Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rall, bine ai revenit !
Si pe mine, ca si pe celelalte persoane care au urmarit istoria topicului, m-a impresionat familia lui Fanica si as vrea ca sa-i ajutam in continuare. Ar fi minunat sa ii putem dota cu telefon cu cartela reincarcabila. Multumim mult Vasilache 71 si Helbi.
Rall, daca prietenul tau ajunge in Bucuresti cred ca putem face un pachet pentru toata familia care sa cuprinda cate ceva necesar copiilor. Tu ai fost la fata locului si te rog sa ne mai dai idei despre continutul pe care-l poate avea coletul, in afara de telefon ce ?

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Dragilor, diannaalex mi-a spus ca va dura cam 3 luni sa "dam lumina" celor de langa Vaslui. Atat dureaza dosarul, aprobarile, programarea si lucrarea propriu-zisa. Nu intamplator am scris "sa dam lumina" fiindca am impresia ca de Paste se va finaliza. o fi intamplator ?

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Au ajuns si celelalte 2 colete din Germania sunt articole de igiena si dulciuri Multumim fetelor din Germania

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Fete dragi,

va multumesc pentru primire
Am mai rasfoit intre timp capitolul trecut, am vazut poze si am fost foarte impresionata de daruirea cu care ajutati aceste familii. Sa va rasplateasa Bunul Dumnezeu insutit!

Laura ma bucur mult ca vad ca sunt deja bani pentru soba d-lui Macicasan. Pot vira si eu cu ceva bani dupa jumatatea lunii martie, poate incepi sa aduni pentru a-i ajuta sa traga apa? Mi se pare foarte greu sa trebuiasca sa mearga 1,5 km pana la cea mai apropiata fantana

Intre timp vreau sa mai triez si eu din haine (cred ca si prosoape si lenjerii mari de pat) si sa mai trimit pachete catre voi in functie de necesitati (eu am 1.68 m si 60 kg iar sotul 1.78 m si 80 kg). Va rog sa ma sfatuiti incotro ar merge sa le trimit.

Va doresc noapte buna!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata,
Ilinca, hainele voastre ar fi potrivite la Garbau: cele de dama sunt ok pentru Calina (fata de 21 ani a dl. Macicasan) care sta in chirie in Cluj si cele de barbat cred ca ar fi potrivite pentru Adi, tatal celor trei pitici.
Un telefon mobil ar fi bun si la Garbau pentru dl. Macicasan pt ca el nu are. Doar d-na Costea are telefon si prin ea tin legatura si cu dl. Macicasan si el tot asa de pe tel ei da beep copiilor din Cluj (lui Alin si Calina) si ei il suna.
Abia astept sa adunam toti banutii sa putem cumpara soba pe lemne necesara dl. Macicasan; am vorbit cu tatal meu ( ca am invatat de la Gabby ca e bine sa implici cati mai multi membri ai familiei ) sa ne ajute cu soba...ca am inteles ca trebuie cumparat si burlan sau ceva de genul pentru horn pe dimensiunea noii sobe si alte lucruri necesare montarii (nu chei si restul ca astea le are sotiorul meu, ca nu prea stie la ce se folosesc toate, asta e alta poveste...)
Ilinca ne-am gandit si la apa; cei de la firma care au tras apa in sat le-au cerut 1200 lei; dar eu prefer sa mai asteptam o luna sa se mai incalzeasca afara si apopi voi merge sa vorbesc cu primarul din Garbau sa vedem daca nu ne poate ajuta primaria, macar la avizele necesare....si prefer sa se incalzeasca ca nu cumva acum sa-mi promita ca ne ajuta si dupa o luna cand merg sa ma tot amane; daca suntem la fata locului si zice "ok, va ajut" atunci scot lopetile din porbagaj si-l intreb de unde trebuie sa incepem sa sapam .
Cand ne intra cei 150 euro pentru soba va anunt si vom merge sa cumparam soba.
Multumim tuturor.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, am sa trimit si eu un telefon cu incarcator. Singura pb e ca nu are cartela, dar stiu ca la 5 euro se poate cumpara cartela. Va tzin la curent, dupa ce fac pachetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

Au ajuns si celelalte 2 colete din Germania sunt articole de igiena si dulciuri Multumim fetelor din Germania

mami de Alex nazdravan


cum le-ai carat ca nu-s chiar usoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura daca le trebuie proiect pentru avizare sa isi traga apa imi spui ca il fac eu.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna fetelor,
Ma bucur mult ca au sosit pachetele din Germania, Diana sa ne spui pe unde le imparti ( copii sunt destui ). Te rog sa confirmi primirea banilor, am trimis si eu datoria de 150 ron (cheltuielile cu cumparaturile din weekend) .
Ancadragoman, te rog sa-mi dai detalii despre familia din BAcau despre care spunei , fetitele care au nevoie de rechizite. Vrem varste, dimensiuni.


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Multumesc.
Astea sunt datele pe care le am,daca mai este nevoie de ceva imi spuneti.
Miruna - 9 ani, 140 cm, 21 cm la picior (marimea 33-34)
Mathias - 6 ani, 116 cm, 17 cm la picior (marimea 30)
Patrick - 2 ani si 7 luni, 98 cm, 15 cm la picior (marimea 26-27)

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput