebui sa fie in cont! va pup si abia astept sa vad poze cu soba in funktiune

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009
http://lb3f.lilypie.com/GOenp2.png


Laura multumim pentru banii de soba, va anunta Papanash cand vor intra. Vom face muuulte poze de la fata locului sa exparimentam impreuna sentimentele de bucurie si multumire.
Eu abia astept sa ajung la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Cu ocazia zilei de 1 Martie si a primaverii va dorim ca in fiecare zi sa infloreasca o floare in viata dumneavostra in fiecare zi. Sa aveti o primava minunata alaturi de cei dragi. Va pupam si imbratisam cu drag Diana si Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Un martisor plin de bucurii, un soare stralucitor care sa ne incalzeasca sufletele, un ghiocel care sa ne induioseze inima si un zambet pentru cei din jur pentru a le multumi ca ne sunt alaturi.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Am vorbit acum cu familiile din Garbau si am facut impreuna lista de cumparaturi; au nevoie de:
margarina, ulei, zahar, sare, vegeta, si restul condimentelor, lapte, oua, fructe, dulciuri si iaurt casa buuuuuuna, asa zicea Vasi la telefon.
In plus familia Costea mai are nevoie de lapte praf pentru Marius ca femeia de la care luau nu le mai va da o perioada si un stilou pentru Dani; de fapt au cerut cerneala ca nu mai are, dar am hotarat sa-i luam stilou cu patroane, ca alea le poate inlocui singur.
Am vorbit cu dl. Macicasan si de soba, i-am spus ca am adunat banii si dupa o tacere (cred ca nu-i venea sa creada) a zis ca atunci ar trebui sa luam si un cot sa o putem monta....deja cred ca a inceput sa viseze cum va fi camera fara fum....
Si trebuie sa fac o rectificare: ziua lai Vasi e in 14 martie nu 18 cum am spus ieri.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, nu au intrat pana acum euroii, dar mai astept pana maine si daca nu intra virez ron din cont.
Laura, te rog sa-mi dai adresa de mail sa-ti trimit o poza .
Christel, multumim pentru ca esti alaturi de noi. De Butnaresti se ocupa mai multe inimoase, Gaby a trimis pachete, Andreea_as ii cunoaste personal ( pe mama si fetita care a fost operata la inimioara) si eumada a fost in iarna la ei cu portbagajul plin cu de toate.


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Simo nu e nicio graba, mai putem astepta o saptamana sa mai intre si banii pentru alimente de la Turturica. Ea nu a mai iontrat pe forum ca e puiutul ei bolnavior si a tot umblat cu el pe la doctori, dar o tin la curent cu ceea ce se intampla.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am o veste super ! au intrat cei 150 euroi
fac imediat schimbul valutar si ii trimit la laura_S

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput